reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

dzien dobry! ha, ha, ha - dzisiaj to ja zaczynam dzionek :-


Totka[/B][/I] wpisz w google siatki centylowe albo sprawdź na zdjęciach z usg, tam zawsze jest taki wykres i kropeczka na nim na którym centylu jest dzidzia. A lekarze mierzą kośc udową, brzuszek i głowę między uszami (wymiary) i na tej podstawie usg oblicza średnią.

zaraz sobie poszukam tych siatek, bo moj lekarz - oprocz tego, ze daje nam zdjecia Malca, to wydrukow z centylami / kropeczkami - zadnych... Dzieki za wskazowki w kazdym razie!

Laski, ale wyluz! Blad w takich szacowaniach potrafi wynosic i poltora kg, bywaja naprawde duze "poslizgi" i to w obie strony. Jakie jest dziecko to wiadomo tak naprawde jak sie juz urodzi, grunt zeby zdrowe, a reszta sama przyjdzie.

"klaczek prawde nam powie!" :*
Tak sie zastanawialam - Twoje starszaki nie przyjezdzaja do Was na English Christmas? ;)
 
reklama
Dzień dobry:)
Planuję dziś pracowity dzień, bo tatuś ma służbę tym razem nie w pracy, a z córcią.
Oby mi się chciało tak, jak mi się nie chce:)
miłego dzionka wszystkim.
 
Totka Z tymi siatkami to tak jak Ci Redusia napisała :) google prawdę Ci powie :p

Redusia W sumie ciąża to stan boleści chyba trochę- hormony rozluźniające stawy czasem potrafią dać w kość, a właściwie to co potrafią zrobić :p Ale dobrze, że ok Ci mija :) Ja się w sumie ciążą ok cieszyłam tak właśnie do 30 tc, znaczy już 27 dostałam zwolnienie leżące przez skracającą się szyjkę i za szybkie tempo rozejścia, ale do 30 mogłam normalnie funkcjonować jak wcześniej, później zaczęły się schody :/

Kłaczek Teraz jest do pół kilograma błędu ;) półtora to chyba jakiś młody lekarz błędu na takim sprzęcie by potrafił zrobić :p

Ania Siły, bo ja dzisiaj mocy i weny na nic nie mam :p Bym się zaszyła w łóżku i przewegetowała najbliższe dni ;)
 
dziewczynki raczej w święta tu nie zaglądne, dlatego juz dzis chcialam wam wszystkim zlozyc najserdeczniejsze zyczenia świąteczne, duzo miłości,pogody ducha,samych radosnych chwil ale przedewszystkim duzo duzo zdrówka zarówno jak i dla was tak i dla waszych pociech. A staraczkom życze owocnych starań,by w koncu i do nich uśmiechnelo sie słoneczko


pam, pamietaj ze w wigilie zwierzęta przemawiaja ludzkim głosem,takze wyczekuj ze moze i twoja babcie usłyszysz.

zuzka jak tam twoja krółewanwidzialam na fejsie ze rosnie jak na drozdzach.

kłaczku kuruj sie

indzioreczko trzymaj sie cieplutko i zycze powodzenia i bezbolesnego moze nie ale przynjamiej szybkiego porodu

dzewelajna zdrówka dla twojej mamci i dla ciebie i maluszka

o reszcie ktorej nie wymienilam -wesolych świat
 
Totka, nie. Blizniaki zostaja z babcia, starsze maja wlasne rodziny.
Indziorka, ja nie pisalam o czasach zamierzchlych, bo "w moich czasach" USG sie robilo w wyjatkowych sytuacjach (ciaza powiklana, mnoga - o ile sie gin polapal ze mnoga), ale o zupelnie niedawnych sytuacjach. Mnie tu nikt nie powiedzial ile konkretnie bedzie wazyl Karol, caly czas tylko mowili ze "big baby", czym mi niewaskiego strachu napedzili bo u mnie ponad 4kg bylo normalne. Karol urodzil sie idealnie sredni (centylowo), po czym jak sie spytalam gdzie to big, to sie dowiedzialam ze to wlasnie jest big - Angielki czesto rodza dzieci malenkie i to jest norma. Natomiast o takich duzych rozbieznosciach miedzy waga szacowana a faktyczna, rozmawialam z mamusiami polskimi, na forum z reszta i to dotyczylo ich dzieci. Na przestrzeni moze poltora roku.
Madzialenka, dzieki i najlepszego dla Was rowniez.
 
Moj dalej chory o 2 w nocy mialam przerywnik w spaniu bo znowu mial dreszcze i musialam go ogrzewac i podac leki a potem bylo mu goraco a ze ja jakos sie rozkopalam i zmarzlam to on sie przytulal zeby sie schlodzic a ja zeby sie ogrzac.
Madzia tobie tez wesolych swiat!

tempka mi poszla dzisiaj troche w dol co zapewne oznacza poczatek konca tego cyklu, dupa blada:no:
 
reklama
Kłaczek To chyba od lekarza zależy, mi w szpitalu powiedzieli ile około oczywiście młoda może ważyć i wcześniejsi lekarze, bo ten co teraz do niego chodziłam to tylko mierzył i wagi nawet nie podawał :) Znaczy młoda jest na swój czas odpowiednio duża- tylko kości udowe ma trochę dłuższe, ale to po tacie bo on wysoki jest :) I wiem, że raczej te pomiary się liczą, bo jeśli chodzi o wagę to maszyna właśnie z nich wylicza ;) Ja się spotkałam z rozbieżnością do pół kilograma i tez jestem zdania, że tak na prawdę się tego dowiemy jak dziecko wyjdzie z brzucha ;)
 
Do góry