reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

barbells wow... jestem pod ogromnym wrażeniem Ciebie i Twojej historii. Gratuluję i podziwiam :) Dziewczyno ile Ty przeszłaś!!!

Co do diet w ciąży to chyba wiadomo, że nie można bezkarnie objadać się słodyczami i innymi niezdrowymi rzeczami, ale jeśli nie ma jakis przeciwskazań np typu cukrzyca ciążowa to można od czasu do czasu pozwolić sobie na coś - bez szaleństw oczywiście.
pozdrawiam:)


 
Ostatnia edycja:
reklama
Barbells miałam podejrzenia guza przysadki ... okazało się, że nie mam ale ... niedoczynność tarczycy z hashimoto + zespół pustego siodłą (już nawet nie pamiętam dokładnie jak się to objawia ale związane jest z wadą w budowe siodełka tureckiego w czasce) + PCO :-D tyle pamiętam w wypisie mam więcej tego :-D
Zgadzam się z lekarzami że nie tyje się z powietrza ale skoro ja przez nieco ponad miesiąc schudłąm ponad 20 kg a potem nie zmienając diety ani aktywności fizycznej przytyłam ponad 20 kg i nikt nie wpadł na to aby mi zlecic badanie TSH to zostawię to bez komentarza :-D
Barbells - miałam cukrzycę ciążową - bo niestety ale u osób z nadwagą jest ryzyko jej wystąpienia, szczerze mówiąc dieta "cukrzycowa" nie dość że jest (dla mnie) smaczna to jeszcze jest baaaaardzo zdrowa.
Jedz produkty z niskim indeksem glikemicznym i do tego 5/6 posiłków dziennie - zobaczysz że jedząc nawet więcej nie będziesz tak tyła, a o dziecko się nie obawiaj: ono sobie wyciągnie z Ciebie to co mu bedzie potrzebne do rozwoju :-) a cola, czipsy, słodycze i frytki nie dostarczą mu nic zdrowego :-)
 
Ostatnia edycja:
barbells moje uklony, jestes najlepszym przyladem ze nigdy nie mozna sie poddawac! gratuluje synka i zycze zeby byl caly i zdrowy:)

dziewczyny a to mozliwe zeby jesc wiecej (fakt ze lepsze jakoscio rzeczy czyli zdrowiej) i czesciej i chudnac i to w ciazy? dzis rano zwazylam sie a tam niecale 87... Powinnam wiecej jesc, czy sie cieszyc ze spadku? Nie chcialabym zeby jakos dzidzia ucierpiala na tym... A jem naprawde sporo i nawet prowadze rozpiski zeby nie zabraklo niczego...
1)rano kanapke z ciemnego pieczywa z warzywami roznymi lub platki owsiane na szklance mleka 3% i z orzechami woskimi
2)pozniej owoce 1 lub 2
3)salatke warzywna z bialkiem tzn. jajkiem, twarogiem,tunczykiem, kurczakiem itp.
4)obiad to zestaw surowek i ryba lub mieso, ewentualnie zupa
5)przed snem podjadam warzywa jak sobie salatke na nastepny dzien i pije szklanke mleka tlustego

prosze te dziewczyny co byly u dietetyka zeby spojrzaly na moj jadlospis czy cos jest nie tak??
a i jeszcze pije duzo (bo mam duze pragnienie) wody z odrobina soku z kartonu takiego 100% i herbaty zielone. Na zas jakby jednak czegos dzidzi zabraklo jeszcze biore prenatel. Myslicie ze tak moge jesc, czy lepiej szukac dietetyka?






 
ja bym się nie martwiła, odżywiasz się wzorowo.. A na tym etapie dzidzia nie potrzebuje jeszcze za wiele ;-).
 
Emnaii dieta jest ok jak na mój gust tylko zamiast mleka wieczorem zjedz kubeczek jogurtu odtłuszczonego. Dostarczysz potrzebne białko a nie wpakujesz w siebie tyle tłuszczu. Mleko 3% zawiera go jednak dość dużo i jogurt - nawet owocowy - zastąpi je doskonale. Poza tym nie bój się małego ziemniaczka jeżeli nie jest frytką a musisz uważać mocno na dietę. Soki lepiej robić samemu w domu bo te kartonowe to sama chemia... mi też dziewczyny radziły że lepiej wycisnąć cytrynę i zrobić samemu lemoniadę niż korzystać z kartonowych przetworów:)
Spadki wagi na początku ciązy są mozliwe a o dziecko się nie martw. zje co mu potrzebne i ile jest mu potrzebne bez uszczerbku dla siebie. Najgorzej to jeść za dwoje i dopychać się słodyczami w międzyczasie:)
 
Mi dietetyczka polecila do kazdego posilku dodac weglowodany, wczesniej jadlam ich niewiele, jak zreszta i wt woim jadlospisie. Mleko zalecila mi chude, ale wzbogacone w wapn, bo o to glownie chodzi w mleku, a nie o bialko.
Ogolnie ma byc w porcjach
6-8 weglowodanow
5 lub wiecej warzyw
2-3 owocow
2-3chdego bialka
3-4 zdrowych tluszczow
3-4 nabialu
0-1 slodycze itp najlepiej nie codziennie

Jakos nie mam weny, by opisywac teraz, co to jest porcja, ale np. szklanka mleka, 2plasterki odchudzonego sera zoltego, mieso wielkosci max dloni, pol szklanki ryzu, sredni ziemniak, mala/srednia kromka chleba, kubek salaty, pol kubka gotowanych warzyw, 2kiwi, 1 maly banan, jablko, pol szklanki soku owocowego naturalnego, 2 male jajka, lyzeczka oliwy, 1/8 awokado, 1 lyzka orzechow/pestek.
No i w sumie mniej wiecej napisalam :) te porcje mozna zawrzec w minimum 1600kcal, nie powinnam przekraczac 2100. Z tego, co grubnie wyliczylam jem 1400-1700. Troche za malo protein, owocow jem wiecej.
 
Emnaai, wszystko slicznie, ale odpielabym mleko 3% na rzecz 15%-2% i ograniczyla zielona herbate do 1 filizanki/kubka dziennie bo jej nadmiar nie jest w ciazy zalecany. No i zwiekszylabym ilosc wapnia w diecie bo poki co jeszcze ok, ale za chwile dziecie bedzie tego potrzebowalo duzo.
 
misia45, generalnie goją się nieźle ale mam skłonności do infekcji. Wczoraj lekarz prowadzący przyznał, że brzuchy dużych mam gorzej się goją po cesarce (zwłaszcza mam z cukrzycą - nie mam cukrzycy ale wszystko się jeszcze może zdarzyć).

Jakoś nie widzę siebie w porodzie naturalnym :D Co za głupia sytuacja !! :)



barbells - gratulacje :D niezwykła historia!
 
Ostatnia edycja:
December, bo pacjenci z fatem to przeklenstwo chirurgow!:-D Miedzy innymi dlatego za cholere nie chce cc i jak tylko sie da chce rodzic naturalnie. Zwazywszy ze "jak wlazlo to i wylezc musi", jakos trzeba sie bedzie lokatora pozbyc - uroki SN znam i wydaje mi sie ze wole bolaca d... niz pociety brzuch. ;-) A ze facik mam zacny...
 
reklama
dziękuje lili (ładny ten Twój nick- Liliana to nasz typ imienia dla dziewczynki :))


anka_d, a czy te mleko 3% nie mogę zastąpić np. takiem chudym jak 1,5% czy 0,5%?? wolę jednak mleko niż jogurty stąd moje pytanie:) Ziemniaczków się nie boje ale jak na nie mam ochotę wtedy jest np. połączenie ziemniaczek+kapusta kiszona, wtedy już jakoś mięso mi nie pasuje:) Wiem, że lepiej samemu soki robić i chyba muszę pogodzić sie z sokowirówkę (nie cierpie jej myć:) )

wikasik, jejku jak strasznie dużo tego Ci kazała jeść, ale to tak od poczatku ciąży? czy w dopiero teraz w 14 tygodniu?? chyba nigdy w życiu tyle nie jadłam:) bym musiała wstawać o 5 i kłaść się o 12 i jeść co 2h żeby zdążyć ze zjedzeniem wszytkiego:) albo tylko mi się wydaje... bo wg tego co piszesz jem za mało a ja ciągle najedzona jak bąk jestem... może się jeszcze rozręce i rozbuduje dietę jak się uda:) a jakie to mleko wzbogacone w wapń? gdzie go szukać??


Kłaczek, kończę ostatanią butelkę tłustego mleka (kupuje hurtowo) i przerzucam się na chude:) a z zieloną herbatą tak zrobię jak piszesz... tylko jeden kubeczek:) dziś już naparzyłam mięty i nią się raczę:) zawsze jakoś utorzsamiałam białko z wapniem a tu zonk... własnie się doszkoliłam gdzie mogę jeszcze go znaleźć i myślę nad kupnem amarantusa (100 g nasion amarantusa pokrywa 1/3 dziennego zapotrzebowania na wapń) a podobo fajnie do musli dodać bo neutralne w smaku:) od kiedy bebe potrzebuje więcej wapnia??

Ja też bym wolała rodzić SN, bo nasłuchałam się o babrających brzuchach po CC... a tu przecież trzeba się maleństwem zajmować a nie sobą.. ale ja będzie trzeba:-p


 
Do góry