reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Otyłość w ciąży

Jo :)
d59f72cbf4fc0a34c2d94e8c21663152.jpg


Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Hej dziewczyny, wczoraj byłam u lekarza i miałam pierwsze ważenie. 110kg. 12 tydzień, w sumie od początku ciąży schudłam 3 kg. bo męczą mnie wymioty.
Po pierwsze lekarz powiedział, że nie muszę jeść, więc nie ma co panikować, poza tym kazał mi się odchudzać w ciąży, a przynajmniej mam do końca ciąży utrzymać obecną wagę. Nie wolno mi jeść cukru i owoców, głównie warzywa i pić wodę.
Czy któraś z was też tak miała? Nie wiem czy będę w stanie przejść na dietę w ciąży, skoro przed nią nie potrafiłam.
 
Można złożyć reklamację w banku. W sumie to ich wina, wprowadzają ludzi w błąd ;/

Napisane na SM-J530F w aplikacji Forum BabyBoom
Reklamacja reklamacją, ale w zusie to i tak nic nie zmieni :(
Hej dziewczyny, wczoraj byłam u lekarza i miałam pierwsze ważenie. 110kg. 12 tydzień, w sumie od początku ciąży schudłam 3 kg. bo męczą mnie wymioty.
Po pierwsze lekarz powiedział, że nie muszę jeść, więc nie ma co panikować, poza tym kazał mi się odchudzać w ciąży, a przynajmniej mam do końca ciąży utrzymać obecną wagę. Nie wolno mi jeść cukru i owoców, głównie warzywa i pić wodę.
Czy któraś z was też tak miała? Nie wiem czy będę w stanie przejść na dietę w ciąży, skoro przed nią nie potrafiłam.
Mi endokrynolog-diabetolog powiedział, że idealnie byłoby nie przytyć nic i że powinnam dalej trzymać się diety cukrzycowej. Ale to dla mnie zadna niwinka, bo już trochę na niej jestem, i paradoksalnie teraz mam o wiele lepszą motywację dla maluszka :)

Wszystko jest to przejścia, to jest tylko (albo aż) jedzenie. Na diecie cukrzycowej bywa ciężko, ale można też chudnąć, trzymać wagę, albo tyć niewiele. Z tego co wiem, to przy bmi > 30 (też takie mam) to zaleceniem jest przytyć nie więcej, niż 6 kg.

Odchudzanie jakimiś głupimi drakońskimi dietami na pewno odpada. Chodzi nie o samą ilość jedzenia, ale o jego jakość :)

Głowa do góry! [emoji8]

[emoji170] 21.08 [emoji170]
8une3e3kck8m6mea.png
 
Hej dziewczyny, wczoraj byłam u lekarza i miałam pierwsze ważenie. 110kg. 12 tydzień, w sumie od początku ciąży schudłam 3 kg. bo męczą mnie wymioty.
Po pierwsze lekarz powiedział, że nie muszę jeść, więc nie ma co panikować, poza tym kazał mi się odchudzać w ciąży, a przynajmniej mam do końca ciąży utrzymać obecną wagę. Nie wolno mi jeść cukru i owoców, głównie warzywa i pić wodę.
Czy któraś z was też tak miała? Nie wiem czy będę w stanie przejść na dietę w ciąży, skoro przed nią nie potrafiłam.
Dieta w ciazy? Zmień lekarza!!

Zdrowe odżywianie przede wszystkim ale nie cięcie kalorii

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kikimorra, idź do diabetologa, niech Cię prowadzi w ciąży. Jeść musisz na litość boską...

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Może lekarz mówiąc o diecie miał na mysli po prostu zmianę stylu jedzenia, bo tak po prawdzie to do tego się odnosi :) wątpię, żeby jakiś lekarz zalecił dietę 1000 kcal w ciążył, albo jakąś mocno eliminacyjną :)

Są przypadki, co dziewczyny chudną w ciąży. Ale chyba to przed ciąża musi być mocno złe odżywianie, jak potem je się zdrowiej, to organizm wpada od razu na właściwe tory. Chyba ze ma się utrudnienia w postaci cukrzycy, IO, tarczycy itp.

[emoji170] 21.08 [emoji170]
8une3e3kck8m6mea.png
 
Hmmm, dieta odchudzająca w ciąży?! Dieta racjonalna, dobrze zbilansowana tak, ale nie odchudzająca. Nie dajmy się zwariować.

A propo diety: robię sobie obiad w kuchni, Filip plącze się między nogami raczkując i goni kota. Za chwilę patrzę a tam kot goni Filipa. Oczom nie wierzę. A Filip wziął miske kota z jedzeniem i uciekał a kot go gonił. Na szczęście nic nie zjadł ale może potrzebuje jakiś nowych produktów w diecie :-) :) No oczy dookoła głowy trzeba mieć.

Dziewczyny jakie sałatki robicie na święta? Robię właśnie świąteczna listę zakupów i tak się zayrzymalam przy sałatce, a nie chce robić takich jak zawsze, potrzebuję świeżego powiewu:). Pomóżcie :)
 
Z tym, że ja nie mam problemów z cukrem, cholesterolem czy czymkolwiek. Wszystkie wyniki mam dobre. Lekarz nie zapytał ani co ani ile jadłam, ani ile się ruszałam. Wiem, że jeśli zacznę jeść głównie warzywa to pewnie schudnę, ale nigdy nie udało mi się zrezygnować np z węglowodanów i na pewno teraz też nie wytrzymam na restrykcyjnej diecie.
Lekarz powiedział wprost, że nie mogę przytyć w ciąży, nie mówił że maks 6 kg czy niewiele, tylko najlepiej gdybym traciła kilogramy.
Próbowałam być na dietach od 15 lat i nawet na najbardziej restrykcyjnych nie miałam dobrych wyników i rezygnowałam, wiem że teraz też nie dam rady na warzywach i gotowanym mięsie, bo będę chodzić nieszczęśliwa.
 
reklama
Też uważam że nie można się w ciąży odchudzać. Próbowałaś imbiru na mdłości?
Kupiłam Lidlowy odplamiacz. Po wczorajszym super dniu dziś jest do doopy! Kuba mi zwiał z marketu na dwór, nie mogłam go znaleźć... Po kilku minutach wrócił ale myślałam że osiwieje!Już nie miałam siły iść do Biedronki...
Kasia niezły spryciarz z Filipa:) Kot musi teraz pilnować miski;)
Ja robię takie sałatki:
Ugotowana na parze pierś z przyprawami, jajko na twardo, groszek konserwowy, majonez
I
Czerwona fasola,kukurydza, czerwona cebula, tuńczyk z puszki, ogórki konserwowe,kolorowe papryki i majonez

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry