reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Lenka mnie podbrzusze i pachwiny bolą cala ciążę tylko raz mniej raz więcej :/

Colorado A co jesz np. Na drugie śniadanie i podwieczorek? Ja nigdy nie mam pomysłu i wtedy łapię byle co. A serek wiejski już się przejadl....

Agunia fajnie że misiek już lepiej :*

hchy43r8h8l5x99d.png
Mimi, ja na przekąski jem np. jogurty naturalne ze słonecznikiem albo pestkami dyni, warzywa pokrojone z jakimś hummusem albo inną pastą, soki warzywne itp. Staram się jeść mało co 3 h :)

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Co do cukru. Ja trzymam dietę a mimo to szaleje. Po posiłkach jest ok w normie. Ale nie mogę poradzić sobie z tym na czczo. Zwiększam dawkę insuliny wieczornej cukier rano wyższy( Ale zawsze w granicy 90-100). We wtorek idę na kontrolę więc może mi coś powie.
Dziewczyny mam pytanie od jakiegoś tygodnia po wysiłku typu spacer boli mnie przy chodzeniu w kroku. Do tego.stopnia ze ledwo chodzę a jak leżę to nie mogę sie przewrócić na bokli. Czy to jest normalne czy jechać z tym na izbe?

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Zuza, ale ten czas mija.. Dopiero jechałaś na porodówkę a tu już 3 tygodnie?! I jak ładnie rośnie maluch :)

Lenka mnie też bolało podbrzusze, chociaż od tygodnia już mniej. Bardziej kłuje od czasu do czasu gdzieś tam i czuję takie rozciąganie. A od wczoraj bolą mnie pachwiny- nie wiem czy to normalne ale podejrzewam, że też się coś rozciąga.

Szafirek, łooooo jakie pazurki
emoji4.png
dla mnie marzenie, nie umiem zapuścić ostatnio... Więc trzymam krótkie... A że mam paluchy jak serdelki ... No to przy takich krótkich są jeszcze bardziej serdelkowate...
Trafione w 10! ja też mam serdelki- mówię na nie parówki.. Są brzydkie i bez kształtu i właśnie to moja motywacja na długie paznokcie. Kiedy są dłuższe, palec wygląda nieco lepiej :D

agunia piękności :)
 
Dzień dobry ;)
Ja juz o 6.30 byłam na badaniach oczywiście pani nie trafiła w żyłę i obie ręce bolą...po 14bedą wyniki oby cukier i TSH były dobre.
Mnie też całą ciążę męczył ból podbrzusza zresztą do dziś jak ponoszę miśka to boli.
A to moje ośmiotygodniowe szczęście :)
Zobacz załącznik 818947
Super, A jak się zaokraglil :) jakie mleko mu dajesz?
Daj znać jak wyniki

hchy43r8h8l5x99d.png
 
Co do cukru. Ja trzymam dietę a mimo to szaleje. Po posiłkach jest ok w normie. Ale nie mogę poradzić sobie z tym na czczo. Zwiększam dawkę insuliny wieczornej cukier rano wyższy( Ale zawsze w granicy 90-100). We wtorek idę na kontrolę więc może mi coś powie.
Dziewczyny mam pytanie od jakiegoś tygodnia po wysiłku typu spacer boli mnie przy chodzeniu w kroku. Do tego.stopnia ze ledwo chodzę a jak leżę to nie mogę sie przewrócić na bokli. Czy to jest normalne czy jechać z tym na izbe?

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom
Raczej normalne. Też tak mam . W nocy jak chce się przekręcić z boku na bok to czuję jak by mnie rozrywalo od środka :/

hchy43r8h8l5x99d.png
 
Kurde, dziewczyny, przekichane z tymi bólami

Mimi, ostatnio się zapuściłam i mało kiedy jem 5 posiłków, najczęściej 3-4. Na przekąski jadłam i dalej mi się zdarza jeść przede wszystkim soki (pół szklanki, jakiegoś porządnego, żadne nektary), danio, koktajle na mleku kokosowym (tym napoju z kartonu, nie z puszki) albo owsianym z owocami, jabłko albo orzeszków trochę (brazylijskie, włoskie, wszystko jedno). Orzechy są tłuste, zdrowe i bardzo sycą.

To, co mogę z całego serca polecić to strączki. Pasty kanapkowe z bobu, białej lub czerwonej fasoli, ciecierzycy, soczewicy... Niedość, że są pycha to sycą mega :) tak samo na obiad takie potrawki/curry z fasoli jakiejkolwiek, bobu, soczewicy.... Można sobie tego więcej przygotować i odgrzewać, zajadać z kefirem albo bez. Plus taki, że tam wrzuca się cynamon, kurkumę, kumin, to wszystko fajnie działa na trawienie i na cukier ponoć też :) ogólnie jestem fanką dań jednogarnkowych i kuchni hinduskiej :)

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A i jeszcze wcześniej robiłam sobie taki pasztet z soczewicy, na przekąski kroiłam sobie taki grubszy plaster i zajadałam [emoji4]

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ka [emoji11] Robiłam, przed 14 będę mieć wyniki, mąż idzie bo ja jestem dziś nieciumata, muszę się z robotą odrobić, posprzątać jeszcze trochę, bo teściowa wpada ...[emoji44]a najchętniej to bym przespała dzisiejszy dzień. Jeśli coś udało nam się zmajstrować, to wyjątkowo mąż będzie wiedział pierwszy [emoji16][emoji16][emoji16]

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry