reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Milena ja mam cukrzce ciazowa stwierdzona od 5 tc ciazy.ale przez diabetologa. Jestem na diecie , 19tc nieprzytylam jeszcze nic. Ale jesli po obiedzie masztaki cukier ..to raczej nie cukrzyca. Na czoo do 90,a po posilku do 110 wdl mojego lekarza. Ja roznie mam ale raczej nie przekraczam 120, ale zdarza sie szczegolnie po czekoladzie raz jedyny mialam 175 po 4 cukierkach karmelowych szok. Pozatym trzymam diete taka jak przed ciaza, w ciazy schudlam4 kg jeszcze.
Co do usg tez macie problemy z usg przez tluszczyk? Ja narazie mialam jedno 12 tyg nasluchalam sie jak to lekarz ma utrudnione zrobienie usg nicnie widzi bo moje bmi jest za wysokie..chboc mialam usg dopochwowe i uwazam ze moje bmi niema nic do tego ze dziecko nie chcialo sie odwrocic. Teraz czekam napolowkowe i mam najdzieje zebedzie bardziej profesjonalny lekarz, bo innaczej nierecze za siebie.
SYLWIA niejedz jogurto to jest najgorszy podnosiciel cukru,ja uwielbiam jogurty ale bardzo po nich tylami cukierbyl w calyswiat. Teraz niejem jogurtow zadnych.
A i jesli wpierwszej ciazy ma sie cukrzyce to w nastepnej tez siejabedzie mialo.ja wpierwszej mialam niee stwierdzona alemialam.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Marysia ja jem jogurty naturalne, czasem wrzucę sobie do tego jakiś owoc i cukier nie przekracza 100. Na każdego działa co innego... :) Co do USG to mi nigdy lekarz nie zwrócił na to uwagi. Teraz leżąc w szpitalu też dokładnie badali malucha, sprawdzali przepływy i żaden lekarz nic nie mówił.
 
Dziewczyny czytam o tych cukrzycach i się zastanawiam - bo na początku ciązy miałam badany cukier (84) i obecnie krzywą cukrową i wyszło wszystko ok. Ale pytanie moje jest takie czy cukrzyca może pojawić się np pod koniec ciąży? Jak to jest? :confused: Czy jeśli ma być to trwa od początku ciąży, czy może pojawić się nagle z lasu? Nigdy o tym nie czytałam, a jak wyniki wyszły mi ok to już konkretnie olałam sprawę.

Marysia868 - ja oglądałam ostatnio Kasię Bosacką i jej "Wiem co jem" i masz rację z tymi jogurtami. Mają nieraz tyle cukru, że aż głowa boli. Pokazywała jak robić naturalny jogurt w domu - czasochłonne ale na pewno warto :) no i w zamian za jogurty polecała maślankę, bo ma więcej białka a najmniej kalorii :)
 
Hej dziewczyny. Dzięki za odpowiedzi. Ale mam kolejny problem a mianowicie po śniadanku (2kromki żytniego chleba z wędliną z kurczaka i pomidor lub 1 kromka żytniego chleba 2 parówki drobiowe i pół pomidora) mój cukier wygląda albo 144 albo 138 godzinę po jedzeniu ale już po kolejnych 30 minutach spada do 109 i nie wiem czy mam się tym martwić. Po obiadach cukier waha się od 90 do 95 a po kolacji (2 kromki żytniego chleba z wędliną i pomidorem) po godzinie 125 a po kolejnych 20 minutach już tylko 95. Ja już nie wiem co o tym myśleć no bo wychodzi na to że jednak dość szybko spalam ten cukier ale jednak godzinę po jest za duży.
Sylwiag na pewno wypróbuję Twój przepis na makaron pełnoziarnisty z mięskiem mielonym musi być pyszny:-).
Asia_I ja jestem z okolic Częstochowy. A jeśli chodzi o USG ja jestem już dawno po połówkowym i masakra:wściekła/y:. Lekarka na którą trafiłam nie wiem czy ważyła 50 kg i jak się przyczepiła to szok. Jak mój mąż się zapytał czy wiadomo jaka będzie płeć to mu odpowiedziała cytuję : Nie widzi Pan że ja tu mam masakryczne warunki badania no po prostu tragedia".
No myślałam że ją walnę!!!!!:wściekła/y:
Ale jak byłam dwa tygodnie później u mojego gina to powiedział że będzie dziewczynka i mało tego on nie ma problemu z pomiarami maleństwa a ona zrobiła to z wielkim fochem i mało tego okazało się że źle bo zaniżyła wiek dziecka o ponad 3 tygodnie. 9 lipca mam jeszcze jedno USG genetyczne i też niestety u niej tylko że teraz to ją zwymyślam jak się głupio odezwie
 
Milena po pierwsze cukier mieszysz godzine po posilku,jak zmierzyszod razu poto bedzie wysoki. Wazny jest pomiar godzine po. Wedliny kupne podnosza cukier, parowki to teznie jest najszczesliwsze jedzenie. Uwazaj na mleko,banany,arbuzy. A reszte musisz patrzec po miesiacubedziesz wiedziala co mozesz co nie. Uwazaj naziemniaki, soki swiezo wyciskane bardzo podnoszacukier, pij codziennie muszynianke obniza cukier.
Albo masz kiepskie uzadzenie do mierzenia bo mojglukometr na jednympalcu wskazuje np 120 a krew z innego palca w tym samym czasie 109...
 
Alejaco miesiac mam badania glukozy i wysokosc jakiegos czegos. I narazie jest okej
Sylwia ale od jogurtow sietyje bardzo nawet naturalnych, jakjak odstawilam jogurty to schudlam3kg w miesiac a nie rfobilam nicnadzwyczajnego wiec to o czyms swiadczy
Oluchapoducha nie martw sie ja jestem bardziej otyla waze 137kg( przed ciaza schudlam 9kg) ijestem w 19 tygciazy.
Ja na temat swojej wagi uslyszalam njapierwszym usg mam nadzieje ze na drugimbede gdzie inndziej i bedzie milej
 
Ostatnia edycja:
Marysia868 od razu mi raźniej że nie jestem sama z taką wagą ;) a jak znosiłaś pierwsze tygodnie, bo ja jestem w 6 tym i straszne mam nudnosci i bole zoladka :/ skontaktowalam sie ze swoim gin i zaleci mi gaviscon na refluks, zgagę, no zobaczymy dziś wezmę na noc.
 
Mnie do 12 tyg bylonie dobrze,bolalo mniepodbrzusze(troche siebalam bo poprzednia ciazeporonilam) zgage tezmialam ale kefir bylrewelacyjny nazgage, bylomi niedobrzepo serze,jogurtach na czekolade ilody nie moglam patrzec. Dotego bardzo bolalmnie kregoslup. Teraz tez mnieboli, bola mnie miesniebrzucha ale duzo leze. Noi od 12 tyg do 15 tygtylko bym spala teraz troche mniej mniesen nuzy,ale jak ssie pozloze to moge spac caly dzien
 
Marysia kolejny raz się powtorzę - na każdą z nas działa co innego. Nie zauważyłam by tyła od jogurtów. Mało tego... Przez całą ciążę przytyłam 6kg. A odkąd jestem na diecie cukrzycowej schudłam 3kg. Więc nie mów mi, że coś mi szkodzi skoro tak nie jest... ;) Piszesz co szkodzi Tobie - ok. Ale mi na przykład to służy...
 
reklama
Sylwia a czyja napisalam zetobie szkodza jogurty,chybazle mnie zrozumialas napisalam ze odjogurtow sie tyje, ale nie napislamzety od nich utyjesz. I niepisalam o ciazy. Tylko ogolnie, ciaza to inny stan. Ja nie jemjogujrto od pol roku schudlam 9 kg a w ciazy nicnie przytylam. Piszeogolnie i o sobie a nie o tobie wiec nie rozumiem o co ci chodzi
 
Do góry