reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Cześć dziewczyny,

ja co prawda nie jestem jeszcze w ciąży (ale bardzo, bardzo chciałabym być :)), ale jestem już duża :D
Tak więc jak już zajdę, to będę całkowicie należała do tej grupy :D
Działam sobie w grupie staraczek 2014, ale pomyślałam, że i tutaj się zadomowię. W końcu w kupie raźniej :)

Gratuluję dziewczynom, które już zafasolkowały, a reszcie życzę powodzenia.

Cóż o mnie?
Na razie moje starania skupiają się na przywróceniu prawidłowych cykli i na stwierdzeniu czy występuje owulacja.
Unormowałam już poziom prolaktyny po obciążeniu, a teraz muszę zająć się progesteronem. Tak więc full wypas :)

Przyjmiecie? ;)
 
reklama
olucha gratki cipeczki :-) u mnie też panienka ale jeszcze nie na 120% tylko jakies 80% :tak:

karina.... uuuufffffffffffff a brzmi jakby ci mieli jakies dreny podskórne zakładać i ściągać tą wodę :szok::szok::szok::-D:-D na szczęście to tylko masaż :-D

Jugosława... a jakże pewnie że przyjmiemy!!!!!!!!!!! :-D witamy witamy i kciuki trzymamy za owocne staranka :tak: a na staraczkach 2014 masz fajna grupe babeczek tez tam się udzielałam jakis czas temu :happy:
 
oluchna: gratuluję dziewczynki :)

rurka: super :D dzięki za kciuki :) oj tak na staraczkach jest bardzo fajnie :)

karina: hej hej :)

Cieszę się, bo trochę mi się udaje w międzyczasie gubić ciałka. Jednak wyeliminowanie słodyczy robi swoje :D Hiehiehie...oby tak dalej.

Udanego dnia dziewczyny.
 
Olucha, gratki córeczki;)
Witaj Jugosława:)
Karina daj znać jak było na tym drenażu.
Mi też się zbiera woda, na razie dostałam receptę na masaże stóp przez męża, ale jeśli te drenaże będą fajne to może poproszę o coś takiego:p:p
Miłego dnia!
 
Dzięki :)
Witam nową koleżankę ;)
Ja jeszcze nie zauważyłam żeby mi puchły nogi, mi natomiast ciągle chcę się siku, co 20 min chodzę, w drodze na groby zaliczyłam wc na stacji benzynowej, 2x w wc na cmentarzu, i potem jeszcze do brata do domu poleciałam do toalety, męczące to jest ;) na wszelki wypadek żuravit mam brać. W sumie biorę kilka różnych leków/suplementów i taki miesięczny koszt nie jest mały ;/ ponad 100 zł wydaję
 
Czesc Dziewczyny, witam po przerwie....ech to juz 14 tydzien i kilka dni. Pamietacie jak martwilam sie waga..nadal sie martwie ale przez ten czas, od polowy wrzesnia, mam te sama wage czyli 98-99 kg. Nie wiem czy to zle czy dobrze, patrzac na to co jem :baffled:
Niestety moja dieta nadal nie jest zdrowa, bo nadal mecza mnie mdlosci, wymioty i brak apetytu...jak dlugo mialyscie je? Przez nie nadal nie moge patrzec na warzywa- salatki, zupy, warzywa duszone, do kanapek...w kazdej formie. Po nich (a nawet na sam ich widok i zapach) wizyta w WC jak nic, a jesli juz uda mi sie zjesc to jest hiper zgaga...ta jest jeszcze gorsza, bo czasem od tego kwasu w przelyku wymiotuje wiecej..wiec wole juz nie wmeczac w siebie warzyw i nie czuc tego palacego przelyku po wymiotach...

U lekarza bylam prywatnie, u Polaka (jak wiecie w Irlandii mieszkam), we wtorek, dzidzia ma 8 cm i wazy 98 gramow, serduszko bije zdrowo. Gin kazal mi jesc migdaly i pic imbir, ale i tak mi nie pomaga...obecnie jedyne co mi pozwala przezyc kazdy dzien to bialy polski chleb (ktorego cale zycie unikam a ostatnio w ogole nie jadlam z roznych wzgledow, przede wszystkim gluten..ale teraz nie ma wyjscia, trudno, tylko on mi wchodzi i zostaje) z polskim serkiem topionym Hochland w 'zlotym sreberku', zadnym innym...to mi wypelnia dni, czasem jakas delikatna zupa w stylu chinskim, takim rosolowym, w pracy zdarza mi sie jesc niestety zupki chinskie, nie cierpie ich i nigdy nie jem i wiem jakie sa zle....ale tylko one pachna mi teraz ladnie i jestem w stanie je zjesc ze smakiem. Z owocow wchodza tylko winogrona, czasem banany ale rzadko. No i sok marchewkowy, niesttey nie mam wyciskarki i kolezanka z pracy przynosi mi go tylko raz w tygodniu. Musze zainwestowac ale tutaj kosztuja 100 euro...nie ma jak, maz bez pracy, szuka bezskutecznie, ja musze pracowac poki co.

Kochane, jak ja tesknie za jedzeniem czegokolwiek ze smakiem! Tutejsi lekarze mowia ze wazne zeby w ogole cokolwiek jesc, az te mdlosci przemina, i zeby nie zwrocic tego, a dzidzia sobie poradzi i wyciagnie co jej trzeba...oby, bo ja czytam o diecie cukrzycowej to nie bylabym w stanie..ciemy chleb niestety dziala na mnie zle, sam jego widok i zapach :(

O cwiczeniach dalej nie ma mowy, jestem bardzo zmeczona...az mi trudno uwierzyc jak kiedys moglam cwiczyc z duzymi ciezarami kilka razy w tygodniu...nie wiem. Jak czytam niektore z Was ze w ogole nic nie przytyly do szistego miesiaca to nie wiem co trzeba jesc...ja jak podliczam kalorie, nawet z tych chelbow i serkow i zupek, czasem jakiegos malego batonika (jem i pozwalam sobie bo to kolejna z niewielu rzeczy ktore wchodza ze smakiem), ale od niedawna bo pierwsze 2 miesiace nie moglam patrzec na slodkie - i tak wychodzi ok 2tys kalorii. No ale coz, zdrowe odzywianie odkladam jak zejda mdlosci i wroci apetyt...tylko kiedy to bedzie? Czasem trace nadzieje.

Aha, rurka, moj termin (zmienial sie juz kilka razy) to 28 kwiecien 2014 (w szpitalu, polski gin powiedzial ze 26-27 kwiecien).
 
Ostatnia edycja:
NASZE TERMINY PORODÓW:-)

LISTOPAD
marysia868 - 13 listopad


GRUDZIEŃ
bziumbzium - 9 grudzień


LUTY

oluchapoducha - 6 luty

Aisha272 - 6 luty
Madalena_82 - 16 luty


MARZEC
rurka - 14 marzec


KWIECIEŃ
karina34 - 13 kwiecień
agnella2 - 28 kwicień


MAJ
marietta1981 - 11maj
lisica - 22maj

ewelinax5 - 23 maj







[/QUOTE][/QUOTE]
 
Angella, mi na mdlosci pomagala woda mineralna z lodem. Pilam jej ogrome ilosci. Od samego widoku cherbatki imbirowej bylo mi zle, a migdaly powodowaly zgage. Apogeum przyszlo jak dostalam progeateron na podtrzymanie, wtedy to wymiotowalam dalej niz widzialam. Wiem ze ciezko, ale tez dobrym sposobem sa male przegryzi tak abys nie czula glodu, glod tez powoduje mdlosci.
Co do wagi, ja tylkam do 23 tygodnia a potem moja waga stanela w miejscu do samego porodu. W sumie przytylam 16kg a w dwa tygodnie po powrocie juz waze tyle co przed porodem. Czasami kobiety tyja tylko 9 kg a czasami az 30kg, to naprawde sprawa indywidualna. No i u Ciebie jeszcze tydzien, dwa i bedziesz jesc wiekszosc rzeczy ze samkiem. Powodzienia
 
reklama
Do Jugoslawy: po pierwsze witam Cie a po drugie zajrzyj sobie tutaj i poczytaj:
Informacje o Diecie Warzywno-Owocowej autorstwa Ewy Dąbrowskiej

To post leczniczy dr Ewy Dabrowskiej, ja nie moglam zajsc w ciaze ze 3 lata, zadne chemiczne swinstwa od gina nie dzialaly, cykle nieregularne itd...zrobilam ten post na wlasna reke, przez tylko 10 dni (naprawde sie a wytrzymac, tylko badz zdeterminowana ze sie uda i jesli mozesz to zostac w domu przez pierwsze 3-4 dni a zwlaszcze trzeci i czwarty bo sa najtrudniejsze), chcialam dodac sobie energii..nie wiedzialam ze jednym z ubocznych objawow procz oczywiscie utraty masy ciala jest naturalna samoregulacja przez orgaizm wszystkich hormonow ciala..i w ten oto sposob, miesiacu bylam w ciazy bez zadych specjalnych staran, liczenia dni, kalkulowania owulacji itd. Polecam sprobowac, nie zaszkodzi, a na pewno pomoze!
Stron na jej temat jest wiecej ale warto wczesniej poczytac jak najweicej zrodel zeby ja dobrze przeprowadzic - zjez jeden zakazay produkt i cale samoleczenie organizmu legnie w gruzach.

Chcialam przeprowadzic te diete raz jeszcze przez caly okres 6 tygodni teraz jesienia no ale juz nie zdazylam :) Nastepna szanse bede miec dopiero jak przestane karmic, bo sa to przeciwskazania :)
 
Do góry