reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Powiedzial mi tez zeby codziennie 30-40 min cwiczyc...tak, w poniedzialek zrobilam taki trening ze we wtorek wlasnie mialam plamienie...tak sie wystraszylam. Zadzwonilam do niego a on ze jesli jedna plamka to nic, zeby przyjsc jesli bedzie wiecej. Powiem wam Dziewczyny ze cwiczyc przestalam, bo czuje sie tez wyczerpana tak ogolnie i nie mam sily, ale mimo to obserwuje moze nie tyle konkretne planienie, ale taki brunatny sluz. Nie ejst go duzo, naprawde, ale zawsze pojawial sie u mnie przed okresem...Kochane, wiecie cos na ten temat? poza tym to uczucie ' kapania' czy tez ' wodospadu' , bo nie wiem jak to okreslic...ciagle sie boje ze to krew...:no:
Co do chleba i tak staram sie nie jesc glutenu bo zle na niego reaguje, a chleby bezglutenowe maja chyba raczej wysokie IG...ale i tak jestem z tyh cos sie 'cale zycie odchudzaja' wiec staram sie nie jesc duzo pieczywa ogolnie, owocow tez nie. Ale banany choc jeden dziennie (procz weekendow, glownie w pracy), to tak. Jedyne co to bialy ryz, dosc czesto, choc tez nie duzo, ze wzlgedu na meza ktory jest obcokrajowcem i w jego daleeekim kraju ryz jest tym co w Polsce chleb, i czesto jemy go na kolacje wraz z np zupa z soczewicy i jakas duszona jarzyna. Maz oczywiscie zjada kopiata miche, a ja biore pol miseczki. Jest lekkostrawny i dobrze tolerowany, zwlaszcza ten oryginalny ryz basmati i bardzo go lubie.

Dziekuej wam za pocieszenie! Tez sie nie bede przejmowac wiec...no ale wage to moze kupie zeby wiedziec mimo wszystko ile przybede.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Wage powinas miec samaa dlasiebie kontroluj wage,nie cwicz. Jesli juz to basen. A jesli mialas plamienie to tym bardziej ja w tej ciazy plamilam jnuz 3 razy i lekarz w szpitalumi powiedzial ze to od wysilku ze nie moge nosic azni miec duzego wysilku. Moja gin wie ile waze i nigdy mi nic nie powiedziala, mam sie zdrowo odzywiac. Z bananow moze w ciazy zrezygnuj onebardzo tlucza,jesli niemasz cukrzycy ale jak masz to pozegnaj banany.
 
Jak tam u was z ciśnieniem jest? Ja mialam dzis 153/95 :-( i ostatnio bardzo szybko sie mecze. Wizytę mam w środę, zobaczymy co gin powie.
 
ja ciśnienie mam ok ale tez baaaardzo szybko się męcze! i mam zadyszkę, trudno mi się oddycha, lekarz wysłał mnie na EKG ale wszystko ok na szczęście, aięc nie wiem dlaczego tak... ale nawet jak stoję chwilę za długo to słabo mi się robi...

Angella co u Ciebie?? jak plamienia?? ustały???
 
Cześć dziewczyny. Tafiłam dziś na wasze forum. Też jestem osobą otyłe, dziś rano zrobiłam kolejny już 3 test i jest wyraźną kkresek. Na 12.30 mam lekarza. Jestem przerażona bo w pierwszej ciąży miałam ciśnienie i pod koniec cukrzycę z insuliny. Wierzę że będzie dobrze.
 
Nie martw się, dobry położnik jest w stanie poradzić sobie z wieloma problemami prowadząc ciążę. Jak wiesz nadciśnienie i cukrzycę w ciąży można leczyć, dlatego nie zamartwiaj się i ciesz się z sukcesu! :)
 
reklama
Lekarka na razie tylko zleciła mi badanie beta hcg, jutro wynik i jeśli się potwierdzi to pierwsze usg za 3 tyg. Trochę się boję bo maja waga doszła do 100 więc mogę przytyć tylko 7-8 kg. Od jutra zacznę stosować dietę dla cukrzyków tak zapobiegawczo :)
 
Do góry