reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

witaj Karina :) super że bedziemy razem "szły" do porodu ja mam termin na 19 marca więc trochę szybciej :)

Dzisiaj wizyta u gina... może podejrzy przezierność..chociaż nie umawiałam się z nim na prenatalne ..dziś 11tc więc jeszcze wcześniej na to badanie... ale go ubłagam...moze coś wypatrzy juz... co ma być to będzie...
 
reklama
Rurka witaj :-)
No ja bede miala cesarkę planowana , moze pod koniec marca. Zobaczymy co ginekolog powie. Pierwszy termin mam 3.09.
Miłego wieczorku:-)
 
Śliczne :-)
A to moje z wizyty w klinice jak mialam zapalenie pęcherza, następna fotka 3.9 - oby wszystko było ok .... ImageUploadedByForum BabyBoom1409165906.309245.jpg
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1409165906.309245.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1409165906.309245.jpg
    21,1 KB · Wyświetleń: 55
Witam Wszystkich, jestem tu zupelnie nowa i chcialabym dolaczyc do Was. Jak sie domyslacie mam nadwage i jestem w ciazy :)

Kiedys juz znalazlam to forum, ze 2 lata temu, gdy staralam sie o dzidzie i nic z tego nie wychodzilo. Forum dochodzilo wtedy do ok 400 strony, a i tak udalo mi sie doczytac do ok 200. Nic jednak wtedy z tego nie wyszlo, a w ciazy jestem dopiero teraz. Zawsze odzywialam sie zdrowo, bylam i jestem bardzo aktywna, ale mimo to zawsze mialam spora nadwage, a nawet otylosc :(

Mieszkam w Dublinie, jestem w ciazy po razy pierwszy choc niedlugo skoncze 30 lat, a dzis jest moje 3 rocznica slubu:blink: Oczywiscie maz wniebowziety, ja tez sie ciesze bo tyle lat sie to nie udawalo, mimo ze badania mialam w normie...dlatego lekarz zrzucal wszystko na nadwage. Ale nie tak prosto sie jej pozbyc jesli czlowiek taki sie juz urodzil, i tak rosl, wzdluz i wszerz, cale zycie...dlatego zawsze chudne do pewnego momentu a potem stop. A co mi pomoglo zajsc w ciaze? Zrobilam 10 dni postu warzywno-owocowego dr Dabrowskiej, bo czulam sie bardzo zmeczona i chcialam sie oczyscic. Nastepna miesiaczka po nim byla bardzo skapa i malenka, co jest zrozumiale, ale juz kolejna byla inna niz wiele poprzednich w ostatnich latach -zero PMSu (a zawsze masakra), malo bolesna, bez skrzepow i starej krwi, ktore zawsze sa nienajlapszym objawe. No i plodnosc moja musiala tez wzrosnac, bo to byl wlasnie moj ostatni okres. Jestem wiec teraz praawie w 7 tygodniu.

Juz na poczatku chcialabym sie wam pozalis na lekarza, do ktorego poszlam tydzien temu aby potweirdzil ciaze. Powiedzial ' czemu pani dluzej tego nie stosowala, czemu pani wiecej nie schudla, zawsze uwazalem ze ludzie za duza zra i stad problemy z zachodzeniem w ciaze' id, itd. A ja wcale nie schudlam po tym detoksie, zroibilam go zeby sie oczyscic, miec wiecej energii, i tak tez sie stalo, czulam sie jak nowonarodzona. Gin kazal mi nie jesc zadnych cukrow, chleba, ryzu, makaronu, naet owocow...masakra jakas...a ja juz mam zachcianki i nie moge sie kierowac jego slowami tylko dlatego ze wg niego wazne za duzo. Czy od zjedzenia 50g ryzu i kilku kromek chleba z gora warzyw przez caly dzien zaraz sie cukrzyca zrobi? Nie wiem...ale chleb z maslem musze zjesc codziennie, na nic innego nie mam ochoty :( Wagi nie mam w domu, ale po ubraniach widze ze mnie przybylo w ostatnim miesiacu, czyli od kiedy juz jestem w ciazy! Podejrzewam ze waze ok 93 kg a mam 169cm, mimo ze wchodze w rozmiar 42 (kazdy mowi ze nie widac po mnie tej wagi). Doweim sie w poniedzialek dokladnie, ale przede wszytskim niedlugo w szpitalu na pierwszej wizycie. W kazdym razie nie wiem jak mam na to patrzec bo...zanim zrobilam test ciazowy juz czulam ze siusiam znacznie mniej (mimo ze pije tyle samo, czyli sporo), czyli woda sei zatrzymala; poza tym ze jem mniej bo mnie 'muli' a mimo to jestem wzdeta jak balon, i na pewno przytylam...nie wiem co mi lekarz powie, za zaczynam ciaze z BMI powyzej 30, podczas gdy jeszcze 6 tygodni temu bylo 87kg i BMI 29...teraz boje sie ze mimo malych ilosci jedzenia i tak bede tyc, czego nie chce,,,jeszcze zebym sie objadala ale ja czesciej glod czuje i mimo to nie jem, a ubrania ciasniejsze...Poza tym mam spora biegunke. A jesli nie mam biegunki to i tak jestem 4 razy w WC...nie wiem nawet po czym skoro jem mniej :( Dziwne to wszystko

Przepraszam za dlugi wpis, chcialam sie pozalic i poszukac jakiegos wsparcie...mama, siostra, wszystkie koleznaki, wszystko chude jest i w ciaze zachodzilo bez problemow i bez przytycia, dlatego nie czuje sie dobrze rozmawiajac z nimi :cool:
 
Ostatnia edycja:
Witaj Angela :-)
Ja uwazam ze nie masz az tak dłużej wagi.., ja przy wzroście 173 mam gdzieś koło 114 kg :-( , wiec uwierz ze Twoja waga nie jest duża. U mnie moja waga jest rodzinna no i od jedzenia niestety.. , jesli mam stresa to wcinam.
Co do lekarza to bym go tak zjechała i skargę na niego złożyła zeby sie wkoncu opamiętał i zmądrzał..
Głowa do góry i sie nie dawaj dyskryminować :-)
 
Dziewczyny ku pocieszeniu ja przy 175 teraz waze 142kg, przytylamm 4 kg jestem 29tc,
Co do cukrzycy jesli ja masz to nie wazne co jesz na wynikach wyjdzie cukrzyca. W ciazy polecam diete dla kobiet z cukrzyca ciazowa, ja na tej diecie na poczatku ciazy schudlam 4 albo5kg, i wyniki mam super chodz mam stwierdzona cukrzyce ciazowa
 
reklama
Agnella twoj lekarz moim zdaniem ma cos nie rowno pod sufitem,najlepiej idz do dietetyhka on napewno ci powie co jesc czego unikac.moja dietetyczka dala mi podstawy i tego sie trzymalam.w ciazy nie mozna nie jesc czysie odchudzac. Przede wszystkim ujnikaj bialego chleba choc ja jem bo po ciemnym mam zgage wiec nie mam innego wyboru. Unikaj mleka dobry jest kefir maslanka, raczej malo jogurtow a najlepiej wcale. Duzo warzyw owocow, z owocow uwazaj na banany, arbuzy. Mieso najlepiej sama wedliny sobie piecz nie bedzie ci sie woda w organizmie zatrzymywac. Slodycze ja jak mam ochote to jem,na poczatgku tak do 6mc nie mialam ochoty wogole teraz jakmam to zjem ale mierze tez cukier wiec musze sie ograniczac. Pamietaj ze jeszcz dla dwoje nie za dwojje. Ja jadlam max do 20,czasem zdarzalo sie 22 ale bardzo zadko. Niestety im wiecej przytyjesz tymbedzie tobie ciezej pozniej. A napewno w 3 trymetrze jaka wage nabedziesz. Dotego ruch jesli mozesz. Ja mam ciaze zagrozona wiec w sumie teraz prawie sie nie ruszam bojuz 3 raz plamilam ijuz sama nie wiem od czegom.
 
Do góry