reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

hejka!
byłam w czwartek u gina i jednak o moje zdziwienie do szpitala mnie nie wysłał, straszył straszył, skierowania miał pisać a teraz odpuścił bo spadło mi ciśnienie i stwierdził że po co mam się kłaść jak jest lepiej..
a ja sie tak juz nastawiłam na szpital psychicznie że aż w szoku byłam ... i zamiast się cieszyć że nie idę to sie zmartwiłam :p
jutro ide tylko na wymaz do sanepidu bo bede miała cc... termin mi teraz znów wyznaczył na 4.09 ale nie wiem czemu coś czuje że wcześniej urodze, nawet bym wolała.

ja od początku najpierw przytyłam, potem schudłam wiec w ciązy to róznie bywa, teraz mi jakoś trudno sie trzymać diety bo mam myślenie że niedługo bede karmić piersią to na pizze czy frytki sobie nie bede mogła pozwolić dlatego teraz mam smaka na to :)

ogólnie czuje się w miare, czasem mam skurcze ale rzadko i nie aż tak silne, dużo sikam pęcherz szybko sie robi pełny a poza tym Mikołaj w brzuchu tak się rozpycha i kręci że aż czasem boli :)

jak u Was?
 
reklama
U mniepodobnie wczoraj i dzisiaj mialam takieszalenstwo w brzuchuze az bylam wszoku ze tak mozna. Rece nogi wszystkim tam macha.

Codo karmienia piersia, przyznam sie ze na poczatku nie ale pozniej pizze normalniejadlam, i nic sie mojemudziecku nie dzialo,za to nie. Moglam warzyw pomidorow itp bo mial kolki. Ja karmilam do 2roku zycia i 3miesiace. Wiec pozniej to juz jadlam rozne rzeczy,beztych uczulajacych.

Ja dzisiajj bylam u gin,jak mnie zbadala topoczulam pecherz w dupie zbolu. Alejest okej,nie mogla sie doliczyc tygodni wdl mojego kalendarza jest 26tc wdl niej 25tc. Slyszlam serduszko.

Ostatbio mam smaka naciastka zbozowe..owsiane, naowsianke mniamm
 
Cherie nie prawda ze sie nie poduszaja owiniete pepowina, moj sie owinal jakbym rodzila sn to by sie udusil byl owniety 3razy pepowina cienka. Jak maly paluszek, ciasno jakn sie urodzil dostal 3pkt, urodzil sie w ciezkiej zamartwicy i nie tylko moj,bo kolezanki mialy podobnie wiec wszystko zalezy od tego jak dlugo byl owniety pepowina jakie sa przeplywy pepowinowe.

Marysiu tak sie cieszylam ze lekarz nigdy nic o tej pepowinie nie wspominal a dzisiaj na usg uslyszalam "dziecko owiniete pepowina conajmniej dwa razy". Teraz siedze i placze. Fakt faktem ze jestem wciaz w szpitalu, usg mam robione co pare dni (przeplywy sa w porzadku) a ktg robione bylo do tej pory codziennie (rowniez idealne) wiec to mnie jakos pociesza, no i fakt tego ze w przyszlym tyg juz na bank beda mnie ciachac, ale czuje ze ten tydzien przede mna to niekonczacy sie miesiac, a dziecku moze sie cos stac. Teraz ktg mam miec co 2 dni bo lekarze stwierdzili ze nie ma potrzeby robic czesciej. Oszaleje do czasu porodu.

Powiedz mi Kochana, jesli te przeplywy i ktg sa dobre, to czy dziecku cos zagraza? Lekarze sa malo rozmowni a ja wymyslam rozne scenariusze. Potrzebuje informacji o tym :( Czy Twoje dzieciatko mialo pozniej jakies powiklania po tej pepowinie? Tak.bardzo sie boje :(
 
Nie boj sie wazne ze jestes w dobrym szpitalu ze mialasusg i ktg, ja lezalam whuj.. szpitalu gdzie nikt mi usg nie zrobil. Jesli przeplywy sa okej dziecko sie rusza,i ktgnie spada ponizej normy to nie musisz sie martwic i niepowinnas bo to zle na dzieciaczka wplywa. Wiesz u mnieza dlugo czekali mlody dostal 2pkt,i kazdy lekarz ktory go potemwidzial mowil ze mial szczescie ze jest zdrowy. Ale ja mialam ciaze przenoszona 2 tygodnie z zielonymi wodami przez jakiegos konowala.. aty jestes w szpitalu pod dobra opiekai napewno nic wam nie grozi jesli bedziesz miala cc to dobrze, u mniechcieli pierw sn ale olekarz powiedzial ze nieoosrazu na stol, i dzieki Bogu bo by sieudusil.
 
Teraz tez sie boje, ale napewno pojde na usg ostatnie ok 38 tc prywatnie, bo na nfz tez mam kiepskiego goscia od usg. U nas bylo tylko napieciemiesniowe i spadkii tetna przez to lezal 2 tyg w szpitalu zeby sieto unormowalo. A terazjest normalnym chlopcem..bez zadnych problemow.:) bedzie dobrze
 
Witam
08.08.2014 przez cc o godz 10.20 urodzila sie Kornelka. 3720 kg i 57 cm dluga. Dostala 10 pkt.:)

Ja po tym drugim cc dochodze do siebie znacznie gorzej :( jeszcze jestesmy w sspitalu bo mala dostala paskudna wysypke i nas zostawili. Na obchodzie bedzie decyzja. Nabuzce widze duza poprawe, na brzuszku mniej. No zobaczymy co lekarz powie

Pozdrawiam i kciuki za nierozpakowane trzymam :)

Ps. Moja rana po cc mimo faldu skory na niej wiszacym goi sie ladnie tylko ja czesto psikam osceniseptem i wietrze unoszac ten fald skory :)
 
Cherie87 jak u Ciebie? trzymam za was kciuki!
gawit gratulacje :)

U mnie spokojnie, ale ta końcówka jednak męcząca, boli mnie wszystko na dole, jakby ciągnie, ledwo chodzę, i tak mam dobrze bo w domu tyle co to obiad zrobię i z lekka sprzątam a tak to mąż mi pomaga, wróci z pracy to i zakupy zrobi i młodą weźmie na spacer, tak więc nie przemęczam się :) sikam co chwila, mój pęcherz stał się jakby mały, za to mam starsznie duży apetyt i wiecie co, i teraz te ostatnie dni sobie nie żałuje a co tam :p ogólnie mam też starszną ochotę na sex a to chyba sprawka hormonów :p w środę , jutro, idę na badania krew, mocz, hbs a w pon do gina i już dostane skierowanie na cc :) mam nadzieje że jeszcze w tym miesiącu urodzę..
gawit u mnie też będzie mega fałd skóry, po pierwszej CC miałam a teraz jestem grubsza więc też będę wietrzyć ranę :) już się boję tego bólu ale też chce mieć to za sobą.
 
cześć Dziewczyny :)

Przede wszystkim gratulacje dla wszystkich świeżych mamuś :)

Dołączam do grupy otyłych ze swoimi 104 kg i ciążą bliźniaczą, która mnie delikatnie mówiąc ciągle przeraża ;)

Chciałam was podpytać, czy używałyście w czasie ciąży pasów ciążowych? A jeśli tak to gdzie można kupić takie w większych rozmiarach?
 
reklama
Kasmis Witaj :) gratulacje podwójnego szczęścia i powodzenia :) pasów nie noszę i nie wiem gdzie można dostać :)

Ja coś ostatnio zwątpiłam, w pon mam ginekologa, ma mi już wystawić skierowanie ze wskazaniem do cc.. myślałam że położe sie w szpitalu we wtorek i na dniach mi zrobią zabieg. ale słyszę opinie że to tak pięknie nie jest, bo ponoć nie robią tak od razu cc, czekają aż coś się ruszy, albo do 40 tygodnia, albo jest tak że lekarz w szpitalu podejmuje decyzje że kobieta ma rodzić naturalnie mimo że ma wskazanie do cc <dlaczego tak jest? podważa zdanie innego lekarza który się zajmował kobietą przez 9 miesięcy? >.. a ja już bym chciała urodzić na dniach a nie czekać do terminu bo przyznam szczerze już nie wyrabiam, jak w miare się czułam, tak teraz jest coraz ciężej, bolą plecy, ledwo chodzę a brzuch ciągnie mnie w dole, w wc mogłabym zamieszkać ewentualnie nic nie pić przez cały dzień by mieć spokój.. aaa ja chce urodzić!

Może któraś z Was dziewczyny miała planowane cc.. jak to wyglądało u Was???
 
Do góry