reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Dzien dobry!

tigi ja mam juz core i to 12 letnia jestem w ciazy 3 raz a powiem ci ze panikuje i boje sie strasznie a to dlatego ze za duzo wiem..tzn w poerwszej ciazy czulam sie na prawde super, nic nie wiedzialam o badaniach powiklaniach, nie mialam obciazenia glukoza nikt mnie nie wazyl mimo ze tez kruszynka nie bylam bo zaczynalam z waga jakies 83 kg nie bylo internetu, gazet itd i ja zylam w nieswiadomosci. Pamietam ze z dolegliwosci to mialam klocia w podbrzuszu ale poklolo i przestalo oraz strasznie mnie biodra bolaly ale nie lecialam do lekarza. W 3 trymestrze zachorowalam goraczka 39 st myslicie ze bylam u lekarza? Oczywiscie ze nie mama zadzwonila na pogotowie a jej powiedzieli co mozna mi podac i jakos przeszlo. Teraz majac te dolegliwosci umarla bym ze strachu o dziecko. A co do kg to pocieszam sie ze wtedy tez mialam sporo nadprogramowych i tylam bez kontroli i mysle ze przytylam ok 30 kg bo kilka dni po porodzie wazylam 99 kg co daje srednio dodajac 10 kg na dziecko , lozysko itd ze skonczylam ciaze ze 110 kg na liczniku a Pati ur 3300 kg i zeby nie to ze sie zachlysnelam wodami do ktorych oddala smulke to byla by zupelnie zdrowa a tak miala zapaleniempluc ale wszystko dobrze sie skonczylo. Mi tez nie dane bylo chudnac ale dobrze ze jakos strasznie waga nie poszybowala bo zaczynalam chyba z 94 kg a teraz zalezy od dnia to tak 94,9-95,4 czyli tak kg.
milego dnia!
 
reklama
Sukkub, skusiłaś mnie wyprawą do szmateksów:D jutro sama się wybiorę na rekonesans:D

marcia30, bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. ja niestety już teraz, przy pierwszym, byłam na tyle nierozsądna, że od razu poczytałam chyba o wszystkich możliwych powikłaniach, więc nie dane mi bezstresowo przejść. ale damy rade, no!:-)
 
Hej dziewczynki :-)chyba mamy to do siebie ze sie zawsze zamartwiamy ja z kazda ciaza bardziej a to dlatego ze bardziej swiadoma jestem bo miałam z kazda ciaza problemy ciaze cztery ,dzieci troje :-(.Ale lepiej nie czytac za duzo bo naprawde mozna sobie wkrecic niepotrzebne rzeczy do głowy .

Co do zakupow ja uwielbiam lumpki fajne firmowe rzeczy mozna wychaczyc za małe pieniazki ,a tym bardziej na takie maluszki bo szybko wyrastaja a w normalnych sklepach ceny z kosmosu :-p:tak:
 
Sukkub ja tak dokładnie robie:-p mojej młodziezy ;-)15l i 13l kupuje rzeczy w sieciowkach typu Crop H&m itp oni wybieraja a ja płace :-p bo bez nich to teraz ew moge im skarpetki kupic ;-)a Patusi 90 % w lumpkach rzeczy kupuje ,firmowe na czasie i nie zniszczone bo maluch taki to wyrosnie szybciej niz zniszczy w normalnych sklepach jakbym miała jej kupowac to nawet połowy tych rzeczy by nie miała a ja bym na okragło tylko prała suszyła :-p a tak bez problemu jak sie umaze to i 5 razy na dzien moge ja przebrac i nie stresowac sie czy pranie wyprane wyschniete itp na przykład na ostatnim zdjeciu co dałam jest cała z lumpka tylko butki i skarpetki nowe :-p;-):-)
 
Sukkub, dziewczyno, kusisz!:-) jestem za wyprawą szmateksową, ale najwcześniej w przyszłym tygodniu. daj znać (np. na PW) kiedy Ci odpowiada i gdzie masz te sklepy (cobym ze swojego zaściankowego Ruczaju dojechała:D)
 
ehhh.. ja do tego, żeby tańsze ubranka kupować doszłam dopiero teraz jak Aga ma już prawie 10 miesięcy.. a to za sprawa prezentu od koleżanki ze sklepu PEPKO ;-) Wszystkie ubranka wcześniej miałam z H&M(kocham ten sklep) i 5-10-15. A okazuje się, że niektóre ciuszki z Pepko są fajne i całkiem dobre gatunkowo. Trzeba uważac przy zakupie kompletów np. sukienka+bluzeczka, bo zwykle jak sukienka jest super, to pod spodem bluzeczka marnej jakości...
No a moja 14-latka wiadomo... w pepko się już nie ubierze... Mam tak jak Ty fasolka35 :) ona szubruje w croppach, h&m itp. a ja za nia z kartą kredytową :p
 
Dzien dobry!

no dziewczynki dzisiaj prosze o kciukasy bo ide na te usg. Jak widac po zegarze juz nie moge spac....
hanoos moja panna to tez najlepiej w croopie i uwielbia tally waijls a teraz do szkoly to negocjowala ze mna converse-y w panterke eh ta moja panna mnie tyle kosztuje ze szok no a druga sprawa ze ja bardzo lubie jej kupowac i tak sobie mysle ze to wynika z tego ze ona jest szczuplutka we wszystkim wyglada swietnie wbije sie w kazde rurki a ja zawsze mialam troche wiecej na wadze i nigdy nie moglam sie ubrac w to co mi sie najbardziej podobalo wiec teraz spelnia, swoje dziecienco-mlodziezowe zachcianki przez corke :-)
no dobra koncze ide glowe umyc i pojade do mojej pacjentki zrobie wszystko a potem wroce i bede sie denerwowac czekajac na wizyte.
milego dnia! Dam zanc wieczorkiem
 
reklama
już jestem i powiem wam ze po tej wizycie jestem pewna ze dobrze robię chodząc prywatnie...a wiec tak mialam wpisaną godzinę 15:30 ale ze tam nie wyczytuja tylko zachodzisz i siadasz w kolejke poszłam wczesnie tj.14:30 bylam na miejscu zachodze i zdziwiona ze nikogo nie ma akurat wychodzila dziewczyna z gabinetu i lekarz zobaczyl ze ja jestem wiec pyta czy ja do niego powiedzialam ze tak i co tu takie pustki a on do mnie ze oni juz koncza ale wziął skierowanie i zachwile mnie zawołał jesli chodzi o dzidzie to rośnie ma sie dobrze wkładało paluszek do buzi i tu sie zaczeło bo z powodu kiepskiego sprzetu a tym samym obrazu nie był w stanie precyzyjnie sprawdzić NT I NB sam pod nosem psioczył ze kiepski obraz troche sie przestraszyłam i go pytam czy mam sie martwić a on do mnie ze nie ze widził fałd i jest ok i wg niego wszystko wyglada ok ale ze wzgledów technicznych nie jest w stanie dokładnie zmierzyc ze jak chce to mozemy sprobowac za dwa tyg. zmierzył moja dzidzie i pani za parawanem podał 5,05 cm z takich innych informacji podal tej samej pani ze ma dwie rączki, dwie nóżki głowkę i to wszytstko nie włączył doplera zeby sprawdzić z jaką częstotliwościa bije serce a na opisie mam pełny opis ze (kręgosłup symetryczny o zachowanej ciągłości widoczne: `żołądek, pęcherz moczowy, powłoki brzuszne zamknięte ujscie pępowiny prawidłowe serce czterojamowe czynność serca ok 120 /min) mam wrazenie ze maja standardowy tekst który wklejaja dopisujac tylko daty i długość CRL . skończył badanie i mowi ze jak chce to moge sie zapisac na za dwa tyg a jak nie to nie a przede mna była dziewczyna która wyszła z tym samym bo słyszałam jak czytała swoj opis. ubieram sie i mówie ze dobrze ja nadgorliwa i przyszłam wczesniej bo bym w klamke pocałowała bo mi kazano przyjsc na 15:30 a pani zza parawana sie odzywa ze chyba na 14:30 a ja do niej zeby se zobaczyła na skierowaniu z tylu i faktycznie było 15:30 i jej sie głupio zrobiło. poza tym torbiel dalej mam i jakos dziwnie na tym sprzecie zawsze jest duzo wieksza niz na innych usg bo teraz ma niby 7 cm zobacze co wyjdzie w pn. a i jeszcze jak zmierzył CRL na poczatku to powiedział ze ma 5,05 a jak wstałam sie ubierac to mu sie skasowało i kazał mi jeszcze raz sie połozyc i wtedy dzidzia miała 5,27 cm wiec jak widac na tym przykładzie nie ma co sie do konca sugerowac tych ich wymiarami i z tego wynika ze dzidzia ma 12t 2 d i termin na 09 08. no to tyle zaraz wkleje zdjeciZobacz załącznik 579682Zobacz załącznik 579683 a taka se koszulke kupiłam
 
Do góry