reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Na pocieszenie Ci powiem, ze 2 lata temu startowalam z wagą 80 kg i urodziłam zdrowego, pięknego dziecia plci meskiej, straszyli mnie, ze 4,5 kg, ze nie urodzę naturalnie. Całą ciąże czułam sie super , przytyłam 15 kg, syn 3,5 kg, porod naturalny, piekny, szybki. Także bedzie dobrze [emoji3590]
Czyli jest nadzieja 🙂 Poród naturalny mnie ogólnie przeraża ale do tego jeszcze dojdę 🙂 ale dziękuję, pocieszyłyscie mnie 🙂🥰
Za szybko poszłaś najlepiej tak 7t plus dni wtedy wszystko już widać ją z synem też byłam szybko bo był bardzo planowany teraz byłam pierwszy raz w 9 tyg już jakiegoś aż tak parcia nie miałam ale rozumiem Cię przy pierwszej ciąży 😘
Właśnie tak myślałam że za szybko, ale spodziewalam się jakiegos tu ma pani nospe, tu witaminki, kwas foliowy pani bierze no to super, widzimy sie za dwa tygodnie, prosze się nie martwic. A dostalam no za dwa tygodnie okaze sie czy nie jest to ciąża pozamaciczna, do widzenia... Empatia panu chyba jest obca bo ja naprawdę przeżywam jakbym miała dostać Oskara 🙂 w ogóle w ktorym miesiącu teraz jesteś?
 
reklama
Czyli jest nadzieja 🙂 Poród naturalny mnie ogólnie przeraża ale do tego jeszcze dojdę 🙂 ale dziękuję, pocieszyłyscie mnie 🙂🥰

Właśnie tak myślałam że za szybko, ale spodziewalam się jakiegos tu ma pani nospe, tu witaminki, kwas foliowy pani bierze no to super, widzimy sie za dwa tygodnie, prosze się nie martwic. A dostalam no za dwa tygodnie okaze sie czy nie jest to ciąża pozamaciczna, do widzenia... Empatia panu chyba jest obca bo ja naprawdę przeżywam jakbym miała dostać Oskara 🙂 w ogóle w ktorym miesiącu teraz jesteś?
Dziś zaczynam drugi trymestr 15 tydz . Powiem Ci szukaj innego lekarza jak ten już z pierwsza wizyta Ci nie podpasowal to będzie tylko gorzej Ci powiem.
 
Hej dziewczyny, dołączam do Was :) jestem w I ciąży, 7t5d. Na razie byłam na dwóch wizytach i wszystko było ok, natomiast wczoraj z uwagi na swoje otyłość r9bilam krzywą cukrową i pomimo dobrych wartości na czczo, wyszła mi prawdopodobnie cukrzycą ciążowa:( ech, bardzo się boję tego że moja otyłość odbije się bardzo na dziecku
 
Hej dziewczyny, dołączam do Was :) jestem w I ciąży, 7t5d. Na razie byłam na dwóch wizytach i wszystko było ok, natomiast wczoraj z uwagi na swoje otyłość r9bilam krzywą cukrową i pomimo dobrych wartości na czczo, wyszła mi prawdopodobnie cukrzycą ciążowa:( ech, bardzo się boję tego że moja otyłość odbije się bardzo na dziecku
Hej otyłość nic tu do tego nie ma ja z otyłością cukrzycy nie miałam a są bardzo szczupłe dziewczyny i mają cukrzycę. Po prostu będziesz musiała mieć dietę. To Twoja pierwsza ciąża? Jak się czujesz? Lekarz tak szybko zlecił Ci krzywa cukrowa? Wydaje mi się że za wcześnie.
 
Hej otyłość nic tu do tego nie ma ja z otyłością cukrzycy nie miałam a są bardzo szczupłe dziewczyny i mają cukrzycę. Po prostu będziesz musiała mieć dietę. To Twoja pierwsza ciąża? Jak się czujesz? Lekarz tak szybko zlecił Ci krzywa cukrowa? Wydaje mi się że za wcześnie.


Zalecił krzywą cukrową właśnie z uwagi na otyłość, myślę że dobrze bo przynajmniej szybko wyszło co i jak chociaż zmartwilam się mocno. Bo na codzień, odkąd jestem w ciąży mierze sama cukier dla pewności I wyniki po posiłku nigdy nie przekroczyły 110, na czczo też ujdzie bo mam około 80 więc wczorajsza krzywa mnie dobila, zwłaszcza że to pierwsza ciąża, która na dodatek kosztuje mnie sporo stresu 🤦‍♀️
 
Zalecił krzywą cukrową właśnie z uwagi na otyłość, myślę że dobrze bo przynajmniej szybko wyszło co i jak chociaż zmartwilam się mocno. Bo na codzień, odkąd jestem w ciąży mierze sama cukier dla pewności I wyniki po posiłku nigdy nie przekroczyły 110, na czczo też ujdzie bo mam około 80 więc wczorajsza krzywa mnie dobila, zwłaszcza że to pierwsza ciąża, która na dodatek kosztuje mnie sporo stresu 🤦‍♀️
No wierzę a jaki wyszedł wynik przy jakich normach? Pracujesz czy na l4jestes? Z jaką waga startujesz jeśli można spytać?
 
No ja mam zdecydowanie większą wagę, ginekolog jak mnie zdąży to na zawał padnie bo aż tak tego po mnie nie widać na 1 rzut oka 🤦‍♀️
  • Poziom cukru na czczo – mniej niż 92 mg/dl;
  • Poziom cukru po 60 minutach od wykonania testu – poniżej 180 mg/dl;
  • Poziom cukru po 120 minutach od wykonania testu – poniżej 140 mg/dl.
 
reklama
No ja mam zdecydowanie większą wagę, ginekolog jak mnie zdąży to na zawał padnie bo aż tak tego po mnie nie widać na 1 rzut oka 🤦‍♀️
  • Poziom cukru na czczo – mniej niż 92 mg/dl;
  • Poziom cukru po 60 minutach od wykonania testu – poniżej 180 mg/dl;
  • Poziom cukru po 120 minutach od wykonania testu – poniżej 140 mg/dl.
Wsumie to tylko ostatni powyżej normy ale czy kojarzę z ciąży z synem że w ciąży inne są normy a te podane są ogólne. Kiedy masz wizytę teraz?
 
Do góry