reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Wiem że nie ładnie się chwalić ale... Mój synek od wczoraj raczkuje! [emoji7][emoji7][emoji7] pękam z dumy!
Brawo !!!!
Dla mnie zawsze było niesamowite to że jak maluszki się zbiorą w sobie do nowej umiejętności to ruszają z kopyta na maksa :):)
Nasz do raczkowania zbierał się dwa dni i jak ruszył to ciężko go było dogonić.
Chodzić zaczął późno zresztą tak jak córka ale pewnego ranka zrobił 2 metry między córka a mną a tego samego wieczora chodził już od kuchni przez jadalnię do salonu :szok: byliśmy w szoku.
 
reklama
Brawo !!!!
Dla mnie zawsze było niesamowite to że jak maluszki się zbiorą w sobie do nowej umiejętności to ruszają z kopyta na maksa :):)
Nasz do raczkowania zbierał się dwa dni i jak ruszył to ciężko go było dogonić.
Chodzić zaczął późno zresztą tak jak córka ale pewnego ranka zrobił 2 metry między córka a mną a tego samego wieczora chodził już od kuchni przez jadalnię do salonu :szok: byliśmy w szoku.

Dla mnie każdy postęp to mega sukces i cieszę się jak dziecko [emoji4]. Ile mieli jak zaczęli chodzić? A raczkowali?
 
Młoda 38 tydzień ciazy ale mała bo 2,5kg, pięknie raczkowała ale chodzić długo nie chciała w pełni samodzielnie, przy meblach i za rękę tak ale sama nie. Miała 15 miesiecy jak już całkowicie sama chodziła. Teraz 11 lat i 163cm wzrostu, szok.
Młody ma 16 miesięcy, 36tydzien ciąży 2080 g. Raczkował pięknie i długo, przemieszczał się z prędkością autka wyścigowego ;):):) Od prawie 4 tygodni chodzi samodzielnie , po chodniku wokół domu schodzi pięknie po schodkach trzymając się ściany. Wspina się gdzie może i oczywiście beztroskie szaleństwa- za grosz poczucia niebezpieczeństwa jak to u dzieci.

Zobaczysz jak dosłownie z dnia na dzień będzie doskonalić umiejętności.
 
Młoda 38 tydzień ciazy ale mała bo 2,5kg, pięknie raczkowała ale chodzić długo nie chciała w pełni samodzielnie, przy meblach i za rękę tak ale sama nie. Miała 15 miesiecy jak już całkowicie sama chodziła. Teraz 11 lat i 163cm wzrostu, szok.
Młody ma 16 miesięcy, 36tydzien ciąży 2080 g. Raczkował pięknie i długo, przemieszczał się z prędkością autka wyścigowego ;):):) Od prawie 4 tygodni chodzi samodzielnie , po chodniku wokół domu schodzi pięknie po schodkach trzymając się ściany. Wspina się gdzie może i oczywiście beztroskie szaleństwa- za grosz poczucia niebezpieczeństwa jak to u dzieci.

Zobaczysz jak dosłownie z dnia na dzień będzie doskonalić umiejętności.
U mnie mały z 36 tygodnia jest i chyba przez to dość późno wszystkiego się uczy. Ale zupełnie mi to nie przeszkadza [emoji4]
Muszę pół domu przemeblować teraz i pochować wszystko w zasięgu jego rączek [emoji16]
 
Szafirek każde dziecko idzie swoim tempem [emoji4] ja mam dwóch i widzę jak są różni a obaj z 38tc
Oskar chodził jak miał rok i dwa tygodnie a Filip lata jak szalony i ma 11 miesięcy :)
 
Szafirek każde dziecko idzie swoim tempem [emoji4] ja mam dwóch i widzę jak są różni a obaj z 38tc
Oskar chodził jak miał rok i dwa tygodnie a Filip lata jak szalony i ma 11 miesięcy :)
Wiem i zupełnie nie poganiam czy nie naciskam na Antka. Kibicuje mu, wspieram i zachęcam ale nic na siłę.
A raczkowali wcześniej?
 
Dziewczyny używałyście dla dzieci kaszki Nominal? To nie są typowo dla dzieci ale są błyskawiczne i mają piękny jednoskładnikowy skład. Ale nie na napisu jak w tych dla dzieci że od któregoś miesiąca itp.
 
U mnie mały z 36 tygodnia jest i chyba przez to dość późno wszystkiego się uczy. Ale zupełnie mi to nie przeszkadza [emoji4]
Muszę pół domu przemeblować teraz i pochować wszystko w zasięgu jego rączek [emoji16]

Wszystko w swoim czasie, ja też się nie przejmowałam że Młody długo nie chodził bo miałam doświadczenie z córką.
Niemniej było łatwiej z Młodą na 65 metrach na jednym poziomie. Teraz dom duży, bramka na górze schodów już od dawna, teraz od miesiąca bramka rozporowa między salonem a resztą domu ale i tak ma dostęp oprócz salonu do kuchni i jadalni gdy jesteśmy na dole tylko że nie można upilnować bo wymyśla co chwilę nowe rzeczy. Muszę odłączyć z prądu za meblami szufladę do podgrzewania talerzy którą mamy pod piekarnikiem na wysokości około 70cm bo Młody odkrył że tam jest przycisk i zapala się światełko i to takie kuszące tam chodzić i manipulować.
Oczywiście zabezpieczenia na "klik" rozkminił w 5 minut a ja nie jestem w stanie wszystkich szuflad i szafek zabezpieczyć .
Pozostaje cały czas mieć go na oku :):)
Teraz zresztą bardzo dużo czasu spędzamy w ogrodzie no ale za kilka tygodni już będzie zimno i więcej w domu będziemy.
Jedyne miejsce gdzie nie wchodzi mimo otwartych drzwi to duża łazienka na górze bo tam jest suszarka do włosów "bryń bryń " jak mówi i nie jest fanem suszenia włosów a tylko jeden raz mu suszyłam :).
 
reklama
Lila zaczeła raczkowac jak skonczyła 6 miesiecy, zanim nauczyła sie siedzieć. za parę dni staneła przy łóżeczku a tak porządnie to chodziła na 11 miesiecy. Starsza na 13 miesięcy postawiła parę kroczków.

My tez póki ciepło to głównie w ogrodzie ale już kompletuję zabawki "na zime" zeby ja czymś zając. Chociaz i tak, wiadomo, najlepsze to czego nie wolno.
 
Do góry