reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Ja sobie na spokojnie wytłumaczyłam, że nie zawsze się dziecko tak ułoży, że będzie słychać. Ciężko było znaleźć (mąż już wrócił;) ) ale się udało :) myślę, że co trzeci dzień troszkę będę podsłuchiwać maleństwo, zwłaszcza póki nie czuję wyraźnie ruchów :) pewnie one będą później moim uspokajaczem :))

p19ugox1yxswrxa5.png
Ja mimo wszystko bym się chyba nie umiała tak uspokajać ;) Moja mała szaleje prawie non stop, ale syn to mi w brzuchu i po 5h spał, a ja dostawałam do głowy :)

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja też bym z dystansem pochodziła do detektora tętna...

My dzisiaj mieliśmy wizytę. Mała waży 2011g (32+3), a z dzisiejszych pomiarów wyszła data porodu tydzień wcześniejsza, ale się nie przywiązujemy do tego. Tosia ułożona dalej pupą do dołu. Myślałam, że się obróciła i faktycznie, ale tylko z boku na bok. Wcześniej miała nóżki, rączki i twarz po lewej stronie, a teraz ma po prawej. Lekarz powiedział, żeby jeszcze się nie przejmować, że jeszcze się ma czas obrócić. Zasugerował tylko lekką perswazję [emoji16] oprócz tego mówił o tym obrocie medycznym przez brzuch co się robi. Robią go w tym szpitalu, gdzie chce rodzić, więc muszę o tym pomyśleć. Bardzo bym chciała rodzić SN, boję się cc, ale nie jestem do końca pewna tego obrotu. Powiedział, że skuteczność jest 50%, a w tych drugich 50% sa dzieci, co się nie obróciły albo odklejanie się łożyska. W sumie co bym miała do stracenia wtedy...

oar8csqvkujogohc.png
 
Hej dziewczyny, czy ktoras z Was używała bądź używa w ciąży detektoru tętna płodu? Czy ekstra tłuszcz na brzuchu nie będzie mocno przeszkadzał? Trafiliśmy za super cenę że aż żal nie brać i dziś ma mąż przywieźć do domu :D

Nie będę inwestować, nie po tym, ja na dzisiejszej wizycie, położna miała problem ze złapaniem tętna jednej z dziewczynek, a oni w przychodni mają jakiś takiś inny niż w sklepie. I jak ja bym miała tak się stresować łapaniem tętna w domu, to bym osiwiała prędzej. Także mimo, że chciałam, to już nie chcęt ego kupować.
 
Hej dziewczyny, czy ktoras z Was używała bądź używa w ciąży detektoru tętna płodu? Czy ekstra tłuszcz na brzuchu nie będzie mocno przeszkadzał? Trafiliśmy za super cenę że aż żal nie brać i dziś ma mąż przywieźć do domu :D

p19ugox1yxswrxa5.png
Ja nie używam i nie planuję [emoji4] jestem dosyć spokojna mimo wszystko w tej ciąży [emoji4] jeszcze trochę i będzie można kupic sobie mini aparat do usg domowego [emoji16]
Ja też bym z dystansem pochodziła do detektora tętna...

My dzisiaj mieliśmy wizytę. Mała waży 2011g (32+3), a z dzisiejszych pomiarów wyszła data porodu tydzień wcześniejsza, ale się nie przywiązujemy do tego. Tosia ułożona dalej pupą do dołu. Myślałam, że się obróciła i faktycznie, ale tylko z boku na bok. Wcześniej miała nóżki, rączki i twarz po lewej stronie, a teraz ma po prawej. Lekarz powiedział, żeby jeszcze się nie przejmować, że jeszcze się ma czas obrócić. Zasugerował tylko lekką perswazję [emoji16] oprócz tego mówił o tym obrocie medycznym przez brzuch co się robi. Robią go w tym szpitalu, gdzie chce rodzić, więc muszę o tym pomyśleć. Bardzo bym chciała rodzić SN, boję się cc, ale nie jestem do końca pewna tego obrotu. Powiedział, że skuteczność jest 50%, a w tych drugich 50% sa dzieci, co się nie obróciły albo odklejanie się łożyska. W sumie co bym miała do stracenia wtedy...

oar8csqvkujogohc.png
50% to mało :( jak dla mnie przynajmniej. Może mała nie chce długo zwisać jak nietoperz głową w dół [emoji16]
Nie będę inwestować, nie po tym, ja na dzisiejszej wizycie, położna miała problem ze złapaniem tętna jednej z dziewczynek, a oni w przychodni mają jakiś takiś inny niż w sklepie. I jak ja bym miała tak się stresować łapaniem tętna w domu, to bym osiwiała prędzej. Także mimo, że chciałam, to już nie chcęt ego kupować.
A od którego momentu ciąży robi się ktg?

[emoji170] 21.08.2018 [emoji170]
8une3e3knh2uwklu.png
 
Ja nie używam i nie planuję [emoji4] jestem dosyć spokojna mimo wszystko w tej ciąży [emoji4] jeszcze trochę i będzie można kupic sobie mini aparat do usg domowego [emoji16]50% to mało :( jak dla mnie przynajmniej. Może mała nie chce długo zwisać jak nietoperz głową w dół [emoji16]A od którego momentu ciąży robi się ktg?

[emoji170] 21.08.2018 [emoji170]
8une3e3knh2uwklu.png
Niby mało, ale robi się, jak już jedynym wyjściem jest cc. Więc można spróbować przed, jeżeli się nie powiedzie, to i tak będzie cc

oar8csqvkujogohc.png
 
Ja też nie jestem za tymi wszystkimi "wynalazkami", nawet elektronicznej niani nie miałam. Ja wolę zaufać własnej intuicji.
Moja młodsza córka była bardzo spokojna, a w dodatku miałam łożysko z przodu. Trochę stresu mnie to kosztowało. Tyle dobrze, że jestem osobą opanowaną i nie martwię się "na zapas". A wręcz taka niepoprawna optymistka ze mnie [emoji23]


zem3ha00c8ymi2vu.png

l22nio4pq4aihh5l.png
 
Ja nie używam i nie planuję [emoji4] jestem dosyć spokojna mimo wszystko w tej ciąży [emoji4] jeszcze trochę i będzie można kupic sobie mini aparat do usg domowego [emoji16]50% to mało :( jak dla mnie przynajmniej. Może mała nie chce długo zwisać jak nietoperz głową w dół [emoji16]A od którego momentu ciąży robi się ktg?

[emoji170] 21.08.2018 [emoji170]
8une3e3knh2uwklu.png
Ja miałam robione chyba 2 razy na wizycie, wiec tak po 35 tygodniu chyba


zem3ha00c8ymi2vu.png

l22nio4pq4aihh5l.png
 
Niby mało, ale robi się, jak już jedynym wyjściem jest cc. Więc można spróbować przed, jeżeli się nie powiedzie, to i tak będzie cc

oar8csqvkujogohc.png
A nie zwiększa to ryzyka oplątania pępowiną? Przepraszam, że tak dopytuję, nie chcę Cię niepokoić [emoji9]
Ja też nie jestem za tymi wszystkimi "wynalazkami", nawet elektronicznej niani nie miałam. Ja wolę zaufać własnej intuicji.
Moja młodsza córka była bardzo spokojna, a w dodatku miałam łożysko z przodu. Trochę stresu mnie to kosztowało. Tyle dobrze, że jestem osobą opanowaną i nie martwię się "na zapas". A wręcz taka niepoprawna optymistka ze mnie [emoji23]


zem3ha00c8ymi2vu.png

l22nio4pq4aihh5l.png
Wątrobę mamy zdrowszą [emoji16]
Ja miałam robione chyba 2 razy na wizycie, wiec tak po 35 tygodniu chyba


zem3ha00c8ymi2vu.png

l22nio4pq4aihh5l.png
Aaa to mam jeszcze czas na myślenie nie o tym [emoji4]

[emoji170] 21.08.2018 [emoji170]
8une3e3knh2uwklu.png
 
reklama
Ja też bym z dystansem pochodziła do detektora tętna...

My dzisiaj mieliśmy wizytę. Mała waży 2011g (32+3), a z dzisiejszych pomiarów wyszła data porodu tydzień wcześniejsza, ale się nie przywiązujemy do tego. Tosia ułożona dalej pupą do dołu. Myślałam, że się obróciła i faktycznie, ale tylko z boku na bok. Wcześniej miała nóżki, rączki i twarz po lewej stronie, a teraz ma po prawej. Lekarz powiedział, żeby jeszcze się nie przejmować, że jeszcze się ma czas obrócić. Zasugerował tylko lekką perswazję [emoji16] oprócz tego mówił o tym obrocie medycznym przez brzuch co się robi. Robią go w tym szpitalu, gdzie chce rodzić, więc muszę o tym pomyśleć. Bardzo bym chciała rodzić SN, boję się cc, ale nie jestem do końca pewna tego obrotu. Powiedział, że skuteczność jest 50%, a w tych drugich 50% sa dzieci, co się nie obróciły albo odklejanie się łożyska. W sumie co bym miała do stracenia wtedy...

oar8csqvkujogohc.png
Nie ma co się bać cc. Nie jest tak źle [emoji5]
Ja mialam okropny poród sn zakończony vacum i cc i gdybym była znów w ciazy wybralabym cc [emoji4]

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry