reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Zuza, ale to nie sam dom ma wartość, ale i grunt, na którym stoi, a grunty są w cenie :)

Wróciłam od gina, wykrył u mnie jakieś dwie bakterie, mam brać antybiotyk i probiotyk :( powiedział, że jakbyśmy teraz tego nie wykryli to za 8 tyg trafiłbym z przedwczesnym porodem :(

[emoji170] 21.08 [emoji170]
8une3e3kck8m6mea.png
Ojejku! A miałaś jakieś objawy, że zlecili Ci badania?

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Mimi, bawcie się dobrze :)

Ja już po badaniu, w mojej macicy "rewelacja", jajeczko jest jak byk, kazał działać piątek, sobota. Zacznę jutro [emoji16]

Pytałam też jak z tą wagą w ciąży, żeby zobaczyć jak zareaguje. Kazał się trzymać w ciąży diety z niskim IG i tylko dzidzia i woda będą ważyć :)

Jakoś się tak głupio nastawiam że w marcu się uda, a z drugiej strony podświadomie czuję, że nie...

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
Trzymam kciuki :)

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Colorando grunt nie jest własnością - wieczyste użytkowanie.
Dzięki dziewczyny.
Colorado biedna jesteś:* Dobrze że masz tak świetnego lekarza który czuwa nad Tobą i dzieciątkiem:*

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
Aaa chyba że tak :) na przyjmowaniu spadków się nie znam, dwa za to odrzucałam [emoji16][emoji16]

No, lekarz poraz kolejny się wykazał. Powiedział, że teraz profilaktycznie co wizytę będzie mi szyjkę sprawdzał, żeby nic nie przeoczyć.
Ojejku! A miałaś jakieś objawy, że zlecili Ci badania?

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
No właśnie żadne, zero upławów, swędzenia, bóli, no serio nic! On profilaktycznie każdej ciężarówce robi posiew w ramach jak to nazwał "profilaktyki przedwczesnego porodu". Myślałam, że to standard, a dziewczyny na sierpniówkach piszą, że nie miały tego, ani nawet cytologii. Ja cytologię miałam i posiew ostatnio. Posiew robił mi też na etapie starań, jak dłuższy czas nie wychodziło, bo jakieś bakterie uniemożliwiają ponoć zaciążenie [emoji33]

[emoji170] 21.08 [emoji170]
8une3e3kck8m6mea.png
 
No właśnie żadne, zero upławów, swędzenia, bóli, no serio nic! On profilaktycznie każdej ciężarówce robi posiew w ramach jak to nazwał "profilaktyki przedwczesnego porodu". Myślałam, że to standard, a dziewczyny na sierpniówkach piszą, że nie miały tego, ani nawet cytologii. Ja cytologię miałam i posiew ostatnio. Posiew robił mi też na etapie starań, jak dłuższy czas nie wychodziło, bo jakieś bakterie uniemożliwiają ponoć zaciążenie

Cytologi też nie miałam, w poprzedniej ciąży zrobił mi ją na drugim badaniu, zanim w ogóle kartę ciąży założył, a teraz nic. W przyszły czwartek idę na wizytę, to się upomnę :)
 
Kasiu Dominikowi dawalam 3xna dobe nurofen w syropie i jesli to nie pomagalo mogliśmy podawać 4x dziennie paracetsmol doraźnie. Robilam też chlodne okłady na kark i czółko. Możesz też letniej kąpieli spróbować.

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cytologi też nie miałam, w poprzedniej ciąży zrobił mi ją na drugim badaniu, zanim w ogóle kartę ciąży założył, a teraz nic. W przyszły czwartek idę na wizytę, to się upomnę :)
Ponoć zalecenia są takie, że jak cytologia była robiona do pół roku przed ciążą, to się jej nie robi. Jak jednak więcej czasu upłynęło, to trzeba robić.

Ja zawsze cytologię robiłam sobie na wiosnę, taki przegląd techniczny [emoji16] i jeszcze mamę zawsze wyganiam.

[emoji170] 21.08 [emoji170]
8une3e3kck8m6mea.png
 
Ponoć zalecenia są takie, że jak cytologia była robiona do pół roku przed ciążą, to się jej nie robi. Jak jednak więcej czasu upłynęło, to trzeba robić.

Ja zawsze cytologię robiłam sobie na wiosnę, taki przegląd techniczny [emoji16] i jeszcze mamę zawsze wyganiam.

[emoji170] 21.08 [emoji170]
8une3e3kck8m6mea.png
Ja ostatnią cytologię miałam robiona po 1 porodzie czyli jeszcze w 2010 roku. Nie przyznałam się lekarzowi, coś tam bąknelam o 2 latach. Miałam stresa okropnego, ale wynik teraz wyszedł ok. Obiecałam sobie teraz robić co rok.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Paula ich miny będą bezcenne :)
Kasiu współczuję gorączki i bolesnego ząbkowania:* U Dominika taka wysoka gorączka była przy tzw. trzydniówce.
Dziewczyny Kochane czy któraś z Was zna się na podatkach od nieruchomości? Chodzi o spadek. Siostra męża (wychowywali się razem w rodzinie zastępczen więc nie są spokrewnieni z ojcem który ich wychowywał) dostała w spadku dom. Piętrowy, nie za duży( nie wiem ile ma metrów) i powiedziała że musi zapłacić 180tys podatku. Ta kwota wydaje mi się za duża... To jest do wybudowany w latach 50. Elewacja i dach nie były zmieniane, odnawiane. Trochę się sypie tu i ówdzie. Ona lubi kłamać stąd moje pytanie...

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
O matko.... coś dziwnego.... A może to nie podatek tylko ten dom jest zadluzony?

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Nagini, Luiza, koniecznie ciśnijcie o cytologię! [emoji9]

Wiem, że czasem czasu mało i chęci mało, ale jest to mega ważne :)

Mimi, może ta kobitka chce uchodzić za taką, co stać na zapłacenie 180 tys ot tak [emoji16][emoji16] ludzie są dziwne :)

[emoji170] 21.08 [emoji170]
8une3e3kck8m6mea.png
 
Do góry