reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

A ja byłam dziś w pracy po pita. Dziewczyny powiedziały że bardzo dobrze wyglądam i ze chyba schudłam [emoji1][emoji1][emoji1][emoji1]
Szkoda ze waga tego nie pokazuje hehe

f2wl2n0a5jm4l1ng.png
 
reklama
Mimi, dawka 50 na takie TSH to bardzo mało... myślę, że powinnaś mieć zwiększoną :)

Zawsze miło usłyszeć komplement, fajnie, że zauważyły. A jak Twoja waga teraz?

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
No ja też się pozbywam balastu świątecznego wciąż i trochę zrzucam ten cukier i insulinę na święta, mam nadzieję, że za miesiąc będzie poprawa.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej Dziewczyny [emoji4] napisałam wam ostatnio, że w czwartek mam wizytę, ale pomyliły mi się czwartki i mam w przyszłym tygodniu [emoji16] dobrze, że się zorientowałam, zanim pojechałam do gina [emoji3]

Ja na wagę boję się wchodzić... Ostatnio mi tak brzuch wypchało, jem normalnie jak wcześniej, ruszam się ile mogę i przytyłam 3 kg... [emoji26] płakać się chce... [emoji24]

oar8csqvp1qocge0.png
 
No to super! A jakie miałaś TSH przed ciążą?

Widać, że sposób na siusianie do pojemniczka zadziałał [emoji16]

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Tsh wahało mi się między 3,5 - 4,5. Daleko też od książkowego, ale ciężko u mnie zbija się tsh :/

A sposób siusiania super jak widać [emoji16] zrobiłam miksa z Szafirkowego sposobu i zaleceń lekarskich [emoji16]
Super !!! A Ty byłaś na lekach?
Ja biorę letrox 50 i ciągle mam w granicy 3.8 :/ albo za mała dawka albo nie działa na mnie ten lek. ... teraz jak wynik nie będzie lepszy to muszę pogadać o zmianie leku lub dawki

f2wl2n0a5jm4l1ng.png
Cały czas biorę euthyrox, obecnie dawkę 112,5 ug. Przed badaniem oczywiście nie brałam :)
Lekarz nie sugerował zwiększenia?

3,8 to ciągle w normie, poniżej 2 to idealnie mieć tylko przy staraniach i w ciąży chyba :) zresztą, ważna jest kwestia samopoczucia. Dobrze się czujesz przy takim tsh? No i jak ft4?

Fajnie usłyszeć takie komplementy [emoji41] pit... Właśnie... Ehh [emoji16]

Co do diety to nie jestem fanką liczenia kalorii. Frustrujące to i nie daje gwarancji, że poprawnie wszystko obliczymy... U mnie akurat sprawdza się ograniczenie wszelkich mącznych rzeczy, wykluczenie cukru białego, ograniczenie węglowodanów, ale większe spożycie białka, nabiałów i tłuszczy. Wtedy nie jestem głodna i powoli coś tam zrzucam z nadbagażu [emoji16]

8une3e3kck8m6mea.png
 
Tsh wahało mi się między 3,5 - 4,5. Daleko też od książkowego, ale ciężko u mnie zbija się tsh :/

A sposób siusiania super jak widać [emoji16] zrobiłam miksa z Szafirkowego sposobu i zaleceń lekarskich [emoji16]

Cały czas biorę euthyrox, obecnie dawkę 112,5 ug. Przed badaniem oczywiście nie brałam :)
Lekarz nie sugerował zwiększenia?

3,8 to ciągle w normie, poniżej 2 to idealnie mieć tylko przy staraniach i w ciąży chyba :) zresztą, ważna jest kwestia samopoczucia. Dobrze się czujesz przy takim tsh? No i jak ft4?

Fajnie usłyszeć takie komplementy [emoji41] pit... Właśnie... Ehh [emoji16]

Co do diety to nie jestem fanką liczenia kalorii. Frustrujące to i nie daje gwarancji, że poprawnie wszystko obliczymy... U mnie akurat sprawdza się ograniczenie wszelkich mącznych rzeczy, wykluczenie cukru białego, ograniczenie węglowodanów, ale większe spożycie białka, nabiałów i tłuszczy. Wtedy nie jestem głodna i powoli coś tam zrzucam z nadbagażu [emoji16]

8une3e3kck8m6mea.png
Chodzę na fundusz więc wiesz.... mam wrażenie że ten lekarz wypisuje byle co oby się odwalic. ... ft4 nigdy nie kazał badać...
Ogólnie czuję się ok tylko znów powrócił problem wypadania włosów a wręcz łysienia ; (

f2wl2n0a5jm4l1ng.png
 
Mimi, zrób sobie prywatnie ft3 i ft4 dla świętego spokoju i pokaż przy kolejnej wizycie. W naszym wieku takie TSH to już niedoczynność.

Paula, nie martw się teraz kilogramami, masz usprawiedliwienie i przynajmniej nie musisz zrzucać na święta :)

Colorado, myślę, że ja tak samo powinnam się skupić na białkach, tłuszczach i warzywach, ale muszę znaleźć sposób, żeby czasem zjeść ukochany makaron [emoji16] a strączki jesz?

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Chodzę na fundusz więc wiesz.... mam wrażenie że ten lekarz wypisuje byle co oby się odwalic. ... ft4 nigdy nie kazał badać...
Ogólnie czuję się ok tylko znów powrócił problem wypadania włosów a wręcz łysienia ; (

f2wl2n0a5jm4l1ng.png
Mimi, to poproś go o skierowanie albo sama zbadaj sobie ft4 (u mnie kosztuje 24zł). Bo tsh to hormon wydzielany przez przysadkę, żeby stymulować tarczycę do pracy. Ale samo podwyższone tsh nie znaczy, że tarczyca słabo pracuje, jak ft4 będzie ok, to nie ma się czym martwić.

A wypadanie włosów może bardziej tutaj zależy od androgenów?

Albo pora roku ...

8une3e3kck8m6mea.png
 
Do góry