reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Otyłość w ciąży

Paula ja z okazji pracy na bloku operacyjnym z rentgenem bylam u ginekologa w 30dc. Nie powiedzial mi wtedy nic a nic. Ze wyglada jak wczesna ciaza ale ze on sie pod tym nie podpisze. Wzielam 2 tygodnie L4 na zapalenie pluc i na nastepnej wizycie ledwo co bylo serduszko- to byl ponad 6 tydzien.

Napisane na SM-T585 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Bo to jeszcze wcześnie. Nie przejmuj się.
Na następnej wizycie już będzie widać

hchy43r8h8l5x99d.png
 
Paula gratuluję wizyty. A torbielą się tak bardzo nie przejmuj, podobno dużo kobiet je ma w ciąży i się same wchlaniaja. Także uszy do góry :). Udało Ci się zajść w ciążę to głupia torbiel nie stanie Tobie na drodze do szczęścia

Jedziemy po południu do lekarza. Niby nie jest gorzej, noc też była nienajrgorsza ale idzie weekend i nie chce w razie czego jechać z Filipem na pogotowie. W nocy miał temp. 38,5 stopnia, podałam paracetamol po północy i do teraz jest spokój. Nie wiem czy to po szczepieniu, czy ząbkowanie czy jakaś infekcja. Mija 3 doba od szczepienia. Katar nie jest jakiś wielki ale chyba spływa mu po gardle bo kaszle. Nie chce żeby z tego wyszło jakieś choróbstwo. Może panikuje ale będę spokojniejsza jak go obejrzy lekarz.
 
Co do lekarza jeszcze. Szłam do niego pierwszy raz i miałam obawy, jak chyba większość z nas, czy nie będzie komentował wagi, ale było spoko. Powiedział tylko, że dobrze będzie skończyć ciążę z tą wagą jak zaczynam, albo niższą.

Napisane na TRT-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Paula spokojnie, znam przypadki gdzie zarodek był widoczny dopiero w 7 tygodniu :) ja małą kropeczkę widziałam w 6+0 i to była taka maleńka kropunia.
Moja gin też powiedziała, że mam się pilnować żeby za dużo nie przybrać.
 
reklama
Co do wagi to moja lekarka powiedziała że przy bmi powyżej 30 powinno sie przytyć 7kg. Ja startowała ze 122. Teraz jest 125. Ale 2 tyg temu było 120 więc waha się cały czas. Ogólnie teraz w 36+0 dziecko waży 3.3 kg. Więc moje przebranie to waga małej de facto.
A co do apetytu to teraz już sobie nir żałuję bo i tak mimo diety cukrzycowej moje cukru szalaly i biorę insulinę. Ktora też ma działanie takie ze sie tyje. Ja jeszcze do 27 tygodnia normalnie pracowałam i gdyby nie zakaz lekarza to pracowalabym jeszcze. Do 27 tyg nie miałam żadnego problemu na raz przyszla cukrzyca nadciśnienie i anemia. Ale tak naprawdę nie utrudnia mi to życia strasznie. Więc patrząc po sobie większą waga nie szkodzi w tym żeby normalnie przechodzic ciążę. Bo na końcówce tak naprawdę wszystko może się zdarzyć.

Aha ja od ginekologa dostałam zastrzyki z heparyna od 15 tc i ani trochę nie jestem spuchnieta . Nawet diabetolog powiedział że jak na moja masę mam piękne nogi;)

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry