reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Urodziłam w 38.tyg. To źle się zrozumiałyśmy. Ja chce mieć już wszystko w domu jak zacznę 30.tydzień żeby się nie denerwować w razie wcześniejszego porodu że czegoś nie mam...
 
reklama
Nie:) Na szczęście on ma autyzm umiarkowany także jest łatwiej. Po prostu niektórych rzeczy nie rozumie, a inne widzi inaczej niż my.Nie rozumie przysłów,ironii,przenośni...W wietrzną lub deszczową pogodę jest pobudzony,tak samo jak gdy zmienia się pora roku(wtedy kilka tygodni jest ciężko) i gdy jest pełnia księżyca...
 
My myślimy że to NOP czyli niepożądany odczyn poszczepienny...Ale nie możemy tego w żaden sposób udowodnić... Wszystko było dobrze do 1,5 roku,zaczynał mówic,był ciekawy świata a po szczepionce skojarzonej Priorix za którą zapłaciliśmy chyba 150zł żeby go nie kłóli 3 razy tylko raz, po dwóch dniach był ospały i tak przez kilka dni...przestał się odzywać,reagować na imię, zaczął oglądać swoje rączki, uderzać głową o ścianę... Później było jeszcze gorzej... klepał się po uszach,szeregował zabawki,auta którymi bawił się normalnie nagle zaczął obracać je do góry kołami i kręcił,chodził tylko na palcach...itd...Następny raz usłyszałam słowo "Mama" gdy miał 4lata i 4 miesiące
 
Asia, podobno jak jest duża otyłość to te pierwsze badanie genetyczne mozna zrobic przez pochwe. Ja robię u swojego gina prywatnie, ma nowy sprzęt.
Zuza ledwo się powstrzymuje nad zakupowym szałem, teraz w Lidlu od 2 lutego fajne ciuszki dla dzieciaków wchodzą i kołderki, przejdę się, może kupie jakieś unisexy. Z resztą chciałabym poczekać do określenia płci. Wózek i mebelki chcę kupić w neutralnych kolorach, więc może to będzie najpewniej jednym z pierwszych zakupów.
Zuza będziesz szczepić drugie dziecko? Ja przeczuwam, że te szczepionki są złe, to jest jedna wielka mafia farmaceutyczna która zdrowie dzieci ma w dupie, liczy się kasa.. ale nie jestem na tyle ryzykantką by w ogóle dziecka nie szczepić, bo za małą mam wiedzę na ten temat i co by było gdyby dziecko mi zmarło na nieszczepioną odrę czy coś innego, chyba bym sobie nie wybaczyła, że świadomie to zrobiłam.
Co do autyzmu, swego czasu interesowałam się tym zagadnieniem pod wzgledem szczepień i jedyne co udało mi się dowiedzieć od jednej z zaufanych pediatrów, to podobno dziecko ma jakiś mikrouraz w mozgu, który ta szczepionka jakby 'aktywuje' i stad tworzy sie wada rozwojowa i autyzm. Nie wiem ile w tym prawdy, nie chce sie wymadrzac, bo nie siedze w tej dziedzinie i sie nie upieram. Podziwiam cie jako matke i kobiete, kazda osobe, ktora wychowuje chore dziecko. Bohaterka!
 
No właśnie... Z tym jest problem bo generalnie nie wolno nie szczepić ale się boję:( Chcemy mieć drugie dziecko też dlatego żeby Kuba nie został sam na świecie gdy nas już zabraknie...Więc myśl że drugie dziecko miałoby też być niepełnosprawne mnie paraliżuje. Nie jestem jakąś fanatyczką jeśli chodzi o nieszczepienie,chodzi tylko o to że nie wiemy co jest w tych szczepionkach,jaka chemia,po prostu po tym co nas spotkało najzwyczajniej w świecie się boję:( Mam znajomą która nie szczepi,podobnie jak ja uważa że jej syn "zachorował" po tej samej szczepionce i ona od tego czasu więcej go nie zaszczepiła, a drugiego dziecka wcale...Ja dalej szczepiłam tylko zwlekałam z każdą tak długo jak się dało...
Paulina widziałam ofertę Lidla. Bardzo mi się podobają spodenki i bodziaki w kolorystyce żółto-szarej i otulaczek do fotelika:) Może też się wybiorę;p
 
reklama
Tak, wózek Mutsy Igo ale muszę jeszcze go obejrzeć w sklepie czy mi pasuje.
Zestaw mebli znalazłam na allegro.
Poniżej zdjęcia.
Igo_2w1_fog.jpg 5255db5f4988a95e5d5a786a8d5a.jpg
Igo_2w1_fog.jpg
5255db5f4988a95e5d5a786a8d5a.jpg
 

Załączniki

  • Igo_2w1_fog.jpg
    Igo_2w1_fog.jpg
    61,2 KB · Wyświetleń: 331
  • 5255db5f4988a95e5d5a786a8d5a.jpg
    5255db5f4988a95e5d5a786a8d5a.jpg
    135,3 KB · Wyświetleń: 341
Do góry