reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ostrów Wielkopolski i okolice

Jakiego ginekologa w Ostrowie polecacie? Na nfz lub też prywatnie? Bo muszę iść gdzieś na kontrolę popołogową, a nie mam pojęcia kto w Ostrowie jest w miarę dobrym ginekologiem (bo słyszałam że bardzo dobrego gina tutaj nie ma)....
 
reklama
Ja chodzę prywatnie do dr Gronowskiej - jestem bardzo zadowolona, chociaż słyszałam o niej różne opinie to ja nie mogę złego słowa na nią powiedzieć. Dla swoich pacjentek jest bardzo miła. Z tego co słyszałam to dobre opinie też mają dr Maciejewski i Pozorski.


A ja mam pytanie dotyczące położnej środowiskowej. Jak to w ogóle jest? Czy taką położną to należy wybrać czy to jakoś odgórnie jest przydzielana. A jeśli należy sobie ją samemu wybrać to kiedy należy to zrobić?
 
Ola - położną musisz wybrać sobie sama. W większości przychodni gdzie są lekarze rodzinni znajdują się położne środowiskowe. Kiedy się do niej zapiszesz musisz zadzwonić do niej i powiedzieć że jesteś jej pacjentką i że obecnie jesteś w ciąży. Na pewno będzie się chciała spotkać z Tobą przed porodem (powinna przynajmniej), w szpitalu po porodzie również będziesz musiała podać nazwisko położnej i oni ją zawiadamiają że już urodziłaś, jednak jeśli się nie skontaktuje z Tobą jakieś 2 dni po wyjściu ze szpitala sama ją powiadom że już urodziłaś (czasami szpital nawala i zapomina zawiadomić). Mogę polecić położną Elę Banach - przychodnia na Wrocławskiej (była kolejowa). Przychodziła do mnie po pierwszym porodzie i teraz również.

Mama Ola - ja chodziłam prywatnie do Gostomczyka i jestem z niego zadowolona. Co do lekarzy na nfz to wiem że są długie kolejki, więc pozostaje Ci raczej tylko wizyta prywatna.

Pozdrawiam
 
bojka_6 - tak sobie właśnie myślę, że na nfz nie mam co liczyć.... Więc możecie podać namiary na tych lekarzy (p. Gronowską, Pozorskiego, Maciejewskiego i Gostomczyka)- podzwonię zobaczę, który bedzie miał wolne miejsce na wizytę...
 
A co tu takie pustki??

Deizii witaj :) w Ostrowie też oddział super, położne w większości też kochane, za to lekarze tacy sobie. Jedyny najlepszy Maciejewski już nie pracuje, ale ja poród wspominam miło:-)

ja siedzę w pracy, czekam na klientkę, i myślę co tu zjeść:-) chyba po drożdżówkę pobiegnę hehe:-) :-)no i na obiad też nic dziś nie mam, więc coś na szybko będę pichcić wieczorem.

W czwartek planujemy z Maksiem jeschać do Zoo do Wrocławia:-)

My mieliśmy plany na Dzień Dziecka ZOO ale Poznańskie :) ale chłopcy zaczynają mi tu AQUAPARK wymyślać... że oni wolą się pobawić w wodzie niż robić kilometrowe wycieczki a pogoda nie wiadomo jaka będzie a Ignaś mały i nie będzie nic wiedział i pamiętał a w basenie przynajmniej odruch płodowy zostanie podtrzymany... Jest fajna promocja w Pleszewie w AQUAPARKU na Dzień Dziecka 2 godziny w cenie jednej i chyba skorzystamy. W Kaliszu też mają być jakieś fajne atrakcje.
 
Hej dziewczyny!

Zoo nie wypaliło, bo pogoda nie dopisała, w przyszłą niedzielę się może uda. Wczoraj byliśmy na tym festynie na piaskach, ale Maksiol jeszcze za mały na takie zabawy. Za to podobało mu się, że tyle ludzie było i dużo dzieci.

bojka ja mam swój salon w Kaliszu, jestem masażystką, w sumie takie małe spa wraz z dwoma koleżankami, każda ma swoją działkę i robi swoje. Dopiero rozkręciłam biznes, a tu się okazało, że jestem w ciąży:-)no i teraz będę musiała szukać zastępstwa, bo nie wiem ile dam jeszcze radę, masaż to ciężka praca...

Deizzi narobiłaś mi ochoty na aquapark:-) mi co prawda pozostakje tylko pływanie ale moje chłopaki chętnie by poszalały

Mama Ola do Maciejewskiego dłuugie terminy, Gostomczyk to dobry lekarz choć ma różne opinie, numer na pewno znajdziesz w necie. Ja chodzę do lekarza z Poznania, jest świetnym specjalistą, ale przyjmuje w Kaliszu i to tylko w środy. A który lekarz prowadził Ci ciążę??

Lecę gotować obiad, dzisiaj karkówka , sosik, kapustka i kopytka
 
Korona- ja przez całą ciążę studiowałam i mieszkałam w Poznaniu i tam miałam ginekologa prowadzącego, a od kiedy Mały jest na świecie mieszkam w Ostrowie- to dla mnie zupełnie nowe miasto i nowi ludzie, i nie mam pojecia kto tu jest dobrym lekarzem, dlatego też tak pytam, bo nie mam tu nikogo znajomego, kto mógłby mi pomóc w tych sprawach... :)
 
Mama Ola czyli w sumie szukasz tu jakiegoś lekarza do którego chciałabyś chodzić- no to Maciejewski jest super, Pozorskiego bardzo polecają, dr Czechmanowski też ma dobre opinie, a przyjmuje na Kościuszki w Familia Medica. Lekarzy jest tu dużo kogoś znajdziesz. Ja też polecam mojego, ale przyjmuje tylko w środy w Kaliszu:-)
A co studiowałaś?? Ciężko pewnie było się przenieść z dużego miasta co??
 
reklama
Korona- tak dokładnie, szukam jakiegoś lekarza "na stałe"....
Studiowałam pielęgniarstwo, teraz pozostała mi jeszcze obrona pracy magisterskiej, w sumie muszę jeszcze dokończyć statystykę ;)
Bardzo ciężko nie było mi się tu przenieść, bo pochodzę z małej miejscowości koło Pleszewa, a w Poznaniu mieszkałam tylko na czas studiów. Z mężem zdecydowaliśmy się na mieszkanie w Ostrowie, bo wydaje się bardziej "przytulny" niż Kalisz. Chociaż brakuje mi tu znajomych z którymi mogłabym się spotkać.
 
Do góry