reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ostrów Wielkopolski i okolice

Witaj DobraDziewczyna Skoro jesteś już w 33 tygodniu to nie za dużo czasu Ci pozostało. Konkretnie w czym miałybyśmy Ci pomóc, bo chyba nie sprecyzowałaś :)
 
reklama
Konkretnie chciałabym wiedzieć jak mam załatwić pomoc po porodzie położnej środowiskowej i czy za jej pomoc będę coś płacić? Słyszałam że w szpitalu na Limanowskiego są dwie takie położne, jedna z nich jest ponoć fajniejsza od drugiej
 
DobraDziewczyna z miłą chęcią ale ja pomóc Ci nie mogę. Nie byłam w takiej sytuacji, abym po porodzie musiała być pod opieką położnej środowiskowej. Ale mogę co nieco się dowiedzieć, bo moja bratowa we wrześniu urodziła córcie więc będzie w temacie. Z tego co kojarzę, to opieka położnej jest bezpłatna, jeśli jesteś ubezpieczona.
 
Kamkaz tak, jestem ubezpieczona, jak byś mogła się spróbować dowiedzieć czegoś na temat to bym była wdzięczna, a może jesteś w stanie mi powiedzieć jak to jest z wybraniem położnej do porodu?
 
Nie wiem czy można wybrać sobie położną do porodu, jednak napewno można wybrać położną która będzie się opiekowała Tobą i dzieckiem już po porodzie. Jak tylko uda mi się czegoś dowiedzieć to dam znać
 
Dobrze, bardzo dziękuję, gdzieś w internecie przeczytałam że aby wybrać taką położna to musze zgłosić to do lekarza rodzinnego, którego jeszcze na chwilę obecną nie posiadam w Ostrowie
 
Kamkaz dziękuję za wszystko :*
właśnie zaczęły mi się dni płodne, więc działamy ;-)
18 marca idę prywatnie do Pani doktor. Bardzo cieszę się z tej wizyty i z tego, że jest ktoś taki jak Ty... Osoba która podpowie, doradzi :-) nie znamy się osobiści, a już bardzo Cię polubiłam. Wierzę że i Tobie wszytko się ułoży. Życzę Ci tego z całego serca
 
Madzik86 cieszę się że choć troszkę mogłam pomóc. Jeśli tylko potrafię to chętnie pomogę. Fajnie, że udało Ci się załatwić wizytę. Sama się przekonasz co i jak. Gdybyś jednak z jakiś względów zadowolona z wizyty nie była to zawsze lekarza możesz zmienić. Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę owocnych starań. Koniecznie daj znać jak po wizycie
 
Ostatnia edycja:
DobraDziewczyna Położną środowiskową wybierasz sobie sama i przy wypisie ze szpitala podajesz jej dane. Oczywiście ze wcześniejszym ustaleniem z wybrana położną :) odwiedza Ciebie i dziecko, aż do zagojenia pępka (chyba, bo już nie pamiętam jak długo).

A jak to jest z położną do porodu to się nie orientuję :)
 
reklama
Aaanowi, czyli nie musze załatwić lekarza rodzinnego żeby tam wypisać ta deklaracje? Super, bardzo by mi to życie ułatwiło ☺ wychodzi na to ze musze zadzwonić do położnej która wybrałam, załatwić lekarza ginekologa i chodzić do niego na wizyty i czekać aż mojemu Małemu wiercipiecie zechce się wyjść na świat? ☺
 
Do góry