reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ostrów Wielkopolski i okolice

witam,
Natalia - dziecko mojej siostry miało podobne objawy do twojej małej. Nie mogło zrobić kupy i często bardzo płakało po pewnym czasie okazało się, że dziecko nie przyswaja witaminy D3 i to jest przyczyną. Lekarka przepisała jej jakąś inną witaminę d (z jakimś dodatkiem co ułatwia przyswajanie).
Na następnej wizycie może zapytaj się lekarki czy może to być to.
 
reklama
Natalia - i jak tam Malutka??? tak jak napisała Ola, pytaj, pytaj i jeszcze raz pytaj lekarza o wszystko. Ja Ci powiem szczerze że jestem troszkę zdziwiona tym jak lekarka kazała podawać ta biogaję bo nawet na opakowaniu jest inaczej, ale nie ważne. Pamiętaj że kupy brzydko pachnące to już nie jest normalne. Malutka ma jeszcze nie do końca wykształcone jelitka i za jakiś czas powinno być lepiej, ale obserwuj kupy bo jak będą cały czas brzydko pachnąć i być zielone to będzie sygnał że coś się w brzuszku dzieje nie tak.
 
hej dziewczynki, jejku ten czas tak szybko leci, że zapomniałam o tym forum! niewybaczalne! ;D
Natalko ja też walczyłam z kolkami i testowałam większość kropelek, nie wiem , które były lepsze, a które gorsze. testowałam poduszeczkę z pestkami wiśni. Suszarka działała najskuteczniej oraz życie nam ratowała płyta cd Dobry Sen, nadal jej używamy, świetnie wygłusza sypialnię od domowych hałasów i tych za oknem. Sama jej czasem używam jak jestem zbyt zmęczona by zasnąć naturalnie. Ogólnie powtarzam, że wolę rodzić niż przechodzić kolkę ponownie.

Z innej beczki, dziewczyny jesteście w stanie polecić mi dobrego dermatologa, kosmetologa lub kosmetyczkę? Nie znam się na miejscowych i okolicznych specach, bo jestem "obca" ;D konkretnie chodzi o pozbycie się blizn potrądzikowych po zabiegach laserowych. Potrzebuję dobrego speca.

Moja mała ząbkuje i zaczynam przygodę z testowaniem środków na tę dolegliwość. Młoda wstaje w nocy na 3 godziny i nie da się jej uspić. W dzień marudzi, nie chce się sama bawić, malutko śpi. Kupiłam jakąś maść na dziąsełka - nie działała, potem kupiłam ten lek homeopatyczny Camilia- tak dla checy bo nie wierzyłam w jego skuteczność i Ibufen w syropie. Podałam Camilię tak w ramach testu i stał się cud, przespała noc.
 
Witajcie:)AjakAnia...wiem co czujesz też to właśnie przechodzę...HORROR!!!młodemu idę dwa ząbki na raz i centralnie wymiękam!!!!!!!ja smaruje dziąsełka maścią Dentinox....podaje bufenik....i takie granulki osanit(tą są granulki dostępne tylko i wyłącznie w Niemczech)poprawa była dwie noce...więc szału jakiegoś nie ma po tych wszystkich specyfikach:/nie dość że walczę z ząbkami to jeszcze z mlekiem....bo mój syn nie chce go pić:/wiec w nocy nie raz się budzi bo głodny a ja nie mam co mu dać bo mlekiem pluje...w łeb se chyba strzele:/
BOJKA-jeśli mogę wiedzieć do jakiego neonatologa chodzisz??zmykam spać...pozdrawiam Was dziewczęta:)))
 
hej dziewczyny:0 dzis bylysmy na usg wszystko jest w porzadku...biogaje podaje 2 razy dziennie po 2 krople..i 3 razy dziennie przed karmieniem delicol...czy jest poprawa watpie;/mala tal sie zanosi brzuch twardy;/
hmm bylysmy wczoraj na bioderkach i za miesiac niestety do kontroli..nie wprawily sie jeszcze do konca wiec za miesiac do kontroli mam tym czasem malej nie klasc na boku..tylko na wznak i na brzuszku i pieluszkowac..
hmm sama nie wiem co jest przyczyna..zwatpilam czy t0o kolki bo mala czasem drze sie od rana i popoludniami a nocki ok..wiec sama nie wiem..ale zachowuje sie bAARDZO dziwnie;/ bo tu placze bardzio zanosi sie a za chwile.placze jak by jej sie nudszilo wiec ciezko ja zrozumiec;/
a na dodatek chyba jest juz nauczona noszenia;/ bo uspokaja sie na ramieniu jak sie ja nosi ze brzuszek sie naciska tak jak ja biore do odbicia..ale tak jak mowie tu mi sie zanosi a za chwile spokoj i jak gdyby nigdy nic i poplakuje ytak przerywanym placzem trak jak by z nudow..z glodu napewno nie..wlasnie ile mam jej dawac?boo 12wrzesnia dopiero bedzie miala 2miesiace..i pisze ze 120ml 6 razy dziennie a ona jak by nadal gloodna czasem byla...
dzis mi zaczela ulewac chodz odbilo jej sie pare razy az jej tak wylecialo ciurkiem z buzki az strach jak by to byla noc..
co do kup robi zadko co drugoi dzien..takie zielono zolte..hmm eh ..3wrzesnia mamy szczepienie zobacze czy wgl przybiera na wadze i zobaczymy czy do tego czasu przejdzie cos...
 
Musek - do neonatologa chodzę do dr Bierły opiekowała się bliźniakami w szpitalu. A próbowałaś dawać mu kaszki? Ja ponoć byłam taka że mleka nie piłam i mama dawała mi po prostu produkty mleczne i jakieś zupki itp.

Natalia - jeśli mała chce jeść to dawaj jej jeść, te porcje są orientacyjne. Lenka jak miała 4 miesiące potrafiła czasami wciągnąć 210 ml mleka, więc nie ma reguły. My jeszcze od 2 tygodni pijemy mleko 2 już bo non stop byli głodni, a teraz jest spokój, tylko na noc dosypuję im kleiku. Do kogo chodzisz do ortopedy?? Rozmawiałam kiedyś z rehabilitantką, a później też o tym czytałam i rehabilitanci nie zalecają szerokiego pieluszkowania, ponieważ to na bioderka nie pomaga, a szkodzi na plecki. Jak malutka ma coś z bioderkami to może przejdź się do rehabilitanta i niech podpowie co robić w waszej sytuacji. Ortopedzi profilaktycznie każą pieluszkować, a są do stare metody.

Lenka od dzisiaj konsumuje swoje nogi, ale cudny widok:-)
 
BOJKA-słyszałam właśnie że ta Bierła to bardzo dobry neonatolog...nie wiesz czy ona przyjmuje prywatnie??bo podejrzewam że na fundusz to terminy są bardzo odległe....kaszkę mu też dawałam i nie chciał...ale wczoraj zdarzył się cud....wypił kaszkę przed spaniem,w nocy i nad ranem:)))byłam u lekarza i dostałam specjalne mleko wysokokaloryczne....bo mały mi prawie nic na wadze nie przybrał:/i o dziwo też je wypił:)od jutra wprowadzam znów mleko modyfikowane...oby się udało:)))No i się pochwale MAMY DWA ZĄBKI:)))
 
aha ok bede dawac jej wiecej;p placze juz troszke mniej bylam na tych bioderkach kotwickiego andrzeja on w tatko przyjmuje..i powiedzial ze jeszcze nie weszly w oanewke i ma spac tylko na plackach i na brzuszku wgl nie na boku i jak na plackach to mam ja pieluszkowac...tak jak wspomnialalm usg nic nie wykazalo...mala pije 7razy tak po 120 czasem mniej ..dzieki bojka:)
 
reklama
Natalia - przejdź się gdzieś prywatnie do ortopedy z Małą. Moja mama pracuje z tym lekarzem i uwierz mi proszę że to nie jest dobry lekarz. To bardzo ładnie Ci pije mleczko tzn że tyle potrzebuje:-)

Musek - dr Bierła nie przyjmuje prywatnie. W przychodni przy szpitalu przyjmuje w środy od 14stej. Już wcześniej pisałam że 28 sierpnia będę odwoływać wizytę więc jak by któraś z Was chciała się udać to niech da mi znać. Gratuluję ząbków:-)

Marlena - witam serdecznie:-) prosimy o więcej informacji - kogo masz w brzuszku, jak Ci mija ciąża i w ogóle:-)
 
Do góry