reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszkami i wszystko co z nią związane

u nas 8 rano cycek
10:30 - kaszka sinlac 150
12:30 - zupka z mięskiem ok. 150.
15 - deserek 120.
17 30- cycek
i 20 butelka 180 z dodatkiem kleiku ryżowego
i niestety ok 23 ,24 się budzi ale wtedy herbatka (chyba że nie chce to wtedy cycek) i wtedy ok 5 rano butelka i śpimy do 7, 8 .

karmiliśmy cyckiem ale ostatnio się mały budził co półtorej godziny :crazy:
więc postanowiłam dawać na noc mleczko a od wczoraj dodajemy kleiku i zobaczymy jak będzie:)
 
reklama
dziewczyny, prosze nie dobijac leżacego - janek chodzi spac o 23, spi do 6-7, z 3-4 przerwami

nesa moja mała tez długo chodziła tak póżno spac, a czesto nawet jeszcze później bo 12-1 w nocy, ale walczyliśmy z tym i powoli zbijaliśmy: 24, 23:30, 23, 22:30, 22, 21:30 i doszlismy do 21 co uważam za sukces i co było moim celem. Nie chce zeby chodziła wczesniej spac bo potem by wcześniej wstawała, a ja spioch jestem i lubie pospac min. do 9 rano, a tak teraz mała wstaje.
Jak ją kłade o 21 to ma jedną pobudke o 22, daje jej wtedy pierś i spi juz spokojnie az do 9 rano.
W związku z powyższym musiałam też dostosowac na nowo schemat jedzenia, bo wcześniej było tak:
9-10 pobudka i piers,
11 - dokonczenie piersi i drzemka
12 - druga piers
12.30 - spacer
14-14.30 - pół słoiczka obiadku
16 - piers
18 - piers
18.45 - mały słoiczek lub pół dużego słoiczka deserku, albo jugurcik
19.15 - kąpiel
20 piers
21.30 -22 kaszka

teraz po tym jak chodzi spac o 21:
8.50 pobudka
9 - piers
10 - dobicie piersi
10.30 drzemka
11.30 - 12 druga piers
12.30 spacer
14 - obiadek - pół słoiczka
15.30 - 16 - piers
18 - piers
18.45 - deserek
19 - kąpiel
20 miała być piers, a o 21 kaszka, ale o tej 21 mała juz jest tak śpiąca ze nie chciała juz jeść kaszki a jedynie piers, wiec zamieniłam i jest kaszka o 20
21 - piers i nyny
22 - piers i nyny az do rana

niby wychodzi duzo tych karmien, no ale mała tez je mało obiadku i kaszki, bo ledwie 90 ml wciąga no wiec późiej musi to czymś uzupełnic, czym - wiadomo: piersią :DD


gosiakma - to wszystko kwestia wyboru jak się dziecko ustawi ;-) - my nie lubimy wstawać o 6 bo jesteśmy nocne marki, a po powrocie z pracy chciałabym jeszcze trochę dzieci widzieć więc u nas chodzą spać przed 21 i śpią do około 8:tak:
u nas identycznie ;D
 
famme, chyba muszę wziąć z Ciebie przykłąd i jakoś to wszystko spróbować usystematyzować. Bo u nas z tym spaniem to jest bardzo różnie. Raz koło północy, ostatnio trochę częściej 21.30-22.30, przy czym ciągle się kilka razy budzie w nocy. No i jak kładzie sie koło 21, to o 4 rano mam spanie z głowy, bo dwie godziny się awanturuje, a potem dosypia do 8-9. A Twoje słońce ile śpi w dzień? bo nic poza drzemką rano nie napisałaś... tylko tyle?
i dzięki za takie szczegółowe opisanie:-)
 
U nas rozkład karmienia wygląda tak:
6.00 – pierś
9.00 - kaszka z owocami około 40-180g, gęsta i podawana łyżeczką
12.00 – pierś
15.00 – obiadek czyli słoiczek 190g i około 50-80g owoców z otrębami
18.00 – pierś
21.00 – kaszka jak na śniadanie
W nocy jedno karmienie, pierś, najczęściej między 3 a 4.00.
Czasem są godzinne odchylenia, jeżeli Julian dłużej śpi albo nie jest głodny.

A o żółtko muszę się spytać bo jeszcze nie podaję. :sorry:
 
no okej , ale gotujesz całe jajko czy jak ?

tak, gotuje dwa jajka, chłodze, obieram ze skorupki, a potem obieram z białka, i kroje zółtko na pół. a potem rozdrabniam widelcem i dodaje do zupki, reszte zjadam, a drugie ugotowane do lodówki i za dwa dni powtórka ;D

famme, chyba muszę wziąć z Ciebie przykłąd i jakoś to wszystko spróbować usystematyzować. Bo u nas z tym spaniem to jest bardzo różnie. Raz koło północy, ostatnio trochę częściej 21.30-22.30, przy czym ciągle się kilka razy budzie w nocy. No i jak kładzie sie koło 21, to o 4 rano mam spanie z głowy, bo dwie godziny się awanturuje, a potem dosypia do 8-9. A Twoje słońce ile śpi w dzień? bo nic poza drzemką rano nie napisałaś... tylko tyle?
i dzięki za takie szczegółowe opisanie:-)

moje słońce kochana w dzien niewiele śpi bo ma 2-3 drzemki 30 minutowe, w porywach godzinne.
Ale pilnuje zawsze zeby mi nie spała po 18, bo potem za chiny ludowe nie pójdzie spac wczesniej jak po 22.
Czasami w nocy zapłacze, ale to wtedy nie reaguje i po ok.1-2 minutach sama sie uspokaja i zasypia.

A ja jutro idę kupić jajka przepiórcze:eek::eek::eek:,mam podawać najpierw jedno żółtko codziennie i obserwować:cool2::cool2::cool2:

no w sumie dobry pomysł, chyba wypróbuje, ja dotychczas dostawałam swojskie jajka od mojej babci, a nie te z marketu klasy 4.


madunia powiedz mi jakie to otręby? jakieś specjalne dla dzieci czy takie normalne dla dorosłych?
 
reklama
u mnie mniej wiecej jest tak
7- pobutka i 150 butli
10-drzemka lub i nie + 100kaszy na gesto
13- obiadek
14- drzemka???
16 -150 butli
19-180 butli i lulu

brakuje deserku ale moja nimi pluje
 
Do góry