reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad dzieckiem - o karmieniu, kolkach, wizytach u lekarzy, pielęgnacji

Agatka też czasem spi z otwartą buzia;) i słodko wyglada;) w sumie dla mnie zawsze słodko wyglada:) a szczególnie jak się uśmiechnie i dwa doleczki widac;)
Mała też ma problem znowu z kupkę ale jak na głównym pisałam to od mm bo już się unormowalo bo nie dawalam a przed wczoraj i wczoraj rano dałam i na wieczór zaczęło się stekanie nawet przez sen mam nadzieję ze dziś zrobi kupkę i jutro będzie już ok;)
 
reklama
NaNa8 : tak, wodzi wzrokiem za zabawka. Zaczela jak miala jakos rowny miesiac czyli okoo 30 dni. Czasem skupia wzrok na 5- 10 sek, a czasem nawet i z minutkę (jak patrzy na kolorowa karuzele nad lozeczkiem)
 
Mój Witek ma 3 tygodnie i póki co widzi wzrokiem za "plamami" ;-) ;). Czyli jak na przykład przesuwam rękę na tle jasnego sufitu, jak brat przy nim skacze, jak coś jasnego się przed nim przesuwa. Ale tak ma od początku praktycznie. Znaczy, że wzrok ok :blink:.
 
Kurcze ala w poniedzialek 5 tyg bedzie miala a za bardzo nie potrafi oczek skupic i patrzy najchetniej na siatlo albo na cos czego ja nie widze.
 
Piotrusiowa u nas tez goraco inaczej sienie dateraz jakmrozy to mam po 21 a tak po 23. U nas bebilon pepti i napewno nie po mm bo pojawila sie po 1,5 tyg.
Muszekupic ten krem vo starszej nim smarowalam. Ty na spacery tez nim smarujesz? Nan dawalam starszej od ha zaczynalam do terazczasem sobie zazyczy. Mlody w szpitalu dostawal bebilon ha ale nigdzie niedosyepny to odrazu musielismy na pepti przejsc dr kazala pozostac bo on przy kolkach itp pomocny.
 
Natalka od jakichś 3 dni patrzy mi w oczy podczas karmienia, więc skupia już wzrok (ma 3 tygodnie). Mamy też czarno-białe obrazki i dość długo na nie patrzy, ale jednak szybko się nimi męczy.
Wcześniej odwracała główkę w stronę dźwięku jak ktoś coś mówił, a oczkami błądziła sobie wszędzie.
 
U nas póki co skupia wzrok na twarzach i bardzo lubi patrzeć na światło z lampy w salonie. Bardzo lubi też poduchy z sofy oglądać. Akurat tam mamy takie czarno-szaro-biale wielkie motywy.

zozzolka na spacery nivea na każdą pogodę. Jak wracamy zmywam buźkę i smaruję emolium. Mam płyn oilatum do kąpieli i wcześniej rozrabialam pół nakrętki w niewielkiej ilości wody przegotowanej i tym Smarowalam, ale efektów nie było. Jak masz jakiś płyn z emolientem do kąpieli to może najpierw nim spróbuj. A teraz też mamy temperaturę ok. 23 stopnie dlatego rozszczelniam często okna albo troszkę cieńsze ciuszki małej ubieram.
 
Ostatnia edycja:
Do karmiacych piersia :) podczas jednego karmienia dajecie obie piersi czy jedna? Przerywacie karmienie np zmiana pieluszki czy nie?

Mi polozna mowila zeby karmic jedna piersia zeby dziecko nalykalo sie tego gestego mleka ktore pod koniec wylatuje. Jezeli szybko przysypis to rozbudzic zmiana pieluszki i spowrotem do tej samej przystawic. mam jednak wrazenie ze sie nie najads ta jedna. Zastanawiam sie jakie u Was byly zalecenia.
 
reklama
Alfabeta mi również położna tak mówiła że pierwsze mleko jest rzadkie później leci gęste, dlatego nie zawsze dzidzia się naje za pierwszym razem
 
Do góry