reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad dzieckiem - o karmieniu, kolkach, wizytach u lekarzy, pielęgnacji

cześć, czy Wasze dzieci śpią z otwartą buzią?
I czy są na forum samotne mamy które muszą same kąpać maluchy? Mąż już wrócił do pracy i sama muszę przenosić wanienkę do sypialni, zastanawiam się czy macie jakieś sposoby na ułatwienie kąpania, bo nie ukrywam że jest mi ciężko przenieść wannę z wodą.
Byliśmy na kontroli ostatnio i na problem z kupką przepisali nam Infacol, nie wiem czy stosowałyście, to właśnie jak maluch nie może zrobić kupki i się pręży i płacze, może się komuś przyda.
 
reklama
Moja Laura też czasem śpi z otwartą buzią ;) Słodko wtedy wygląda :-) :)

Któras z Was pisała o prężeniu sie dziecka. Skąd mozna wiedzieć, ze jest w normie? Ja sie tym martwie, bo Laura często sie wygina do tyłu... :/ Co z tym fantem zrobic???

I tak boje sie tych szczepień, a to tuż tuż... w nastepnym tygodniu już... Co wybrać??? 3w1 czy pojedyncze? Jejuś!!! Zapłączę sie razem z LAurą jak bedą ją kłuć :hmm:
 
Justa mnie też niebawem czeka samotne kąpanie malutkiej. Mąż ma znowu problem z okiem i jest na zwolnieniu, ale w przyszłym tyg prawdopodobnie wraca do pracy. Może spróbuj mniej wody wlewać.
Z tymi szczepieniami to zdecydowałam, że najpierw jeszcze raz pójdę z małą do Neurologopedy, zarejestrowalam ją na 26.01. żeby oceniła czy wszystko jest ok i wtedy dopiero zaszczepimy. Zadzwonię do przychodni i przełożę szczepienia o jakieś 2 tyg. I będę szczepic 6 w 1 (hexa) i rotawirusy (rotarix). Potem za jakieś 2-3 tyg. umowie się na pneumokoki (prevenar 13), bo nie chcę wszystkiego na raz. Meningokoki zrobimy po 1 roku (nimenrix czy jakoś tak :)
 
Ja kapie sama, idzie coraz sprawniej choć nie zawsze, jak.mała ma.zły dzień. Najpierw znoszę pusta wanienkę, a później wiaderkiem lub dużym garnkiem wodę. Wylewam tak samo, z wanienki do wiaderka/garnka i znoszę do łazienki :)
Kolejny raz zmieniam mleko bo kupek brak, ból brzuszka i kolki nadal.
Wiki tez śpi czasem z otwartą buzia. Prezy się i wygina. Ostatnio nawet Przy jedzeniu. Malutko je teraz po 30-50ml.
Idziemy do szpitala sprawdzić Czy to nie refluks :( bo mojemu się wydaje ze ma czasem bezdech.
 
Piotrusiowa u nas te krostki nazwane przez polozna niby trodzikiem niemowlecym zchodza same po odstawiwniu cyca. U nas wyraznie po karmieniu sie nasilalo. Buzka taka chropowata w dotyku byla. Teraz coraz mniej ich.
 
zozzolka ja karmię mieszanym, z przewagą mm niestety. Może u nas to reakcja na sztuczne mleko. Mała od początku pije Enfamil i teraz jak skończy się puszka to kupimy NAN 1 HA na sprobowanie.
Mam też hipotezę, że ta wysypka to od gorąca była. Chyba przegrzaliśmy mieszkanie. Odkąd zjechalismy z temperatury jest zdecydowanie lepiej. Krostki są zdecydowanie mniej czerwone i prawie niewidoczne. Do tego smaruję buzię kremem emolium i jest o niebo lepiej.

Mała śpi czasem z otwartą buzią po jedzeniu, ale szybko zamyka. Język wystawia tylko czasem, w sumie bardzo rzadko :)

W ogóle nasze dziecko o dziwo bardzo lubi wszelkie zabiegi pielęgnacyjne. Mycie buzi, smarowanie kremami itp. Trochę grymasi przy nawilzaniu noska tylko. Alezawiazywania czapeczki i szalika nie cierpi.
 
Ostatnia edycja:
Piotrusiowa, zmienialiście już jej wcześniej mleko modyfikowane? Powinno się stopniowo zmieniać, tak samo jak stopniowo wprowadza się stałe pokarmy. Póki się Wam nie skończyła puszka Enfamilu to kupcie NAN i mieszajcie mleka. Nie wiem ile teraz pije Luiza, ale początkowo więcej dotychczasowego i mniej NAN, później odwrotnie aż do całkowitego przejścia. Np. przy 3 pitych miarkach: najpierw przez 1-2 dni 1 miarka NAN i 2 miarki Enfamilu, jeśli nic się nie będzie działo z dzieckiem następnego dnia 1 miarka Enfamilu i 2 miarki NAN, jak dalej będzie ok to następnego dnia całkowite przejście na NAN.
 
reklama
Dzag nie zmienialismy jeszcze mleka, ale dzięki za info jak to zrobić. Szczerze to nie wpadłam na to:) zdecydowaliśmy jednak, że zostajemy poki co przy enfamilu, bo nan ma ubozszy skład. Właściwie to nie wiem czy jest jakieś lepsze mleko jeśli o skład chodzi. Wysypka to jednak nie od mleka bo sukcesywnie zmniejsza się. Jedynie co to kupki mogłyby lżej wychodzić, ale sprawdzę jak to będzie po przepajaniu wodą.
 
Do góry