reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad dzieckiem - o karmieniu, kolkach, wizytach u lekarzy, pielęgnacji

quchasia - tak, zamiast kremów po zmianie pieluchy. Ja jeszcze raczej nie stosuję nawilżanych chusteczek. Tylko woda w miseczke i wata lub bawelniana chusteczka (np Tami z rossmanna). Czasami w nocy zdarza mi sie wytrzeć pupę nawilzaną ale to jak kupa jest co chwile i mam dość chodzenia do łazienki, albo gdzieś na wyjściu.
 
reklama
No właśnie tak dziś rozkminiłam, że to się nasiliło jako skończyły mi się duże waciki do wycierania pupy woda i mydłem.. na szczeście małżonek dziś pojechał na zakupy:)
 
Dziewczyny, czy Wy po każdym karmieniu kładziecie dziecko na ramię do odbicia? Ja mam z tym dylemat. Bo Laura przy cycu usypia, a jak ją wezme do odbicia to się wybudza i cięzko jej zasnąc... Z drugiej strony może ona niespokojna bo mleko jej zalega gdzieś...
 
wiesz co mi połozna mówiła, ze przy karmieniu cycem nie trzeba odbijać. ja nie odbijam i bardzo mało sie ali ulewa. czasami jak ejst niespokojna to ja odbiję.
 
Dziewczyny, czy Wy po każdym karmieniu kładziecie dziecko na ramię do odbicia? Ja mam z tym dylemat. Bo Laura przy cycu usypia, a jak ją wezme do odbicia to się wybudza i cięzko jej zasnąc... Z drugiej strony może ona niespokojna bo mleko jej zalega gdzieś...

Ja przy pierwszym dziecku też rzadko go brałam do odbijania, bo tez właśnie bardzo często przy cycu zasypiał. Ale nic się z tego powodu nie działo, nie miał rewolucji brzuszkowych, nie ulewało mu się ani nic :) Więc pewnie Quchasi położna dobrze mówi :)
 
Marcysia ja też nie zawsze biorę do obijania bo zazwyczaj zasypia ale często jej się zdarzyło że jak na boczku leży to sobie beknie:p ale ja nie mam równi prostej w łóżeczku ani w wózku troszkę wyżej główka jest tak nie równo mam spadek taki :) Tak polozna mowila mi przy Mai wie teraz tak ma;)
 
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia dziewczyny :)

Moja rodzinka mówi ze kiedyś to się dzieci do odbijania w ogóle nie brało i tez było dobrze.
 
To mój Witek ewenement, bo po piersi też musi odbeknąć. Tyle, że mogę go trzymać w pionie i 10 minut czekając na bek i nic. Kładę go na boczku a tu bek, a że na leżąco to się leje z buzi :-) :). No i na leżąco jednak ciężej mu odbeknąć, pręży się, wierci i widać, że coś w brzuszku przeszkadza
 
Dzag u mnie to samo. Za każdym razem odbicie. Śmieje się że to pó tatusiu :D

A czasem fontanna mleka... Czekam na magiczne 4 tyg podobno ma się zminimalizować ta przyjemność...
 
reklama
Dziewczyny czy wasze dzidzie maja czasami sine wokół ust?? jak była polożna i przebieralismy alkę to tak jej się zrobiło i położna powiedziala, że to oznaka tego, że jej zimno. Więc jakoś nie przejmowałam się tematem. Teraz mama moja przyjechała i zaczeła na to zwracać uwagę, ze moze lepiej to skonsultowac z lekarzem i zaczęłam się sama martwić;( myślę, ze będę uważnie sie przyglądac kiedy jej to sinieje, bo jak rzeczywiście tylko przy takim rozbieraniu to chyba nie ma się czym martwić..
 
Do góry