reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad dzieckiem czyli o kolce, laktacji, karmieniu, śnie itp

Dokładnie Moniu, nie przyzwyczajaj go do jedzenia w nocy, przecież nikt nie pałaszuje po nocach lodówki:-D:-D:-D

A Witek ma jakieś światło w nocy do spania? Bo Emi ma całkiem ciemno, więc jak się budzi, to nie ma zabawy, bo nic mnie widzi i spi dalej.

Może to już przejściowy stan i masz z głowy:tak:
 
reklama
Lorien, to chyba był jakiś przejściowy okres, bo już kolejną nockę całą przespał :tak: Jupiiiii!!!!!!!!!!!! A w nocy Witek śpi w ciemnościach. Jak zasypia i jest ciemno już na dworku (np. zimą) to zapalamy mu taką lampkę, którą można ściemnić i mały ma półmrok. Ale jak zaśnie to mu ją wyłączamy całkowicie. A teraz jak jest długo jasno to nie zapalamy wcale. Ma tylko zasłonięte żaluzje.
 
Dziewczyny, ja znów mam inny problem z moim Oskarem i jego spaniem
o ile przesypia cala noc, czy idzie spac o 20 czy po 21, to bez znaczenia, robi nam pobudke rano 4:30- 4:45 i nie ma szans na dalsze spanie
ja o tej godzinie jestem nieprzytomna, dostaje kaszke-nie usnie, dost.herbatke-nie usnie
w dodatku na nowo uczyłam go spac bez butelki i byloby ok, ale dostal zapalenia krtani, bo mi tak chrypi i nie moze plakac, krzyczec itd wiec musialam mu dac i zasypia mi niestety :( w dzien i na noc z butla
nigdy nie uzywalismy smoczka i on troche takiego smoczka zrobil sobie z butelki :(

ale to spanie, co zrobic zeby dłuzej rano spal????? pomóżcie, podpowiedzcie coś, prosze!!!!!!!!

w dzien jeszcze potrzebuje spac 2 razy, rano i popoludniu, a jak chciałam go przestawic na raz, to marudny i spi krótko

jak wasze dzieci w dzien sypiaja ile razy i jak dlugo, a o której rano sie budza?
 
Ewa- Elexi, u nas jest podobnie z rannymi pobudkami, zazwyczaj o 5 mały jest juz na nogach i my niestety też:wściekła/y:. Antek też śpi dwa razy dziennie, myslałam, że dlatego w nocy tak krótko śpi, ale to nie przez to. Jak kładłam go raz spać, to wieczorem padał już o 20 a rano i tak budził sie o 5. Próbowałam kłaść go później wieczorem, ok. 22, ale to też nie przyniosło efektu, on i tak wstawał o 5:baffled:. Naprawde nie wiem, co Ci poradzić:no:. Ale musze sie pochwalić, że Antek od dwóch dni wstaje o 7:szok:. Ale cicho... żeby nie zapeszyć;-):-D.
 
Ewa, ja mam dośc żelazną zasadę, ze przed 8 Filip nie opuszcza łóżeczka. naet jak się obudzi wcześniej, to i tak do 8 musi koczowac w łóżeczku. i przeważnie budzi się po 8.
może zostaw go samego jak sie obudzi, nie daaj za dużó zabawek, nie dawaj mleka, daj ewent pić wody i czesc. wyjdź z pokoju (zakładając ze on śpi w swoim) i nie lataj na kazde zawołanie, może w końcu chłopak zajarzy że można dłużej pospać i mieć lepszy humor :-)
Filip ma w pokoju rolety, takie co wogóle nie przepuszczają światła, możę dzieki temu śpi długo. ale rolety mamy od niedawna, a on cały czas śi do 8-8:30, no z małymi wyjątkami. tera zjak lazą mu 3 (już dwie wylazły), to troche nad ranem niespokojnie śpi).

w dzień młody śpi 2 razy, od 11 do 13, czyli 2 godz, i po południu od 17 do 18-18:30. czyli w dzień przesypia 3 do 4 godz. na noc idzie spac o 22 i śpi do 8 rano
 
Ostatnia edycja:
Ewa ja nie zabradzo mam jaks rade. Julka tez czasami miewa takie zmiany ze wstaje o 5 kilka dni z rzędu i to bez zgledu na to o której godzinie idzie spac. Ogolnie budzi sie ok 6.30 (zazwyczaj) czasmi troche pozniej lub wczesniej, zasypia ok 21. W dzien spi raz dziennie ok 2 godzin .
 
Zuzka spi w dzien tylko raz. Mniej wiecej od 12 do 14. ieczorem kladziemy ją o 20 (z czego jestem przeszczęśliwa) i bobas wstaje pomiędzy 05.45 a 6.30. Zawsze z rana tupta do nas (wyciagniete szczebelki z lozeczka) i budzi nas pchjac sie w srodek i dajac obslinionego calusa. Wtedy ja albo maz wstajemy, robimy jej butle z mlekiem, wsadzamy do lozka, zamykamy szczeble i wrzucamy zabawki. Jak mała zje to jeszcze sie bawi do 07.30 - wtedy wstaja rodzice.
Puszczamy jej radio w tym czasie, albo piosenki dla dzieci. Czasem marudzi i juz od 7 woła nas na cały głos, ale twardo do 7.30 jest leżenie :-)
 
reklama
kurcze Abejka też bym tak chciała, ale u nas bez szan.

Emi śpi w dzień od około 13-15. 16 różnie. I w nocy koło 21:30 i śpi do 6-7:baffled:
 
Do góry