reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad bobasem - o kolkach, pieluchach, ubiorach, cycuchach i innych :-)

Powiedzcie mi jeszcze jak przybierają na wadze wasze dzieciaczki ( sczególnie te piersiowe)?? Mój Adaś w ciągu 6 tygodni przybrał 1200g czyli wychodzi 200g tygodniowo ( teraz waży 4700g). Słyszałam, że norma dla dzieci piersiowych jest 120-240g tygodniowo.
Jak jest u Was??

mi w 6tym tyg młoda przybrała z 2700 do 4700:eek:

To co jedzą kobiety w krajach "cytrusowych"???

Zjadłam pomarańczkę i wszystko ok. (jedną na próbę :-p)

już jest dobrze, Lenka je i nic jej nie jest:-)

to Lenka jakąś rekordzistką jest. w 6 tygodni przybrała 2 kilo:szok: jak wychodziłyśmy ze szpitala 3140 a teraz 5100

dokładnie.. ja też sądzę że umiar zrobi swoje:tak: ja tez jem cytrusy... oczywiście nei przesadzam z ilością... ja jedynie ograniczyłam kapustę...

u nas odkąd zaczęłam wmuszać herbatkę jest codziennie kupka:-D:-D:-D
 
reklama
Dziewczyny może mi pomożecie bo zupełnie nie wiem co sie dzieje mojemu dziecku:-(Daria skonczyła dwa miesiące.Karmie ja sztucznym mlekiem Od trzeciego tygodnia męczylismy sie z całodniowymi kolkami po czym jakies dwa tygonie temu była kilku dniowa znaczna poprawa. Mała poleżała spokojnie włóżeczku rozglądała się i nagle dwa tygodnie temu to było następnego dnia po szczepieniu zaczeła okropnie płakać. Noszenie bujanie pomaga na chwile i właściwie całymi dniami płacze.zasypia w ciągu dnia na 5-20minut i budzi sie z krzykiem:-( w nocy spi, ale nie spokojnie stęka wierci sie tak że przmieszcza sie po łóżeczku. Robiła zielone kupki wiec lelarz stwierdził że to alergia pokarmowa i jesteśmy od tygodnia na nutramigenie. Na kupki pomogło, ale nie na płacz i niepokój małej. Gdy miał kolki to sie prężyła robiła sie bordowa i następował krzyk, a teraz płacze inaczej. Nie wiem jak nazwac ten płacz ale kojarzy mi się z płaczem dziecka nieszczęśliwego który po chwili przechodzi w okropny krzyk.Pojawia sie nagle.Zdarza sie że raptownie wyrzuca rączki i krzyczy, ale potrafi też rozkrzyczeć sie przez sen.Nie pomaga nic. Jestem przerażona bo nie mam pojęcia co jej dolega. Zapalenia ucha nie ma bo lekarz sprawdzał, na kolke też to nie wyglada, więc co to może być?:-(
 
kasiulec zapominam cały czas Ci napisać a propo saba że na opakowaniu jest napisane by dawać 15 kropli przed każdym karmieniem, ale lekarze zalecają że 10 spokojnie wystarczy.. taka buteleczka schodzi bardzo szybko, więc myślę że dobrze to wiedzieć :tak:
 
dziś byliśmy w drodze i zabrałam młodej butelkę z mlekiem modyfikowanym:tak: wypiła i za godzinkę zrobiła kupę:szok: przedwczoraj to samo po modyfikowanym sama zrobiła kupkę:szok: i tak się zastanawiam czy nie wprowadzić butelki i karmić tym i tym skoro są kupki:sorry: a na samej piersi bidulka męczy się bardzo i nie może zrobić:-( zrobię jeszcze test jutro:tak:
 
dziś byliśmy w drodze i zabrałam młodej butelkę z mlekiem modyfikowanym:tak: wypiła i za godzinkę zrobiła kupę:szok: przedwczoraj to samo po modyfikowanym sama zrobiła kupkę:szok: i tak się zastanawiam czy nie wprowadzić butelki i karmić tym i tym skoro są kupki:sorry: a na samej piersi bidulka męczy się bardzo i nie może zrobić:-( zrobię jeszcze test jutro:tak:

Weź pod uwagę, że po Twój pokarm jest bardziej lekkostrawny i lepiej przyswajalny i może być tak, że młoda tak świetnie przyswaja Twój pokarm, że nie zostaje nic do wydalenia. Jeśli nie ma problemu z oddawaniem moczu, puszczą "bąki" to nie ma nic złego w tym, że rzadko robi kupkę. Inna sprawa, że to, że się pręży niekoniecznie musi oznaczać, że chce robić kupkę, jeśli nie jest płakliwa cały czas, masz pokarm to nie wprowadzaj butli, póki laktacja działa i nie masz problemów z karmieniem piersią to staraj się to wykorzystać. Porozmawiaj z pediatrą, może wprowadźcie jako suplement jakieś "dobre" bakterie na poprawę perystaltyki jelit po konsultacji z lekarzem. Poproście o skierowanie na USG jamy brzusznej dla pewności, że nie ma żadnych poważniejszych problemów z jelitami i poczekajcie jeszcze z wprowadzaniem mleka modyfikowanego.

Pozdrawiam,
KR
 
dziewczyny jak długo można czekać na odpadniecie kikuta????
czy bardzo będzie boleć zabieg chirurgiczny i jak on wygląda??
 
reklama
Dziewczyny może mi pomożecie bo zupełnie nie wiem co sie dzieje mojemu dziecku:-(Daria skonczyła dwa miesiące.Karmie ja sztucznym mlekiem Od trzeciego tygodnia męczylismy sie z całodniowymi kolkami po czym jakies dwa tygonie temu była kilku dniowa znaczna poprawa. Mała poleżała spokojnie włóżeczku rozglądała się i nagle dwa tygodnie temu to było następnego dnia po szczepieniu zaczeła okropnie płakać. Noszenie bujanie pomaga na chwile i właściwie całymi dniami płacze.zasypia w ciągu dnia na 5-20minut i budzi sie z krzykiem:-( w nocy spi, ale nie spokojnie stęka wierci sie tak że przmieszcza sie po łóżeczku. Robiła zielone kupki wiec lelarz stwierdził że to alergia pokarmowa i jesteśmy od tygodnia na nutramigenie. Na kupki pomogło, ale nie na płacz i niepokój małej. Gdy miał kolki to sie prężyła robiła sie bordowa i następował krzyk, a teraz płacze inaczej. Nie wiem jak nazwac ten płacz ale kojarzy mi się z płaczem dziecka nieszczęśliwego który po chwili przechodzi w okropny krzyk.Pojawia sie nagle.Zdarza sie że raptownie wyrzuca rączki i krzyczy, ale potrafi też rozkrzyczeć sie przez sen.Nie pomaga nic. Jestem przerażona bo nie mam pojęcia co jej dolega. Zapalenia ucha nie ma bo lekarz sprawdzał, na kolke też to nie wyglada, więc co to może być?:-(

Ja też zauważyłam, że mój Adaś po szczepionce jest jakiś nerwowy, budzi się czasem z płaczem. Ogólnie jakiś się drażliwy zrobił. Czasem jak mu coś nie podpasuje potrafi wpaść w histerie.. nie wiem słyszałam, że czasami dzieci tak mają po szczepionkach..pierwszego dnia np nie dał się dotknąć do nóżek, musiały go boleć chyba. Nie wiem czy inne dziewczyny zauważyły jakieś objawy poszczepienne u swoich Skarbów, ale ja obstawiam,że to po tym..

dziewczyny jak długo można czekać na odpadniecie kikuta????
czy bardzo będzie boleć zabieg chirurgiczny i jak on wygląda??

u nas odpadł jak Adaś skończył miesiąc.. też mi się wydawało, że to strasznie długo, pielęgnowałam pępuszek 2 razy dziennie. Później już przy każdej zmianie pieluszki i w końcu odpadł..
 
Ostatnia edycja:
Do góry