reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad bobasem - o kolkach, pieluchach, ubiorach, cycuchach i innych :-)

smerfi bardzo zły pomysł z cytrusami:confused2: nasz pediatra mówił że nawet dzieci do 2 roku życia nie powinny jeść cytrusów:no:
ja tak uwielbiam mandarynki:sorry: nie wiem jak przeżyje okres mandarynkowy:zawstydzona/y:
 
reklama
cytrusy mogą powodować alergie:confused2:
Pokarmy niewskazane w diecie dziecka do końca 1 roku życia to:


  • mleko krowie i jego przetwory (masło, twarogi, sery, jogurty, kefir)
  • wołowina, cielęcina
  • ryby
  • cytrusy, banany, owoce południowe
  • pomidory, seler, truskawki, poziomki
  • zboża glutenowe i ich przetwory (kasze:jęczmienna, manna, owsiana, jaglana, bułki, chleb)
  • białko jaja kurzego,
  • czekolada, miód
  • orzechy, migdały
  • produkty zawierające barwniki spożywcze lub środki konserwujące
 
Ostatnia edycja:
cytrusy mogą powodować alergie:confused2:
Pokarmy niewskazane w diecie dziecka do końca 1 roku życia to:


  • mleko krowie i jego przetwory (masło, twarogi, sery, jogurty, kefir)
  • wołowina, cielęcina
  • ryby
  • cytrusy, banany, owoce południowe
  • pomidory, seler, truskawki, poziomki
  • zboża glutenowe i ich przetwory (kasze:jęczmienna, manna, owsiana, jaglana, bułki, chleb)
  • białko jaja kurzego,
  • czekolada, miód
  • orzechy, migdały
  • produkty zawierające barwniki spożywcze lub środki konserwujące

Tak Roksi ale to są pokarmy których dziecko nie może spożywać...
My to możemy jeść karmiąc piersią, ale - jeśli w rodzinie występowały alergie pokarmowe trzeba uważać...

Smerfi alergeny mogą krążyć we krwi do dwóch tygodni :-( i Twojej i dziecka...
Więc teraz to nic nie zmieni jeśli odstawisz ją od piersi. Karm ją normalnie i po prostu już wiesz, że cytrusów nie toleruje.
W sumie dobrze że reakcja nastąpiła od razu, bo mogła np. po tygodniu... A wtedy czasem trudno to skojarzyć z właściwym alergenem...
 
cytrusy mogą powodować alergie:confused2:
Pokarmy niewskazane w diecie dziecka do końca 1 roku życia to:


  • mleko krowie i jego przetwory (masło, twarogi, sery, jogurty, kefir)
  • wołowina, cielęcina
  • ryby
  • cytrusy, banany, owoce południowe
  • pomidory, seler, truskawki, poziomki
  • zboża glutenowe i ich przetwory (kasze:jęczmienna, manna, owsiana, jaglana, bułki, chleb)
  • białko jaja kurzego,
  • czekolada, miód
  • orzechy, migdały
  • produkty zawierające barwniki spożywcze lub środki konserwujące

Niestety ja prawie większości z tych rzeczy nie mogę jeść bo uczulają Małego już teraz kiedy karmię go piersią. Najgorzej jest z mlekiem i przetworami i jajkami, czekolada też go uczula. Wołowiny i cielęciny też nie jem tylko drób i schab. Jajka tylko przepiórcze.Nie wiem jak ja przeżyje święta:tak:. Dobrze, że choć rybę morską mogę jeść.. bo póki co nic się nie działo..;-)
 
ja część z tych produktów jem i u małego na szczęście się nic nie dzieje nawet od czasu do czasu skuszę się na czekoladę i mały również nie ma po niej problemów ani z kupką ani z jakąś alergią ale oczywiście nie jem jej "garściami" ;-)
 
cytrusy mogą powodować alergie:confused2:
Pokarmy niewskazane w diecie dziecka do końca 1 roku życia to:


  • mleko krowie i jego przetwory (masło, twarogi, sery, jogurty, kefir)
  • wołowina, cielęcina
  • ryby
  • cytrusy, banany, owoce południowe
  • pomidory, seler, truskawki, poziomki
  • zboża glutenowe i ich przetwory (kasze:jęczmienna, manna, owsiana, jaglana, bułki, chleb)
  • białko jaja kurzego,
  • czekolada, miód
  • orzechy, migdały
  • produkty zawierające barwniki spożywcze lub środki konserwujące
Banany???????? przecież na początku jak sie pwrowadza po 4 mies inne produkty niż mleko to dziecku się daje marchewkę, jabłko i banana:sorry::sorry:
 
Co do owoców, to najlepiej wprowadzać te z naszej strefy klimatycznej... Jabłka, gruszki, maliny, jagody...
Moja Ania bardziej ulewa jeśli zjem banana... Nie wiem jak to będzie przy wprowadzaniu stałych pokarmów, ale z owocami z innej strefy klimatycznej na pewno będę uważać...

Tym bardziej że widziałam w programie Cejrowskiego jakie banany, jak przechowywane przylatują do nas...
Pomijam fakt że te banany, które my jemy tam skąd do nas przyjeżdżają są uważane za pastewne...:sorry:
 
Dziewczyny u mnie tylko w nocy obowiązują jakieś stałe przerwy 2,3 a nawet 4 h. W dzień natomiast Adaś je bez jakiegoś harmonogramu, czasem nawet co godzinę. Tyle, że czas karmienia się stabilizuje od 15-20 min, ale jeszcze niedawno wisiał mi na cycu non stop. Wiem, że to może być irytujące czasem, ale naprawdę warto się przemęczyć... To się naprawde z czasem zmienia;-)

Powiedzcie mi jeszcze jak przybierają na wadze wasze dzieciaczki ( sczególnie te piersiowe)?? Mój Adaś w ciągu 6 tygodni przybrał 1200g czyli wychodzi 200g tygodniowo ( teraz waży 4700g). Słyszałam, że norma dla dzieci piersiowych jest 120-240g tygodniowo.
Jak jest u Was??

Ania właśnie w takich granicach przybiera:-). Na początku więcej, ale teraz jej się unormowało
 
reklama
Do góry