reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad bobasem - o kolkach, pieluchach, ubiorach, cycuchach i innych :-)

Mamuśki powiedzcie mi czy Wasze maluszki też mają okropne gazy??? Ania stęka, pręży się i wygina. Aż czerwona się robi. Daję jej rumianek, ale nie wiem czy pomoże. Brzuszek ma miękki, więc raczej nie boli.

Asiu... Bianka czasami tak ma, ale daję jej herbatke z kopru włoskiego. po parunastu min jest po temacie i kupka w pieluszce :-) albo chociaż kilka razy "pierdnie" i jest luzzz
rumianku nhie podaję, bo słyszałam, że może uczulać.
a taką herbatkę z kopru maluchy moga pić od 1 tyg zycia, więc na pewno nie zaszkodzi.


a ja mam takie pyt:
ile Wasze Maluchy przesypiają godzin na dobę?? Moja ok 16-18.
nie wiem czy to dobrze czy za mało... jak jest u WAS??
 
reklama
karolinusia ok 16 godzin to książkowo wręcz..

ja najpierw miałam wrażenie że tyle godzin na dobę to moje dziecko ssie i mlaszcze a snu było znacznie mniej, no ale powoli już się odwracają te proporcje :happy2:
 
chyba dość często jest taka zależność.. słyszałam w każdym razie o tym i w chwilach kryzysu (kiedy w końcu będzie jakaś drzemka) przypominałam sobie że te idealne 16 godzin to raczej nie w tym wypadku..
Karolinusia ciesz się więc że masz takiego małego śpioszka :) jakby nie było to jakaś zaleta butli ;-)
 
chyba dość często jest taka zależność.. słyszałam w każdym razie o tym i w chwilach kryzysu (kiedy w końcu będzie jakaś drzemka) przypominałam sobie że te idealne 16 godzin to raczej nie w tym wypadku..
Karolinusia ciesz się więc że masz takiego małego śpioszka :) jakby nie było to jakaś zaleta butli ;-)

cieszę się:-) choć Mała robi się coraz fajniejsza... jak nie śpi rozgląda się po domku, trzeba do niej gadać, robi wtedy minę jakby mnie rozumiała, czasami sama ją zagaduję, by jeszcze chwilę popatrzeć w jej oczka:-) przynajmniej ktoś mnie słucha hahahahahahahhaha:-D:-D:-D

a w nocy o 4 pobudka na karmienie i potem ok 7. Nie jest źle ;-)
 
Ignacy śpi dużo, nie wiem ile, ale ma najwyżej 2-3 krótkie okresy aktywności w ciągu doby a tak to je i śpi, często i jedno i drugie na raz. W nocy to jedno karmienie ma na śpiocha, zaczyna stękać to go przystawiam a ten ciągnie na śpiocha zadowolony.
Cycuje o 1, 4 i 7 ale martwię się czy nie powinnam go o 22-23 przystawić dodatkowo, bo on sobie robi 6 godzinną przerwę a nie jest grubaskiem.
Z drugiej strony starszy też był chudziaszek zawsze, pediatra kazała dawać w nocy co 3 godziny, musiałam się wybudzać i go na siłę przystawiać i nic to nie dało. Skończyliśmy karmienie naturalne i nadal był na 25 centylu wagi i 97centylu wzrostu. Dopiero po 2 urodzinach zaczęło mu się to zmieniać a apetyt mu się nie zmienił. Zresztą jak czasami porównywałam to on jadł więcej niż większość jego rówieśników a przytyć nie mógł.
Teraz Krystian jest na 90 centylu wzrostu i dokładnie na środeczku między 50-75 centylem wagi i już od dłuższego czasu się to utrzymuje.
Myślę więc, że Ignacy idzie w ślady brata i wszelka interwencja z mojej strony i tak nic nie da.
Ale ciekawa jestem czy tym razem pediatra też będzie niezadowolona z proporcji wagi do wzrostu, czy znając przypadek Krystiana już da nam spokój.
 
Dziewczyny, a mam takie pytanie... Ile wasze dzidzie przybrały na wadze od czasu wyjścia ze szpitala?
Maja w dniu wyjścia ważyła 3630 gr, a 13 dni od wyjścia na wizycie u pediatry mała miała już 4360 gr. Hmmm... czyzby odziedziczyła skłonność do szybkiego tycia po mamusi???
 
Asiu... Bianka czasami tak ma, ale daję jej herbatke z kopru włoskiego. po parunastu min jest po temacie i kupka w pieluszce :-) albo chociaż kilka razy "pierdnie" i jest luzzz
rumianku nhie podaję, bo słyszałam, że może uczulać.
a taką herbatkę z kopru maluchy moga pić od 1 tyg zycia, więc na pewno nie zaszkodzi.


a ja mam takie pyt:
ile Wasze Maluchy przesypiają godzin na dobę?? Moja ok 16-18.
nie wiem czy to dobrze czy za mało... jak jest u WAS??

pierdzieć to Ania pierdzi:-D:-D:-D i to nieziemsko czasem:-D:-D:-D. Na razie rumianek niuńce bardzo smakuje, nawet już jeść nie chciała:-).
Tak liczę, że moja też około 16 godzin śpi:tak:

cieszę się:-) choć Mała robi się coraz fajniejsza... jak nie śpi rozgląda się po domku, trzeba do niej gadać, robi wtedy minę jakby mnie rozumiała, czasami sama ją zagaduję, by jeszcze chwilę popatrzeć w jej oczka:-) przynajmniej ktoś mnie słucha hahahahahahahhaha:-D:-D:-D

a w nocy o 4 pobudka na karmienie i potem ok 7. Nie jest źle ;-)

Skąd ja to znam:-D;-).

Dziewczyny, a mam takie pytanie... Ile wasze dzidzie przybrały na wadze od czasu wyjścia ze szpitala?
Maja w dniu wyjścia ważyła 3630 gr, a 13 dni od wyjścia na wizycie u pediatry mała miała już 4360 gr. Hmmm... czyzby odziedziczyła skłonność do szybkiego tycia po mamusi???

Ania w dniu wyjścia ważyła 2700, a dwa tygodnie temu 3460, jutro mamy kolejne ważenie. Ja bym się nie przejmowała, że za dużo Maja waży. Na początku dzieci mogą przybierać nawet 1,5kg:-)
 
Moja Emi strasznie sę odparzyła, albo uczuliła od pampersów :sorry: zmieniałam już kilka razy pieluszki, sudocrem nie pomaga... ma takie czerwone pośladki i takie małe krosteczki... Czy może któraś z Was ma podobny problem i zna sposób na to..Juz prbowlam wietrzenia, pieluszek tetrowych, smaruje linomagiem, sudocremem i nic...
Zmieniłam chusteczki bo podejrzewalam ze chusteczki pampers ją uczuliły, teraz stosujemy tak jak na poczatku huggiesów ale nadal czerwoną ma pupkę:-(
 
reklama
cieszę się:-) choć Mała robi się coraz fajniejsza... jak nie śpi rozgląda się po domku, trzeba do niej gadać, robi wtedy minę jakby mnie rozumiała, czasami sama ją zagaduję, by jeszcze chwilę popatrzeć w jej oczka:-) przynajmniej ktoś mnie słucha hahahahahahahhaha:-D:-D:-D

a w nocy o 4 pobudka na karmienie i potem ok 7. Nie jest źle ;-)

widzę kolejne analogię u naszych córek

Moja Emi strasznie sę odparzyła, albo uczuliła od pampersów :sorry: zmieniałam już kilka razy pieluszki, sudocrem nie pomaga... ma takie czerwone pośladki i takie małe krosteczki... Czy może któraś z Was ma podobny problem i zna sposób na to..Juz prbowlam wietrzenia, pieluszek tetrowych, smaruje linomagiem, sudocremem i nic...
Zmieniłam chusteczki bo podejrzewalam ze chusteczki pampers ją uczuliły, teraz stosujemy tak jak na poczatku huggiesów ale nadal czerwoną ma pupkę:-(

Kasiula spróbuj ją wykąpać w nadmanganianie potasu:tak:
 
Do góry