reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad bobasem - o kolkach, pieluchach, ubiorach, cycuchach i innych :-)

Witajcie, ja mam taki samproblem .... dziecko już w tej cwili jest dokarmiane bo od 6 tygodni przybrała na wadze 300 gram.... cały czas się darła- niestety okazało sę, ze mam bardzo mało pokarmu. Już w szpitalu miałam mało no ale to chyba w miarę normalne- bo miałam cc. Nie miałam nawału z czego byłam zadowolona- okazuje się, że niesłusznie ;( Jutro idę do gina. Nie wiedziałam,że to może być od hormonów. Karmię cały cza spiersią, przystawiam malutka ile się da- dokarmiam ja butelką. Okropone jest to, że po moim cycu strasznie ulewa a po butelce nie.... A środków mlekopędnych nie mogę używać bo mała dostałą strasznej wysypki po herbatce laktacyjnej i alergolog stwierdziła, że musi być uczulona na któreś ziółko. Strasznie mi źle z tego powodu i czuję się "gorsza". Najpierw mimo wuielkich starań i 3 godz parcia - cesarka a teraz klops z karmieniem. :(
 
reklama
Asias35, nie zrzucaj to na karb cc bo akurat to nie ma nic do rzeczy. Jak możesz to sprawdź sobie poziom prolaktyny - hormonu odpowiedzialnego za laktację. A gorsza się nie czuj. Niektóre kobiety po prostu nie mają pokarmu i tyle. Najważniejsze, że kochasz swoje dziecko i dajesz jej wszystko czego tylko potrzebuje, a potrzebuje Ciebie - matki, która się nie zadręcza bo może dojść do tego, że będzie z niechęcią patrzeć na własne dziecko.
J@goda co do stosowania espumisanu, jak spytałam się pediatry 9 lat temu czy mogę to dawać swojej córci, to mi odpowiedział, że jak najbardziej, a na ulotce tak jest napisane bo nie przeprowadzali badań na młodszych dzieciach. I w większości wypadków jeśli na jakimś leku jest napisane, że po ukończeniu 1 miesiąca czy jakiegoś tak wczesnego okresu, to tylko dlatego, że nie przeprowadzali badań na młodszych dzieciach.
 
Asia35- słuchaj,to byłaś dzielną babką,skoro najpierw próbowałaś SN a w koncu wyszło CC. Co Ty-jaka gorsza? Nawet tak nie myśl. Gemelo ma rację - nie masz się co dołować!

Elis, Amelkowa, Jagoda, Dzięki za odp. Pszczółka- 3 tygodnie mówisz pępuszek... jej a ja myślałam,że wszystkim odpadł miarę szybko...

Jagoda- to mówisz,że jak nie odpadnie to chirurg...jutro idziemy do pediatry,zobaczymy co powie.Dziś po nocy pępuszek był fatalny,ale już 2 i 3 przemywanie było OK.Ropki i krwi bardzo malutko...

Amelkowa- własnie tak go przystawiałam zawsze i nie było problemu,a teraz coś świruje nasza pijaweczka... ale spróbuję innej pozycji,może pomoże.

Młody teraz na polku się wiatruje:) a ja mam min na neta.A potem muszę ogarnąć chałupkę. Buziaczki!
 
laski HELP.. potrzebuję szybkiej pomocy... jakie mleczko kupić małej bo mały żarłoczek wyjadł wszystko z zamrażarki i już nie ma co jeść a ja zielonego pojęcia nie mam co malutkiej kupić!!!
 
Agnieszka to spróbujcie się karmić na leżąco, ja też czasem zmieniam pozycję jak młoda się niecierpliwi i potem zajada bez problemu ;-)
 
laski HELP.. potrzebuję szybkiej pomocy... jakie mleczko kupić małej bo mały żarłoczek wyjadł wszystko z zamrażarki i już nie ma co jeść a ja zielonego pojęcia nie mam co malutkiej kupić!!!


ja mam Bebilon 1 confort, przeciw kolkom i zaparciom, bo Mała nie mogła zrobić kupki.
ogolnie Bebilon jest polecany wszędzie.
 
Ja mogę tylko Enfamil Premium. Do kupienia tylko w aptece. Podobno najlepszy - ale niestety nie tani, puszka ok 23 peeleny.
 
Ja z mlek modyfikowanych jestem słaba, prawdę mówiąc pierwszemu wprowadziłam po roku, zaczęłam od kaszek na mleku modyfikowanym bo jeszcze troszkę ciągnął piersi i od razu okazało się, że jednak ma skazę białkową i przeszliśmy na bebilon pepti na receptę.
Mleka na receptę wtedy były 50% taniej niż bez recepty to my jakoś niedużo płaciliśmy za bebilon.
Teraz tak patrzyłam na półki jak mieliśmy ten problem żółtaczkowy i musiałam gotować swoje i też mi się wydaje, że ten enfamil jest najbardziej "wypasiony".
 
reklama
Mamuśki powiedzcie mi czy Wasze maluszki też mają okropne gazy??? Ania stęka, pręży się i wygina. Aż czerwona się robi. Daję jej rumianek, ale nie wiem czy pomoże. Brzuszek ma miękki, więc raczej nie boli.
 
Do góry