reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad bobasem - o kolkach, pieluchach, ubiorach, cycuchach i innych :-)

Moja Emi strasznie sę odparzyła, albo uczuliła od pampersów :sorry: zmieniałam już kilka razy pieluszki, sudocrem nie pomaga... ma takie czerwone pośladki i takie małe krosteczki... Czy może któraś z Was ma podobny problem i zna sposób na to..Juz prbowlam wietrzenia, pieluszek tetrowych, smaruje linomagiem, sudocremem i nic...
Zmieniłam chusteczki bo podejrzewalam ze chusteczki pampers ją uczuliły, teraz stosujemy tak jak na poczatku huggiesów ale nadal czerwoną ma pupkę:-(

Może Bepanthenem spróbuj Małej pupkę smarować:confused::confused::confused:
A lekarz to widział???
 
reklama
właśnie wróciłam z uczelni i BOŻE JAKIE MOJE DZIECKO JEST DUŻE:eek:

była na butli i dopiero dzisiaj się zorientowałam, że ostatnie 3 tygodnie moje dziecko źle przystawiałam do cycunia bo dzisiaj po raz pierwszy wsadziła sobie całą brodawkę do buzi:eek: a ja myslałam, że to ma tak boleć:dry::sorry2:

abejka kupiłam enfamil... dopiero dzisiaj pierwszą butlę dostała ale na razie nic się nie dzieje... zobaczymy przy kupkach:tak:

kurcze dygam się z tym mlekiem jakby to nie wiadomo co było... nie potrafię sobie przetłumaczyć, że to mleko dla niemowląt więc krzywdy nie zrobi:sorry2:
 
Catedra nic się nie martw Enfamil krzywdy jej nie zrobi, to - jak słyszalam od pediatrów - obecnie najlepsze mleko dla dzieci dostępne na rynku. Moja Zuzka piła Premium, Agatka (jak miałam półpaśca) piła AR.
Ale wiesz Catedro - zalewało cię mleczko, nie nastarczałaś z wkładkami laktacyjnymi - i co się stało?? Znikło?? Jesteś pewna? kurcze dziwne..!
 
Catedra nic się nie martw Enfamil krzywdy jej nie zrobi, to - jak słyszalam od pediatrów - obecnie najlepsze mleko dla dzieci dostępne na rynku. Moja Zuzka piła Premium, Agatka (jak miałam półpaśca) piła AR.
Ale wiesz Catedro - zalewało cię mleczko, nie nastarczałaś z wkładkami laktacyjnymi - i co się stało?? Znikło?? Jesteś pewna? kurcze dziwne..!

no ja mam własnie te premium... Abejko to nie jest tak, że nie mam mleka bo z jednej piersi potrafię i 200 ml ściągnąć jak jestem na uczelni. Problemem jest to, że młoda to taki pasibrzuszek, że wypija mi wszystko z piersi i nie nadąrzam w tygodniu z produkcją aby ściągnąć zapas na ten jeden dzień jak jestem w Wawie:sorry2: je coraz więcej a mi się unormowała laktacja i nie mam nadprodukcji a jakbym chciała pobudzać piersi laktatorem tą metodą 7-5-3 to skończyłoby się na tym, że cały dzień używalabym laktatora i niczym innym bym się nie zajmowała...

Próbowałam tej metody. Młoda wypijała, ja wyciągałam laktator i ściągałam maksymalnie 20-30 ml. Potem budziła mi się po kilku minutach głodna bo cycuch był praktycznie opróżniony. Znowu laktator i tak w kółko czyli cały dzień nic innego nie robiłam tylko ciągnęłam te cycki:sorry2:

a te mleczko to tylko na ten jeden dzień w tygodniu bo zapasów nie ma w zamrażarce i już nie będzie...

a wkładek dalej używam na potęgę czyli ze 4 zmiany w ciągu doby minimum bo jak zaczynam karmić jednym cycuchem to z drugiego mam potop a na tyle zręczna nie jestem aby jedną trzymać małą a drugą laktator:-D

U mnie też jakoś malutko mleka. Mam w lodówce ok. 60 ml zapasu, a przed chwilą próbowałam pobudzić laktację tą metodą 77 55 itd. przy ostatnim kryzysie podziałało, może i tym razem się uda.

60 ml to na jeden ząbek dla Zośki:-p

wychodzi na to, że młoda wciąga co 3 godziny minimum 150 ml a dochodzi do 200 :/ to chyba trochę dużo a ja się zastanawiam czemu ona się taka okrągła robi :D

czizas a ja w takim razie conajmniej litr produkuje dziennie
 
Ostatnia edycja:
Moja Emi strasznie sę odparzyła, albo uczuliła od pampersów :sorry: zmieniałam już kilka razy pieluszki, sudocrem nie pomaga... ma takie czerwone pośladki i takie małe krosteczki... Czy może któraś z Was ma podobny problem i zna sposób na to..Juz prbowlam wietrzenia, pieluszek tetrowych, smaruje linomagiem, sudocremem i nic...
Zmieniłam chusteczki bo podejrzewalam ze chusteczki pampers ją uczuliły, teraz stosujemy tak jak na poczatku huggiesów ale nadal czerwoną ma pupkę:-(
sudocrem wysusza zmien krem bo mi położna odradziła go
a zwłaszcza te co maja w składzie cynk
 
Cateda ja tak jak Kaolinusia mam bebilon comfot 1 may miał poblemy z zaatwianiem tyko dostal to mleko i odrazu ładne kupy zaczą obić i wogóle super.fAk ze drogie w apece 30 złae znalazam ańsze w rossmanie bo za 20 zł a o różnica spora.

Mamuśki powiedzcie mi czy Wasze maluszki też mają okropne gazy??? Ania stęka, pręży się i wygina. Aż czerwona się robi. Daję jej rumianek, ale nie wiem czy pomoże. Brzuszek ma miękki, więc raczej nie boli.

Mój Igorek ma gazy i o sraszne ale nie zauważyłam żeby boał go brzuszek i ma miękki też, ale my dajemy mu dużo herbatek ziolowych.

Moja Emi strasznie sę odparzyła, albo uczuliła od pampersów :sorry: zmieniałam już kilka razy pieluszki, sudocrem nie pomaga... ma takie czerwone pośladki i takie małe krosteczki... Czy może któraś z Was ma podobny problem i zna sposób na to..Juz prbowlam wietrzenia, pieluszek tetrowych, smaruje linomagiem, sudocremem i nic...
Zmieniłam chusteczki bo podejrzewalam ze chusteczki pampers ją uczuliły, teraz stosujemy tak jak na poczatku huggiesów ale nadal czerwoną ma pupkę:-(
czytałam o tym to raczej uczuenie na pampersy

Catedra nic się nie martw Enfamil krzywdy jej nie zrobi, to - jak słyszalam od pediatrów - obecnie najlepsze mleko dla dzieci dostępne na rynku. Moja Zuzka piła Premium, Agatka (jak miałam półpaśca) piła AR.
Ale wiesz Catedro - zalewało cię mleczko, nie nastarczałaś z wkładkami laktacyjnymi - i co się stało?? Znikło?? Jesteś pewna? kurcze dziwne..!

ja tak miałam jednego dnia pełne piersi a drugiego zero mleka
 
Petinko,moja Marika tez najbardziej głodna wieczorkiem się robi:-):-):-):-).
W ciągu dnia,żeby się najeść wysysa jedną cała pierś i drugiej kawałek;-),a wieczorem dwie cycuchy "osusza" i jeszcze kwili,że coś by wrzuciła na ruszt:-D:-D:-D:-D
 
reklama
Dziewczyny dokarmiające bądź karmiące mlekiem modyfikowanym, chciałam Was uczulić na przepajanie dzieciaczków. Trzeba to robić najlepiej w połowie między posiłkami. Jest to wręcz obowiązek bo inaczej dzieci mają problemy z brzuszkami i kupkami. Ja niby taka mądra niby przepajałam ale... No właśnie za mało. Niech Wasze Maluchy piją ile wlezie do pół godziny przed posiłkiem. Mój Max właśnie obalił 200ml herbatki i dopiero wtedy, na 3 dzień, zrobił kupkę. Męczył się strasznie wcześniej. Alex nie ma tego problemu bo pije od cholery. Pilnuję tego bo czasem mu mleko wychodzi nosem, więc nie chcę, żeby się odwodnił. Ale z Maxiem był problem. Na szczęście już go nie ma. Ja mam tylko całą jego garderobę do wyprania ;-):-D
 
Do góry