reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad bobasem - o kolkach, pieluchach, ubiorach, cycuchach i innych :-)

Dzieki dziewczyny! Co ja bym bez was zrobila :zawstydzona/y: Juz dzis jest lepiej, wzoraj po kapaniu mega warstwa bepanthenolu na noc, nie zakladalam juz na to tetry, przebralam ja tez w nocy bo zazwyczaj daje rade do rana, dzis znow bepanthen i jest o niebo lepiej :tak: Kupilam Metanium krem bo tu nie ma trementiolu moze pomoze :tak: A co do recept od lekarzy tu nie mam na to szans :no: jakbym powiedziala, ze mala jest na prawde odparzona to by pewnie cos glupiego powiedzieli i kazali tak czy siak sudokremem smarowac ehh :-(
 
reklama
lysa d- to dobrze ze lepiej,dlatego ja robie liste lekow jakie chce przywiezc z Pl :tak:

No wlasnie ja sobie tez zrobilam, ale nie mielismy wczesniej tego typu problemow wiec sudocrem zawsze pomagal :-( Tak czy siak taka liste zrobilam, ze zapomnialam kupic czopkow na kupke i temperature :-( Ale luz, w maju lecimy z powrotem na wesele do znajomych i zakonczyc leczenie zebow wiec znow sie zaopatrze w rozne rzeczy, oby tylko do tego czasu nic sie nie wydarzylo :tak:
 
No wlasnie ja sobie tez zrobilam, ale nie mielismy wczesniej tego typu problemow wiec sudocrem zawsze pomagal :-( Tak czy siak taka liste zrobilam, ze zapomnialam kupic czopkow na kupke i temperature :-( Ale luz, w maju lecimy z powrotem na wesele do znajomych i zakonczyc leczenie zebow wiec znow sie zaopatrze w rozne rzeczy, oby tylko do tego czasu nic sie nie wydarzylo :tak:
a jak się wydarzy odpukać to masz nas :)
 
tormentiol ma w składzie coś tam, co lepiej na niemowlakach nie stosować, mimo tego że na odparzone pupsko działa.. ale chyba zresztą już wiele razy to był poruszany temat..
u nas sprawdziła się dopiero mąka ziemniaczana i nadmanganian potasu do przemywania pupiszona - a na półce mam całą kolekcję linomagu, sudokremu, musteli i jakiś aptecznych specyfików, i oczywiście nic nie pomagało..

3 litry.. no ładnie :nerd:
 
Ania była do tej pory tylko raz odparzona i bepanthen najlepiej działał. Oczywiście od tamtej pory pupkę myjemy tylko wodą - chusteczki są na wyjazdy, odwiedziny u kogoś itd... Mam jeszcze cały 6-pak pampersowych nie otwierany :sorry::sorry:

No i wietrzenie, wietrzenie, wietrzenie...
 
Ja jeszcze przy Igim nie stosowałam tormentiolu, przy Krystianie mi się zdarzało, Krystian się częściej odparzał.
Tyle, że ja przez tego naczyniaka to dość często mu zmieniam pieluchy, smaruję i wietrzę pupę.
W sumie tylko w nocy to go nie wybudzam bez potrzeby (tzn. jak nie ma kupy). Kupy też robi na tyle głośne, że wszyscy wiemy kiedy i od razu można zmienić :laugh2:.
Tylko jak go w rossmanówki ubrałam to cały czerwony był pod pieluszką, na szczęście to była pożyczona pielucha, więc wiem jakich pieluch się mamy wystrzegać ;-).
 
reklama
To teraz taka zagadka.

Amelka jak jest w Olsztynie, to bardzo często wymiotuje, ulewa się jej. Koszmar :-( Pani doktor powiedziała, że nic nie robimy, bo Mała przybiera na wadze. Twierdzi, że tak może byc do pół roku.
Byłyśmy tydzień we Wrocławiu. Był tylko jeden żyg, prawie się nie ulewało :tak:
Wróciłyśmy do Olsztyna i ulewanko + żygi, wróciły razem z nami :-(

O co biega???
Dodam, że karmiona była tym samym cycem :-D i w takich samych ilościach...
 
Do góry