reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad bobasem - o kolkach, pieluchach, ubiorach, cycuchach i innych :-)

reklama
Tycia mieści się w gondoli jak i w kombinezonie rozmiar 62 z Wójcika. Rozmiarówka zdaje się mocno zawyżona, bo rączki ma głęboko w rękawkach schowane (rękawiczki w komplecie zbędne), a nózie też z nogawek nie wystają (kombinezowe butki nieprzydatne)... Myślę, że do marca spokojnie damy radę.
 
cyniczna dobrze że są zawyżone bo nie dość że malucha trzeba ciepło ubrać to przynajmniej na jedną zimę jeden kombinezon bo czasami dziecko wyrasta.... moja pływa w kombinezonie:-D:-D
 
my w tym sezonie mamy już trzeci kombinezon - najpierw były dwa brązowe miśki w rozmiarach 50 i 56, a teraz dla odmiany szary niedźwiadek 62.
Gondola od bugaboo spokojnie wytrzyma do wiosny, choć na slalomy między sklepowymi wieszakami też porzucam ją na rzecz maxi-cosi.
 
Maje to już tak mają z tym spaniem:-D moja jak zje o 20 to śpi do 7:00-7:30:tak: wczoraj jak nigdy zrobiła 3 kupki i chyba głód ją dopadł o 3:baffled: masakra tak ciężko było mi wstać:zawstydzona/y:

moja Maja też przesypia całą noc:-)

Mam pytanie do mam butelkowych- na jakiej wodzie robicie mleko? Takiej zwykłej wodociągowej czy na źródlanej?

ja używam żywca i przegotowuje go wcześniej 5 min

Dzięki dziewczyny, będziemy próbować. Na razie podam mu coś na gazy, bo Adaś właśnie leży na macie i takie bąki puszcza jak stary:-D:-D, więc może to brzuszek go meczy w nocy.

Słuchajcie jeszcze jedno, czy wy spacerujecie w gondoli jeszcze czy w spacerówce?? Bo ja dziś Adasia ubrałam w nowy kombinezon ( 62 już jest za mały i musiałam mu kupić nowy na 68) i stwierdziłam, że w gondoli się nie mieści w nim ( zajmuje całą na długość i szerokość) Mam spacerówkę z wersją leżącą,ale nie wiem czy mu nie będzie tak za zimno. Nie chce też, żeby się denerwował, że mu ciasno bo wtedy spacery mogą nie być zbyt przyjemne..

o znam ten problem. ja już zakupiłam spacerówkę. czekam aż kurier przywiezie. będę zakałdać kombinezon, owinę w gruby koc spiworek i jakoś damy radę. specjalnie wybrałam zabudowaną spacerówkę.

Bylasia my jeszcze jeździmy w gondoli, choć szczerze mówiąć najczęściej jak jade na zakupy to wpinam małą w foteliku samochodowym w te kółka od wózka i tak sobie jeździ.

Na ząbkowanie Dentinox jest ok, zresztą prawie wszystkie te maści to to samo . (bobodent i dentinox to rumianek plus lignokaina, środek znieczulający).Można mrozić gryzaki z płynem w środku. MOżna samemu zrobić napar z rumianku i owinąć palec jałową gazą i smarować tym dziąsła. Są takie silikonowe nakładki na palec do masażu dziąsełek. Dla starszych dzieci to podaje się takie chrupki albo kawałek skórki od chleba ale tego jeszcze my nie możemy podać. Przy gorączce to te czopki Viburcol są dobre, to lek homeopatyczny więc na pewno nie zaszkodzi. Niestety mimo tych wszystkich sposobów i tak dziecko troche zawsze poboli i będą marudne ale taka kolej rzeczy.:sorry::tak:

a ja ostatnio czytałam żeby nie dawać skórki od chleba. dzieci przetrzymują taki chleb w buzi (na co to szkodzi nie pamiętam), dochodzi do zakrztuszenia często i chleb zawiera gluten.
 
Poradźcie mi jakąś dobrą maść na dziąsła bo mamy Bobodent i jakoś nie widzę, żeby pomagało dłużej niż na chwile. No i coś dobrego na gazy??
Mi dziewczyny poleciły dentinox(wysłałam M do apteki po dentox coś mi się pomyliło ale babka wiedziała o co chodzi).
My dajemy kropelki esputkion. I tu dziwna rzecz bo jak mała się drze podejrzewam, że ząbki to zanim nasmaruje dziąsła to daje jej kropelkę a po minucie jest spokojniejsza- może pamięta że kiedyś jej pomogło :baffled:a może jest coś uspokajającego w nich:dry:

ja małej kupiłam kombinezon na 74 i na razie na bank z niego nie wyrośnie a zaraz za jaj stópkami zawiązuję gumkami do włosów żeby jej nie było zimno i jest ok śmiesznie to wygląda :-D
Pomysłowe:tak::tak:
Ale rozmiarówka to jest naprawdę różna. Ostatnio założyłam jej bluzkę na 74 i nie zapinałam pod szyją bo bałam się, że ją będzie uciskać. Nie wchodzi w niektóre pajace na 68:dry:

My również narazie gondolą się wozimy :tak::tak::tak:
My też :tak:
my w tym sezonie mamy już trzeci kombinezon - najpierw były dwa brązowe miśki w rozmiarach 50 i 56, a teraz dla odmiany szary niedźwiadek 62.
Pięknie Wam mała rośnie;-);-)
 
My gondolę mamy duuuużą :-) Także będziemy w niej tak długo jeździły, aż Amelka wyrazi swój sprzeciw (brak odpowiedniej widoczności) :-p
 
ja już miesiąc temu Zochę musiałam w spacerówkę wsadzić bo ciekawska jest za bardzo i odmówiła jeżdzenia w gondoli.... mimo dużej gondoli jeździmy spacerówką... a Zocha nosi bluzeczki na 9 miesięcy a spodnie na 6 miechów... 68 jest na styk, często nosimy 74.... najlepsze są stopy... ledwo je zmieściłam w puszkę z odciskiem bobasa:baffled:

moja chrześnica 2,5 roczna nosi rozmiar 86:sorry2: jeszcze trochę i ją dogonimy
 
reklama
Catedra moja starsza córcia mając 2,5 roku nosiła 104:szok: przkopsane jak dziecko tak szybko rośnie:baffled: z wszystkiego w ekspresowym tempie wyrasta:baffled: a moje jeszcze są szczupłe a długie a ubrania zazwyczaj czym większe to są szersze:baffled:
 
Do góry