reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad bobasem - o kolkach, pieluchach, ubiorach, cycuchach i innych :-)

reklama
Monamelinka, spróbuj jakiś emolientów. Powinno pomóc. U mojej Wiktorii okazało się, że ma AZS i dlatego taka chropowata skóra się robi. Wystarczy teraz, że raz na jakiś czas się wykąpie w emoliencie i przechodzi. No i jak najczęściej nawilżać, ale nie oliwką tylko balsamami. Bardziej czerwone zazwyczaj są właśnie po kąpieli.

kurczę ja to zielona jestem:) dlaczego nie oliwka? ja właśnie oliwką smaruję małą po kąpieli, a buźkę kremuję kilka razy dziennie kremem bambino,
myślałam, żeby kupić do kąpieli oilatum-czy to prawda, że po tym nie ma potrzeby już stosować oliwkę? czy można myć tym też buzię? teraz buźkę myję przegotowaną wodą.
wiem, że to głupie pytania, no ale kurczę dziecię się urodziło bez dołączonej instrukcji obsługi:)
 
Oliwka zatyka pory. Kup oilatum emolium, balneum lub adermę (inne firmy na razie mi nie przychodzą do głowy) i kąp w tym przynajmniej co 3 dzień. Nie smaruj za dużo buźki kremami, wręcz je odstaw na razie. Możesz jedynie na wyjście smarować i obserwuj jak się zachowuje skóra. A buźkę można myć w oilatum. Emolienty zawierają same w sobie parafinę, więc nie ma potrzeby oliwienia dzieciaczka.
A tak swoją drogą, ja oliwce mówię stanowcze nie. Właśnie przez zatykanie porów. Skóra wtedy nie ma jak regulować gospodarki wodnej i nie oddycha za dobrze.

Amelkowa, myślę, że to pytanie do Dentico;-) ale też słyszałam o tym, że jak się dzieciaczki rodzą z wyrżniętymi ząbkami, to należy je usunąć.
 
Dzięki Gemelo:-)
z tą oliwką to właśnie różne opinie słyszałam, położna nam mówiła, żeby smarować, ale z tego co widzę, są różne szkoły.
no nic, na razie odstawię oliwkę, pokąpię małą w Oilatum i zobaczę jak się sprawy będą mieć:)
po kremiku zauważyłam, że krosteczki bledną, i skóra jest mniej szorstka.
zastanawiam się czy nie potraktować tych policzków tą maścią Oilatum soft, ale poczekam co powie lekarz, chcę się wybrać prywatnie do lekarza, który ma bardzo dobrą opinię właśnie jeżeli chodzi o alergie u dzieci, więc mam nadzieję, że nie wpakuje w nas sterydów, tylko coś sensownie doradzi:)
 
kurczę ja to zielona jestem:) dlaczego nie oliwka? ja właśnie oliwką smaruję małą po kąpieli, a buźkę kremuję kilka razy dziennie kremem bambino,
myślałam, żeby kupić do kąpieli oilatum-czy to prawda, że po tym nie ma potrzeby już stosować oliwkę? czy można myć tym też buzię? teraz buźkę myję przegotowaną wodą.
wiem, że to głupie pytania, no ale kurczę dziecię się urodziło bez dołączonej instrukcji obsługi:)
ja używam oliatum poniewaz moje dziecko jak się urodziło suchą skórę całą popękaną (od tego że bylo przenoszone )mam płyn do kąpieli i krem z tej firmy i jest ok .oliwki nie używam
 
Ja też Małą w Oilatum kąpię,oliwki nie używamy wcale ,a na buźkę i te Małej krostki o których wcześniej pisałam,znalazłam super kremik-Emolium się nazywa i działa rewelacyjnie:tak::tak::tak:
 
Jesteśmy po wizycie u chirurga :-) i co... zęba nie ma :tak:...... Okazało się, że była to torbiel zastoiskowa i Pani doktor mocniej przycisnęła i pękła:laugh2: ( widać wiedziała gdzie przycisnąć bo ja też to robiłam i nic). Adaś oczywiście darł się wniebogłosy, ale na koniec pięknie się do Pani uśmiechnął. Stwierdziła, że to z powodu jednolitego pokarmu. Kazała przemywać dziąsła rumiankiem na gaziku i nie bać się bo takie rzeczy się zdarzają. Ulga niesamowita :laugh2:
 
reklama
bylasia to super że to nic poważnego:tak: moja też ma taką kropkę z boku dziąsła właśnie dziś idę na szczepienie to dowiem się co to jest:tak:
 
Do góry