reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Opieka na dzieckiem - o kolkach, pieluchach, pielęgnacji

Ja myślę, że Huggisy tak mało chłonne, bo mają mniej chemii niż Pampersy... Pampy to takie napuchnięte po nocy są, że aż śpioch się rozpina.

ano coś w tym jest hehe, puchną.
Ja pampków nie lubię, ta idiotyczna siateczka zawsze odbija się na pupie, przykleja i od nich właśnie Mały miał odparzenia, leczyłam to kremikami z tydzien, masakra! więc dziękuję.
 
reklama
U nas królują Pampersy :-D Premium Care wczesniej, teraz Activ baby, jakieś fajniejsze są dla mnie. Nigdy nam się nic nie przyklejało, nie przeciekało, etc. Huggisy też mamy, bo dostaliśmy w prezencie i generalnie jeśli chodzi o chłonność to są ok, ale nie podoba mi się, że po sikaniu robią się takie strasznie sztywne. Zostajemy przy pampersach.

My używamy 3 i coś się obawiam, ze niedługo na 4 będziemy musieli się przerzucić :szok: W ogóle "mały" rośnie jak na drożdżach, nosimy już rozmiar 68/74, w foteliku już ledwo się mieści, w gondoli za długo też nie pojeździmy :szok: Nie spodziewałam się aż takiego tempa :-D

A w ogóle dostaliśmy zielone światło na powolne przejście na normalne mleko, bo teraz pije bezlaktozowe.
Jakie wy podajecie? My do tej pory mieliśmy Enfamil, ale chce przejść na coś tańszego, myślę nad Bebiko czy Nan. Bebilon mu nie odpowiadał. Jakie polecacie?
 
Mala.di kurcze moze faktycznie te huggisy u nas inne,bo ja tam nie moge na nie narzekac. Nie zauwazylam nawet,zeby byly jakies sztywne czy cos tak jak dziewczyny pisza,ale w sumie specjalnie sie nie przygladalam. Musze miec na uwadze to co piszecie jak pojade do pl:) A biorac pod uwage jakosc i cene,w sensie dobre ale niedrogie, to ktore sa najlepsze?
 
Ja polecam Humane. Wcześniej też mieliśmy Enfamil, potem przez chwilę NAN i małemu nie smakowało. Humanę wcina z apetytem :) No i do sklepu nie trzeba chodzić, zamawiam na ww.kidy.pl
 
Wrócę na chwilę do tematu pieluch - my mamy 2 Dada i są za duże bo Agatka chudziutka jest. Rossmanowskei 1 były już za małe. Czy 1 z Dady będą większe od Rossmanowskich?
 
Co do pieluch to my testujemy wszystkie po kolei,zeby ocenic ktore sie sprawdza. Najpierw byly huggies-y(okey,ale rzeczywiscie mniej chlonne od innych), Happy( nawet dobre,ale sporo wieksze od innych), Pampers premium( niby fajne, ale jak dla mnie zbyt chlonne i Maly nie daje odrazu znac jak jest cos zrobione:p), byly jeszcze gaga z tesko( beznadziejne,jakkby folia jakas na nich byla:?) a teraz mamy dada i narazie wydaja sie okey:)
zylcia rossmanowskich nie uzywalam,ale dada wydaja sie ciut mniejsze od innych pieluch(choc my mamy juz 3)
 
to jeszcze w temacie okolopieluszkowym. czy któreś z forumowych dzieci robi kupke tak rzadko jak tolka? w sensie kupka rzadka nie jest, o to chodzi chyba, na poczatku taka plastelinowata, a potem luzniejsza, w kazdym razie pojawia sie co 3, 4 dni. czy to normalne? nigdy nie bylo czesciej, dla mnie opowiesci o kilku kupach dziennie wylewajacych sie nogawkami to czysta (albo wrecz przeciwnie, hehe) abstrakcja :eek:
 
reklama
cornelka faktycznie jesteście sporzy. 4 pieluszkę nosił Maks jeszcze na noc całkiem niedawno (dwa miesiące temu chyba) i też polecam Humanę. Co prawda teraz pijemy hipa ale przejdziemy na humanę za miesiąc dwa jak tylko brzuszek dojrzeje.

Weronkazz takie kupy to norma tak samo jak zielone po mm (to od żelaza u nas są tylko zielone Ola robi raz dziennie czasem co dwa dni a Maks robił jedną na tydzień) wszystko zbite nic grudkowatego, wylewającego się z pieluchy. Kupy po mm i po cycu są inne

zylcia rosmannowskie są małe moim zdaniem. Może bym Ci wysała mam całkiem pół paczki rosmannowskich jedynek i prawie całą happy i już nie zuzyję.
 
Do góry