reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opadanie powieki

Witam, moj synek tez ma problem z opadajaca powieczka, ma tak od urodzenia. Bylismy w Centrum Zdrowia Dziecka, zrobilismy badania dna oka i badania neurologiczne i wszystko jest ok wiec jedynym wyjsciem jest zabieg, I tu mam do Was prośbę polećcie nam gdzie najlepiej taki zabieg wykonac , jakiego lekarza wybrac itp bo ja nawet nie wiem do kogo mam sie z tym zwrocic i gdzie mam sie udac po pomoc dla synka , niektore z Was sa juz po zabiegu i Wasze wrażenia bardzo byly by dla nas pomocne, Przepraszam , jesli moze juz o tym pisalyscie ale musialabym miec duzo czasu , zeby przeczytac cale forum , a teraz nie moge, pozdrawiam i trzymam kciuki za Wasze dzieciątka


 
reklama
Witamy nowa mame!
Z suwaczka wnioskuje, ze Twoj synus jest najmlodszym dzieciatkiem wsrod nas. Moja corcia niedlugo konczy roczek, opadajace powieczki ma niestety obie(albo jak twierdza niektorzy lekarze-stety- bedzie latwiej zrobic aby byly rowne)
Na zabieg jestesmy zapisani w kobylnikach k poznania.
Wczesniej odwiedzilismy multum lekarzy m in we wroclawiu, kaliszu, poznaniu, katowicach, wszelkie drogi prowadza albo do polanicy, albo do prof Prosta(niewiem w jakim miescie, nie bylam) albo wlasnie do kobylnik.
Nasza coreczka ma miec robiony zabieg za okolo pol roczku, narazie z wzrokiem na szczescie nic sie nie dzieje. Jestesmy dobrej mysli.

Cieszymy sie ze jestes z nami- zapraszamy do pisania z nami, razem mozemy wiecej. Gdyby nie to forum to nigdy nie trafilabym do dr. Stepniewskiego, bo w internecie procz tego tematu nie ma informacji na ten temat-niestety.
 
witajcie, to mój pierwszy post na forum. trafiłam tu szukając informacji na temat rodzajów operacji stosowanych przy opadaniu powieki.
mój synek Michał ma ptozę prawego oka od urodzenia. w czerwcu skończył 5 lat, a operacją zaplanowana jest na poniedziałek - będzie miał podwieszaną powieczkę.
oczywiście mam mnóstwo wątpliwości - czy nie za wcześnie, i czemu podwieszanie powieki a nie skrócenie mięśnia - z tego co zdołałam wyczytać, powiekę podwiesza się przy dużej ptozie, kiedy dźwigacz powieki nie funkcjonuje wcale lub prawie wcale, a Michał wcale tej ptozy dużej nie ma, źrenicę zasłania mu minimalnie, większym problemem jest patrzenie do góry... może któraś z Was ma jakąś wiedzę na ten temat, albo widziała efekty obu operacji - czy mocno się różnią?
pozdrawiam.
 
witam dwie nowe mamy BASMAMA moja córeczka również ma 5 lat operacji jeszcze nie miała napisz coś więcej gdzie będzie operacje robioną
 
witam nowe Mamy!!!
olenka123 - ja tu też trafilam jak Klaudia miała jakieś 6-7 miesięcy. No najlepiej by było jakbys przeczytała te starsze posty ;-)
Nasza Klaudia ma 17 miesięcy. Opadanie lewej powieczki od urodzenia. przeszla większość możliwych badać okulistycznych i neurologicznych. 8 października ma operację u prof. prosta w Warszawie. On operuje chyba tylko prywatnie. PROF. Kobus i Wójcicki (polanica zdrój), oraz Stępniewski (kobylniki) operuja na NFZ (ok.1,5 roku oczekiwania, ale i tak pewnie nikt nie podejmie sie operacji półrocznego dziecka). jeżeli dobrze pamiętam 2 mamy operowały u Stępniewskiego, a jedna własnie dziś miala operacje u Prosta. A poza tym Wasz okulista powinien coś Wam podpowiedzieć, bo to on decyduje tak naprawdę o operacji.
do basmama - ja niestety nie wiem jaka jest róznica, kiedy i jaka metodą się operuje. Tu pewnie trzeba zdać sie już na chirurga!
 
krupka i jak ? mam nadzieje ze wsyztsko OK
my juz po zabiegu ALE przypominam to strasza miala i to bylo wyciecie trzech migdalow naciecie uszu i sciagniecie wody !!!
nie uciekam od was bo my mamy 3 latka dopiero albo juz...

na forum tez trafiłam jak Dagusia miala 6 miesiecy

witam wszytskie nowe mamy :) bedzie razniej :)
 
Witam. Jestem mamą 18 miesięcznego Jasia, który urodził się z opadającą powieką. Jesteśmy pod kontrolą okulisty i neurologa. Wszystko jest ok. czeka nas tylko operacja, którą będziemy mieć 26 września w szpitalu w Łodzi i będzie ona polegała na podwieszeniu powieki. Bardzo się boję ale niestety Jasio ma zasłonięte ponad połowę źrenicy.
 
O! o czymś takim jak podwieszenie powieki pierwsze słyszę. I dr Stepniewski i prof. Prost mówili o skróceniu miesnia dzwigacza.

Nasz mały już po - póki c oczko opuchniete i na koncowy efekt bedzie trzeba poczekac. W kazdym razie narkoza za nami i naprawde odetchnelam, bo tego chyba bała sie najbardziej...


Mały ma teraz osłonkę na oku i smarujemy maścią Tobrex. Za 2 tyg. zdjecie szwów i inna maść, ktora ma zapobiec wysuszaniu oka, bo niestety do ok. pół roku oczko w czasie snu moze sie nie domykać. Potem miesnie (ten odp. za dzwiganie i zamykanie powieki) powinny się "dograc i bedzie OK.
 
reklama
Krupko, dzięki za wiadomości !
Najważniejsze, że zabieg się udał i nie było komplikacji!
Teraz tylko życzę, żeby synuś szybko do siebie doszedł.
 
Do góry