reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opadanie powieki

... niestety zezuje i opadająca powieka przysłania jej źrenicę, więc nasza obecna okulistka zaproponowała założenie jakiegoś wewnętrznego szwu na tej powiece, bo uważa ze może się nabawić trwałego zeza a poza tym osłabi jej sie dodatkowo wzrok. Sama nie wiem co o tym myśleć, bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat. No i zastanawia mnie to dlaczego wśród kilku okulistów którzy badali moje dziecko tylko ta jedna zaproponowała nam coś takiego ?
Witaj maria-78! Nasz lekarz tez wspominal o takiej ewntualnosci jezeli ta powieczka zaslanialaby znaczaco zrenice i uniemozliwiala prawidlowy rozwoj wzroku. Milki powieczka nie opada tak mocno wiec nie ma na razie takiej potrzeby.
 
reklama
WITAMMARIA.,A NAPISZ MI CZY JAK BYLA MALA TWOJA CORKA to ktorys okulista powiedzial ci ze ma wade wzroku czy to dopiero teraz sie dowiedzialas.bo moj synus ma 5 miesiecy i oprucz opadajacej powieki okulista powiedzial mi ze na dzien dzisiejszy bedzie nosil okularki.:baffled:,aha napiszcie mi kobietki co lekarze wam mowili,co sie stalo ze ta powieka opada i jaka jet tego przyczyna?pozdrawiam
 
no to jestem w szoku - bylam u 3 okulistów i kazdy mówił, ze na to, czy konieczne bedą okularki jest za wcześnie; nie znają metody, aby to zbadać. No to skąd Ci wasi okuliści to wiedzą?? W jaki sposób badali maluchy???
 
WITAM KRUPKA.badanie okulistyczne mojego synka wygladalo tak jak chyba i doroslych badaja,siedzial na moich kolanach a lekarz przykladal pod swiatlo takie szkielka i powiedzial mi ze jak skonczy 14 miesiecy to bedzie nosil okularki,a na pocieszenie powiedzial mi ze dzieciom jak konczom rok naprawia sie czasami wzrok, ja sama tez niewiem co mam myslec, narazie czekam na wizyte do neurologa i zobacze co ona mi powie,a potem znow ide do okulisty,to wtedy popytam sie wiecej na ten temat.pozdrawiam.
 
a powiedz w jaki sposób okuklista stwierdził wadę wzroku u 15-miesięcznego malucha??? :szok:
miała standardowe badanie okulistyczne po zakropieniu oczu atropiną, po rozszerzeniu źrenic okulistka przykładała jej takie szkiełka i stwierdziła że ma nadwzroczność, jeden okulista badał ją komputerowo i też stwierdził to samo, miała tez robione badanie dna oka.
Acha chciałam Wam jeszcze powiedzieć, że możecie się stawać na komisję ds orzekania o niepełnosprawności z Waszymi dzieciakami na tą powiekę. My byliśmy, decyzja jest pozytywna i teraz możemy się starać o zasiłek opiekuńczy ( nie wiem ile to jest ale podobno coś ok 150 zł /miesiąc), przynajmniej będzie na wizyty u okulisty ;-)
 
WITAMMARIA.,A NAPISZ MI CZY JAK BYLA MALA TWOJA CORKA to ktorys okulista powiedzial ci ze ma wade wzroku czy to dopiero teraz sie dowiedzialas.bo moj synus ma 5 miesiecy i oprucz opadajacej powieki okulista powiedzial mi ze na dzien dzisiejszy bedzie nosil okularki.:baffled:,aha napiszcie mi kobietki co lekarze wam mowili,co sie stalo ze ta powieka opada i jaka jet tego przyczyna?pozdrawiam
Łucja miała 10 miesięcy jak powiedzieli mi że będzie nosiła okulary. Co do przyczyny opadania powieki to u nas stwierdzili że to wada budowy oka, ale dlaczego tak jest to nikt dokładnie nie powiedział, po prostu tak się urodziła i już.
W piątek mam wizytę w szpitalu w sprawie założenia tego szwu, może coś więcej się dowiem to dam Wam znać.
 
WITAM MARIA--78!JAK TAM PO WIZYCIE W SZPITALU ,COS NOWEGO I CIEKAWEGO SIE DOWIEDZIALAS?;-)MI PRZEPADLA WIZYTA DO NEUROLOGa i znowu musze czekac miesiac,zapisalam sie nawet prywatnie ale tez czekac czeba miesiac:szok:.napiszcie mi jak wyglada takie badanie u neurologa i czy jesty robione usg glowy?i jakie jeszcze badania czeba robic.ostatnio od pediatry dowiedzilam sie ze'" neurolog tu nie pomoze tylko czeba zbadac reke i noge po stronie tego oka"juz niewiadomo co robic.piszcie co tam u was kobietki slychac nowego.pozdrawiam:-)
 
Hej!
W szpitalu dowiedziałam się tyle, że ten szew jest konieczny (oczywiście jak rodzice chcą), bo Łucji powieka przysłanie połowę źrenicy i tak jak już wcześniej pisałam będzie się jej pogarszał wzrok. Jak dokładnie wygląda założenie te szwu to niestety nie wiem, ale na pewno się wkrótce dowiem bo już w poniedziałek idziemy na ten zabieg. Boję się strasznie, bo to pod narkozą, ale mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Trzymajcie kciuki.
Jura nasza wizyta u neurologa to było takie zwykłe badanie, sprawdzanie odruchów rąk, nóg i potem zlecił nam usg i tyle. Powiedział, że ze strony neurologicznej on to nic nie widzi.
 
Maria-78 jak sie czuje Lucja? Jest po zabiegu? Jak to wygladalo?
Mileny wizyta u okulisty zostala przelozona na czerwiec a w lipcu kontrola u neurologa.
Poradzcie co zrobic. Mala zrywa plasterki z oka :( Zrobilam przerwe tygodniowa i dzis znowu przykleilam i znowu zerwala :( Zabawianie i odwracanie uwagi nic nie pomoglo.
 
reklama
Witamy sie z Milenka po wakacyjnym wyjezdzie :)
Halo, halo co u Was slychac?
Ja w srode mam umowiona wizyte kontrolna u okulisty. W licpu neurolog. =
 
Ostatnia edycja:
Do góry