reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opadanie powieki

Ja tez trafiłam do was po wiekich poszukiwaniach czegos na temat opadnietej powieki !!!

Moja corka druga ma obecnie 5 miesiecy po pierwszej ktora urodzila sie zdrowa nie byłam przyzwyczajona do jakis chorób a tu ...

Zaczeło sie od infekcji przy porodzie , pozniej wymioty, z tym trafilismy do lekarza a okazalo sie ze ma opadnieta powieke ...

Mielismy juz USG glowy, konsultacje NEUROLOGICZNA teraz czekam na okuliste, ortopeda stwierdzil ze mala ulozona byla w brzuchu prawostronnie dlatego ma slabsza prawa strone i wlansie prawa powieka jest opadnieta

Strasznie sie boje co nam powie lekarz i co dalej ... przeczytalam ze zaklejacie oczko - myslalam o tym ale chyba poczekam na okuliste bo sama nie chce narobic jej bidy !!!

Jak wasze dzieci ? i czy samoistnie sie to naprawilo ????
 
reklama
Witajcie !
Moja 9miesieczna córcia też ma opadającą powieke, byliśmy u neurologa ale nic neurologicznego nie widział, okulista wysłał nas do CZD i tam też nic nam konkretnego nie powiedzieli, zrobili badania, na kontrole dopiero w listopadzie, powiedzieli, że konieczny będzie zabieg jak mała będzie miała kilka lat ponieważ teraz jeszcze się rozwija i wszystko może się zmienić, polecili nam Polanice Zdrój ale podobno już trzeba się na zabieg zapisać aby go zrobiono za kilka lat, w necie nic nie znalazłam na ten temat, proszę jeśli coś wiecie o tych zabiegach, o terminach, kosztach itp dajcie znać. Powiedziano nam, że to od nas będzie zależało czy będzie miała zabieg bo to my mamy określić czy będzie brzydko wyglądać- dokładnie tak to określili! taki bardziej kosmetyczny to ma być zabieg, już sama nie wiem co robić! Wzrok ma dobry!
 
iza_kam a nie kazał ci zaklejac oka silniejszego by słabsze pobudzic ?? ja bym jeszcze raz to skonsultowała dziwnie ci powiedzial i jakos mnie to dziwi !!!
 
Wiesz co ja dzis dzownie do okulisty wiec jak bede po wizycie to ci powiem co i jak !!! nie martw sie moze oni wiedza co robia choc ja przestalam ufac lekarzom i nie chodze juz na NFZ z mała

Prywatnie traktuja cie inaczej i zawsze mozesz siedziec u nich i pytac ile chcesz i maja obowiazek ci odp a tak czas i ilosc pacjentów sie liczy !!! ja juz sie przejechałam

Ortopeda mi zalecil cwiczenie tej powieki ale boje sie bo to ortopeda od bioderek a nie od oczu wiec poczekam na okuliste !!!no nie ? a dzis tak na chwilke zakryłam jej oczko moja dlonia i otworzyla je szeroko !!! cos w tym musi byc !!!
 
anaga dobra ale jak sie wstawia tu zdjecia ja jestem poczatkujaca hihi

Anaga a nie ma poprawy ??? ja juz sama nie wiem czy jest czy chce by była !!! co gorsze sama nie wiem ale zaczyna byc to obsesja !!! i nawet wczoraj na poczcie spotkalam dziecko i pierwsze co patrze to na oczy to jakas paranoja !!!!
 
Witam Wszystkich Serdecznie,
Jestem tatą Filipka, który również ma Ptozę. Filipek ma niespełna 3 miesiące, został wstępnie przebadany, następna wizyta jest za 4 miesiące. Dużo czytałem na temat Ptozy i jedna rzecz mnie zastanawia w powyższych wypowiedziach - dlaczego lekarze okuliści zalecają niektórym z Was, zaklejanie zdrowego oczka u maluchów?? Z tego co czytałem wynika, że jeżeli powieka przysłania źrenicę w jednym oczku to potrzebna jest jak najszybciej operacja ponieważ może to zaszkodzić dalszemu rozwojowi wzroku w tym oczku. Jeżeli tak jest to dlaczego zaleca się zasłanianie zdrowego oczka, narażając je w ten sposób na "niedorozwój"?
Rozumiałbym taką metodę u starszych dzieci 5-6 lat, wtedy kiedy wzrok jest już rozwinięty.
Czy u Waszych maluchów taka terapia pomogła "mniejszemu" oczku? Jeżeli tak to po jakim czasie i w jakim wieku są Wasze dzieci?
Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi,
Grzesiek

O ile źrenica jest zasłąnieta, to rzeczywiście konieczny jest szybki zabieg. Ale u naszych dzieci źrenica przyslonieta nie jest.
My bylismy u kilku okulistów. Tylko jeden z nich mówił o zasłanianiu zdrowego oczka, ale podkreslił, ze maksymalnie 2 godz. na dobę.

Chirurg ocenił, ze zabieg można wykonać za 2-3 lata. Najlepiej zanim dziecko pojdzie do szkoły.

Też nie mogę znaleźć teraz tego adresu ośrodka w Komornikach :no: Poźniej jeszcze poszperam, bo teraz dziecko mnie wola.
 
anaga dobra ale jak sie wstawia tu zdjecia ja jestem poczatkujaca hihi

Anaga a nie ma poprawy ??? ja juz sama nie wiem czy jest czy chce by była !!! co gorsze sama nie wiem ale zaczyna byc to obsesja !!! i nawet wczoraj na poczcie spotkalam dziecko i pierwsze co patrze to na oczy to jakas paranoja !!!!
Zdjęcia musisz mieć gdzieś w internecie. Pisząc odpowiedź i chcąc wstawić zdjęcia wciskasz ikonkę "dodaj obrazek" (znajdziesz wśród ikonek na pasku u góry wiadomości).
Sama nie wiem, czy widać jakąś poprawę czy nie. Trudno mi to ocenić. Widać, że powieczka pracuje. Czasami mniej opada czasami bardziej. Mam nawet zdjęcia Milenki, na których nie widać ptozy. Są też takie, gdzie powieka przysłania znacząco źrenicę :( W każdym bądź razie samo na razie się nie naprawiło.
 
reklama
Do góry