reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opadanie powieki

Nie, nie zawsze. Czasami ta roznica wydaja sie mniejsza, czasami wlasnie jak jest zmeczona wieksza.
Mila podczas otwierania buzi szerzej otwiera to oczko z opadajaca powieka.
 
reklama
no to u nas oczko wygląda podobnie :tak: Nie zauważyłam coprawda, że otwieranie buzi powoduje szersze otwieranie oczka, ale muszę się przyjżeć - ciekawe spostrzeżenie.

Mi udało się w końcu zarejestrować do okulisty i chirurga plastyka - jadę 15.03.
dam znać co powiedzieli oczywiście :-)
 
Cześć dziewczyny. Ja urodziłam się z ptosą. Miałam operację w wieku 7 lat w katowicach. Teraz jestem szczęśliwą mamą Julci (wcześniak 28 tc). Na całe szczęście Julcia nie ma ptozy.
 
czesc Katarzyna_F :) (moja siostra to katarzyna f.;)
Prosze napisz cos wiecej na temat twojej operacji.
 
no i wzroku, i czy też mialaś zaklejane oczko? No i w ogóle wszystko co wiesz!
A moze jakieś ciekawe linki? Ja nic nie moge sensownego w necie znaleźć :confused:
 
Byliśmy dziś w Poznaniu. No i tak- okulistka zakleiła zdrowe oko i pokazywała małemu długopis - w ogóle nie zwracał na niego uwagi :no:
Ale się wystraszyliśmy :-(

Ale wpadłam na pomysł, aby pokazać mu telefon - mąż wyjał, a ten od razu po niego łąpkę wyciagnął :tak: Widzi, ufff...

Powieka nie zasłania mu źrenicy, wiec mozna poczekać z operacja. Okulistka mówi, ze jak bedzie umiał mówić (być moze ok 2 lat, choć chłopcy poźniej mówią) trzeba bedzie zbadać wzrok - bedzie mowil,. co widzi.

Chirurg w zasadzie powiedział to co ona. Mówił, ze przed ukończeniem 18 m-cy operacje robi sie tym dzieciom, które mają przysłoniętą źrenicę, gdyz grozi to poważnym uszkodzeniem wzroku. Operacja w wieku ok. 2 lat - pod narkozą oczywiscie:-(
Juz sama nie wiem, czy ją robić, czy poczekać...

Jakbyście słyszały o jakimś dobrym specjaliście z rodziny chirurgów plastyków, to bede wdzieczna za info :tak:

Aha! A okulistka kazała jednak zaklejać zdrowe oczko na ok 2-3 godz. dziennie.
 
krupka, wielkie dzieki za podzielenie sie zdobytymi informacjami!!
My kolo roczku ponownie wybieramy sie do okulisty.
Mam nadzieje, ze te powieczki naszym dzieciom sie wycwicza i operacja bedzie zbedna.
Jak synek reaguje na zaklejanie?
Milena ostatnio wyrywa sie podczas zaklejania, odklejanie jest bezproblemowe i bezbolesne bo w czasie kapieli.
Wlasnie skonczyly sie plasterki i musze kupic nowe.
 
Niestety nie kupiłam jeszcze plastrów. Czy wiesz moze jak sie nazywa to ustrojstwo do zaklejania?

W gabinecie nawet specjalnie nieprotestował na szczescie :tak:
 
reklama
nawet nie wiem dokladnie. jedne byly mniejsze, drugie ciut wieksze. jak kupie to dopisze wiecej szczegolow.
 
Do góry