reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Oliwka 27/28tc urodzona w ciezkiej zamartwicy

Bardzo sie ciesze i dziekuje, ze odwiedzaliscie nasz watek na forum i nas wspieraliscie. Mam nadzieje, ze wszystko dobrze sie skonczy i kiedys Oliwka tez to sobie poczyta. Dzis znowu bylismy na konsultacji okulistycznej niemal pewni, ze Oliwia zostanie w CZD na jutrzejsza laseroterapie. Okazalo sie jednak, ze narazie ROP sie nie poglebia, a w jednym oczku jakby zaczelo sie cofac. Dlatego zabieg odlozony jeszcze przynajmniej na kilka dni. Za niecaly tydzien nastepna konsultacja okulistyczna i wtedy zobaczymy co dalej. Wyglada jednak na to, ze pobyt w domku z rodzicami, ktorzy ciagle przytulaja, rozmawiaja i cmokaja (szczegolnie mama, chociaz ja tez nie oszczedzam jej calusow w czolko) bardzo Oliwce sluzy i siatkowka powoli zaczyna dojrzewac tak jak powinna. Zreszta ona cala rowniez niezle przybiera i wazy juz 2500g. Mamy tylko troche problem z odparzona dupcia, ktora ciocie siostry troszke zaniedbaly, ale powoli sie juz goi.
 
reklama
tato Oliwki-dzisiaj natknęłam się na ten wątek przeczytałam od deski do deski i bardzo wzruszyła mnie wasza historia.Bardzo się cieszę że wszystko idzie ku dobremu.Trzymam Kciuki za malutką.
Ps.Zdjęcie cudne,Oliwia to śliczna dziewczynka.GRATULUJĘ udanej córci.
 
Tato Oliwki ja wierze ze te malenstwa sa wstanie dokonac prawdziwych codow jesli czuja ze sa kochane. Dlatego nieszczedzcie swojej corci pieszczot. Moj synek spedzil wiecej godzin na piersiach moich lub meza niz w inkubatorze.
 
Tato Oliwki mam nadzieje,że wasza miłośc do niuni potrafi zdziałac cuda i wszystko skończy się dobrze.W domu dzidzie inaczej się chowają więc i nabieranie ciałka nastąpi szybciutko.Pozdrawiam
 
Tato Oliwki,nasza córcia urodziła się w 26tyg z wagą 820g.Retinopatia pogłebiała się z badania na badanie.W 71 dobie życia(w dniu wypisu do domku)miała ostatnie badanie okulistyczne.Ostateczna decyzja okulisty-za 4 dni zgłosić się do CZD w Międzylesiu na zabieg.Na miejscu ordynator przeprowadził jeszcze jedno badanie i okazało się że ROP zaczyna się cofać!Po zaledwie czterech dniach!To,że miłość czyni cuda,to nie są puste słowa.Ta miłość daje naszym wczesnym dzieciom siłę do walki.Wasza córcia na pewno wygra z Waszą pomocą.Życzę Wam tego z całego serca. Pozdrawiam
 
Dzis znowu bylismy w CZD na badaniu okulistycznym. Wiesci nie sa takie zle, bo Oliwka wrocila z nami do domu. Pani doktor stwierdzila malutki regres retinopatii w obu oczkach i powiedziala, ze Oliwka ma szanse ominac laseroterapie. Poprawa nie jest jakas bardzo wyrazna, zatem za tydzien nastepna konsultacja, ale jest nadzieja, ze bedzie ok. Z innych wiesci to taka, ze Oliwia juz dwa dni temu wazyla dobre 2700. Dzis to juz jest pewnie ok 2800 i ledwo przypomina tego chudego pajaczka z inkubatora. Moze nie jest juz tak rozowa jak po ostatnim przetaczaniu przed wyjsciem ze szpitala, ale ciagle ma apetyt i nie widac by dzialo sie z nia cos zlego. Po dlugim weekendzie odwiedzimy tez oddzial noworodkow na badania krwii i byc moze USG narzadow wewnetrzych oraz glowki. Tak dla swietego spokoju.
 
Witam cieszymy się bardzo razem z Wami. A Oliwka musi mieć na pewno apetyt skoro tak ładnie przybiera na wadze i oby tak dalej . A z oczkami na pewno będzie dobrze.
A nie wiem czy pisałam ale moja córeczka też urodziła sie z jednym punktem w skali apgar.
A teraz jest zdrową wesołą dziewczynką.
 
Bardzo się cieszę z wieści :) Musicie ciągle być dobrej myśli. Mojej Julci retinopatia cofała się kilka tygodni i teraz jest wszystko OK. Miłość rodziców może zdziałać cuda :)
 
reklama
Do góry