reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Oliwka 27/28tc urodzona w ciezkiej zamartwicy

Witam, troche juz minelo od ostatniego czasu kiedy pisalem. Zatem troche informacji. Najwazniejsze to to, ze zaliczylismy kolejna konsultacje okulistyczna. Oliwia byla badana przez doktora, ktory badal ja jeszcze w inkubatorku, a takze po wypisaniu do domu tak wiec mial mozliwosc porownania. Stwierdzil, ze "wal" (wystepujacy w 2 stopniu retinopatii) zaczyna sie przerywac, a wiec retinopatia zaczela sie cofac. Dlatego oczywiscie narazie nie miala lasera i jest juz spora szansa, ze miec nie bedzie. Oczywiscie nadal trzeba kontrolowac, dlatego nastepna konsultacja po 10 dniach od ostatniej - to tez swiadczy, ze jest lepiej bo wczesniej jezdzilismy co 5-6 dni. Oliwia przekroczyla juz 3kg i wydaje nam sie, ze jest strasznie dluuuuga :) ciekawe po kim hehe, ale jak ktos ogladal galerie Oliwki to moze widzial tez jej "malutkich" rodzicow. Mysle, ze w przyszlym tygodniu pojedziemy z nia na kompleksowe badania - krwii i usg do miejscowego szpitala, w ktorym poczatkowo miala sie zreszta urodzic... mam nadzieje, ze tym razem nie bedzie problemow. A skoro mowa o urodzinach, to wlasnie teraz szykowalibysmy sie na jej przyjscie powoli, bo miala do nas przyjsc za tydzien lub dwa. A tak mozemy sie nia cieszyc a ona nami juz od prawie 3 miesiecy. Wczesniactwo nie jest takie zle :D
 
reklama
No to fajnie ,że wszystko jest ok.retinopatia się cofa no i oczywiście niunia rośnie.Gratulacje.
 
tato Oliwki - jestem pełna podziwu i wielce wam gratuluje siebie nawzajem - Oliwce takich oddanych i kochających rodziców, a Wam ślicznej córeczki, która dzielnie sobie radzi!:-)Brawo
 
śliczną macie córunie(oglądałam inne foty na onecie) ,najważniejsze że rośnie i jest zdrowa noi oczywiście że retinopatia się cofa...tak szczerze to przypomina mi troszkę moją oliwke jak była malutka,gorąco pozdrawiał całusek :* dla maleństwa
 
Wczoraj bylismy z Oliwka na ogolnych badaniach w tutejszej poradni patologii noworodka. Pani doktor widziala Oliwie tylko raz tuz po wyjsciu ze szpitala, kiedy to wazyla jeszcze ledwo ponad 2kg. Teraz wazy juz 3200g i mierzy 53cm. A wiec ma rozmiary normalnego noworodka. Doktor nie znalazla niczego niepokojacego dlatego nie robilismy nawet morfologii nie skierowala nas takze na zadana rehabilitacje jeszcze. Zrobila jej natomiast przezciemiazkowe badanie USG. W glowce Oliwki nie ma zadnych sladow uszkodzen czy niedotlenienia. Ponoc nie rozni sie niczym od normalnego donoszego noworodka. Dostalismy jeszcze skierowanie na USG jamy brzusznej, zeby obejrzec jej nerki oraz do punktu szczepien. Ogolnie Pani doktor byla bardzo zadowolona z Oliwki, ze tak ladnie przybiera na wadze i ma ladny kolorek. Zalecila tez powolne przechodzenia z mleka dla wczesniakow na NAN1 dla noworodkow. Za dwa dni kolejne badanie okulistyczne w CZD.
 
Same Dobre Wieści I Trzymajcie Tak Dalej.....życzę Dużo Miłości I Radości Z Małej ,,na Początku Było Trudno Ale Teraz Jest Cudownie ...
 
Witam,
Dawno nie pisalem, ale to dlatego, ze ten najgoretszy okres mamy juz chyba za soba. Oliwia ma sie dobrze. Jezdzimy z nia na konsultacje okulistyczne jeszcze co 2 tygodnie, bo mimo ze sa wyrazne objawy regresu retinopatii to nadal utrzymuje sie 2 stopien. Pani doktor jest jednak przekonana, ze to juz sie bedzie tylko poprawialo. Oliwia miala tez robione USG glowki i jamy brzusznej. Nie stwierdzono zadnych nieprawidlowosci. Zaszczepilismy tez Oliwie tymi obowiazkowymi szczepieniami - nawet nie wiem na co to bylo. Niunia wazy juz 3800g i zjada czasem nawet po 120ml, ale musze przyznac, ze z tym jej zjadaniem i karmieniem w ogole jest najwiekszy problem, bo strasznie marudzi, je na raty, krztusi sie... moglo to byc tez spowodowane smoczkiem, dlatego kupilismy w koncu najlepsze butelki jakie sa na rynku, w ktorej smoczek wyglada niemal jak maminy cyc hehe i wydaje sie, ze bedzie lepiej. Tylko najpierw nasz maly nerwus musi nauczyc sie z niego pic.
 
reklama
Mała jest prześliczna!!!!Pamiętam jak moja córka taka była.....malutka,śliczna i zawsze "głośna"...wiecznie płakała i się złościła podobnie jak Oliwka,chciała jeść i nie chciała,...nie wiadomo było czy coś jej dolega...czy nie...tak było czesto w dzień i w nocy,aż brakło mi sił ale jakoś to przetrwaliśmy chociaż nie było łatwo!Tak to już chyba jest z naszymi wcześniaczkami....ale cieszmy się tym ,że SĄ!!!Pozdrawiam i życzę wytrwałości i wiele sił......
 
Do góry