reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

okolice Jeleniej Góry..

No to mój zakład jakis dziwny, bo kazali mi napisać podanie o macierzyński, a właśnie mi się wydawało, że nie trzeba nic juz pisać,. Jacyś chyba zakręceni są;-)
Jednak kupiłam spirytus , powiedzcie mi czy ten spirytus rozrabia się z przegotowaną wodą, czy z kranu?
Al.Szyszkowska wcale się nie dziwię, że Ci się nie chce szykować z 2 dzieci na spacer, bo to nie lada ceremoniał.;-)Też by mi się nie chciało.:tak:
 
reklama
Już rozrobiłam spirytus w przegotowanej wodzie, ale to chyba i tak bez różnicy jaka woda, bo przecież się przeżre;-)
pępuszek chyba już i tak odpadnie, bo kręci się już dookoła, wisi dosłownie na włosku;-)
Ciekawe jak tam Zuza-anna i Alexandriaa.
 
Już rozrobiłam spirytus w przegotowanej wodzie, ale to chyba i tak bez różnicy jaka woda, bo przecież się przeżre;-)
pępuszek chyba już i tak odpadnie, bo kręci się już dookoła, wisi dosłownie na włosku;-)
Ciekawe jak tam Zuza-anna i Alexandriaa.
a jaki to ma byc spirytus ??


a wlasnie mam pytanko. Wiecie moze gdzie dostane wymazowke na posiew ?? MOj gin mi kazała albo kupic w aptece albo jechac do jakiegos labolatorium... :/ mowila o jakiejs diagnostyce czy cos takiego.... nie mam pojecia o co jej chodzilo ja niewiem gdzie to jest. Moze Wy cos wiecie? bo w aptece nie ma nigdzie...i juz sie wkurzam. Bo mialam jej napisac czy dostane a jak jej napisalam ze nie to kazal mi jechac do labolatorium. A nie sadze ze w pierwszym lepszym labolatorium dostane takie cos...
 
Ostatnia edycja:
Dzień dobry.
Pępuszek już dzisiaj z raniutka znalazłam w pieluszce:tak:
Czarnuszka, to ma być normalny spirytus 95% ten do picia;-) rozrobiony w stosunku 2 do 1 tak jak pisała Agabe. Ja kupiłam w kauflandzie taką małą buteleczkę.
A o jaki posiew chodziło twojej gin, ten z pochwy ? ja robiłam takie badanie w laboratorium w szpitalu. A jeśli chodzi o laboratorium "Diagnostyka" to jest to laboratorium na ul. Bankowej.
 
Dzień dobry.
Pępuszek już dzisiaj z raniutka znalazłam w pieluszce:tak:
Czarnuszka, to ma być normalny spirytus 95% ten do picia;-) rozrobiony w stosunku 2 do 1 tak jak pisała Agabe. Ja kupiłam w kauflandzie taką małą buteleczkę.
A o jaki posiew chodziło twojej gin, ten z pochwy ? ja robiłam takie badanie w laboratorium w szpitalu. A jeśli chodzi o laboratorium "Diagnostyka" to jest to laboratorium na ul. Bankowej.

a w szpitalu ile kosztuje ten posiew zwykły.??? bo nie moge sie dodzwonic. Bo w tej diagnostyce 35 zł + kupienie tej wymazówki i jeszcze moja lekarka miala by mi go pobrac. wiec niewiem czy sie nie bedzie opłcalo lepiej zrobic normalnie posiew w szpitalu.
 
Czarnuszka nie pamiętam ile dokładnie taki posiew kosztował, ale chyba coś ok 25zł i miała buć dopłata w razie gdyby wyszła jakaś bakteria, ale to napewno w każdym laboratorium byłaby taka dopłata.
 
Witam Was wszystkie:)
Gratuluje rozpakowanym mamusia:-)
Mam pytanie: jaka potrzebna jest wyprawka do szpitala w Jeleniej bo mam zamiar tam rodzic a nikt nie moze udzielic mi tej informacji:-(
pozdrawiam
 
reklama
Witam Was wszystkie:)
Gratuluje rozpakowanym mamusia:-)
Mam pytanie: jaka potrzebna jest wyprawka do szpitala w Jeleniej bo mam zamiar tam rodzic a nikt nie moze udzielic mi tej informacji:-(
pozdrawiam


No więc.:
dla siebie to koszule ( ja biore 4 koszule i 1 dres zeby maz nie latał w razie co ) kapcie,szlafrok, majtki (ja mam normalne zwykle bawelniane tylko ze troszke wieksze, ale mogą byc też te takie siatkowe typowo poprodowe ) biustonosze do karmienia. No i kosmetyki + szare mydlo albo w kostce albo plynie do podmywania krocza jezeli beda nacinac. i papierowe ręczniki po wycierania krocza po kąpieli zeby nie wycierac ręcznikiem. Plus wiadomo reczniki. Podkłady poporodowe - takie wilkie podpaski kupuje sie je w aptece np bella
Dla dzidzi to ubranek podobno nie trzeba ale ja biore kilka swoich jak dzidzia bedzie ze mna na sali to ja ubiore w moje ( czapeczke pilotke, spioszki 2x kaftanik 2x, seterek 1, lapki niedrapki, skarpetki, ). Kosmetyki dla dzidzi to krem do pupci pampersy, chusteczki nawilzane, spirytus do pępuszka albo piochtanina. Ręczniek to niewiem , bo one jak kapia to wycieraja w pieluszke tetrową. Ja biore i ręcznik i 2 pieluszki tetrowe i jedna flanelową. Biore też oliwke i plyn do kąpieli dla dzidzi. Ja przy 1 porodzie kapalam sama. Ale jak one beda Ci kąpac to niewiem. Ale ja biore mimo wszystko. Kocyk tez biore dla dzidzi, rożek, No a ciuszki na wyjscie to mam przygotowane maz mi przywiezie jak bedziemy wychodzic. Zabierem tez ze sobą mala butelke ( bo przy 1 porodzie jak urodzilam to dwa dni mialam synka przy sobie potem go zabrali na obserwacje bo mial zle wyniki krwi i dostal zoltaczki i polozna powiedziala ze raz na noc mu da mleko te ich bebiko butelkowe ale moj synus sie juz przystosowal do mojego cyca i ciezko mu bylo ssac z tamtej butelki bo ona ma wąski smoczek i sie mnie pytala czy nie mam swojej buteleczki. Wiec teraz biore ) No i smoczek uspokajający tez biore moj 1 synus nie chcial ale drugi moze chciec :) Patyczki kosmetyczne jeszcze hmn...chyba wszystko No i dla siebie jakies jedzonko piciu duuuuuuzo picia gazetki jakies do czytania i dokumenty ,dowod , ubezpieczenie, karte ciązy, wyniki badan.
 
Do góry