reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ODSTAWMY RAZEM NASZE MALUSZKI - wszystko o konczeniu karmienia piersią

Witaj Magda31 :happy: :happy: :happy: O tak! Udalo mi sie a bardzo sie tego balam ze te karmienie nocne i wieczorne tak latwo moje dziecko nie odpusci...4 dni juz jej nie karmie.Tez sie zastanawialam nad zakonczeniem wlasnie teraz ale z drugiej strony pomyslalm sobie ze samo pociagniecie cyca w nocy juz tylko to chyba i tak nie jest wystarczajaca ochrona.A po drugie jakie teraz noce zaczynaja sie wspaniale:tak: :-) Mam nadzieje ze teraz jeszcze za pare dni naucze ja spac we wlasnym lozeczku:tak: :-)
 
reklama
Witajcie! My tez już zakonczylismy karmienie. Od jakiego czasu karmiłam młodego rano i wieczorem (cycem) no i postanowiłam nie dac mu wieczorem. Dostał butelkie (nie bylo problemu) ale nie chciał zasnąc bez smoka (potem go wypluł). Jednak moje cyce do rana były tak pełne:szok: Wiec wróciłam do karmienia wieczornego i po paru dniach nie dałam rano i bylo ok. doszlam do wniosku ze jak w ciągu dnia jestem zmeczona to mniej sie tego mleka gromadzi. No i odstawiłam poranne karmienie. pewnego dnia wydawalo mi sie ze jakos mało jest w cycach i nie dałam mu wieczorem i sie udało. już nie karmimy mleko jakos samo przestało napływac wiec nic nie musiałam robic.
 
Dzis mija tydzien jak nie karmie!Wszystko jest ok ale moje dziecko za nic nie chce jesc samego mleka modyfikowanego! Co robic?
 
Iwonka a masz jakies smakowe jak nie to spróbuj może nestle waniliowe lub bebiko bananowe moja Ola je b.lubi! Jak nadal nie bedzie chciała pić to słyszałam od pediatry że można dziecku podawać danonki, kaszki tam są witaminy i nie ma co na siłę zmuszac dziecko do mleka!
 
karolla Moja corka je kaszki na mleku modyfikowanym a samego mleka smakowego nigdy nie moge spotkac?Ale nadal bede szukac! Danonkow nie daje ale daje serki Danio.Codziennie je jeden serek i jedna porcje kaszki na gesto.Moze i to wystarczya oprocz tego je jajka i ser zolty....
 
dziewczyny,a z jakiego powodu odtawilyscie Wasze dzieciaczki od cycka?bo Marika niedlugo konczy roczek i tez planuje to zrobic,czuemu oczywiscie dziadkowie sa bardzo przeciwni, bo tak uwazaja,ze tak jak dlugo pokarm mam tak dlugo powinnam karmic:( a dla mnie to juz nie ma sensu powyzej roczku
 
Kacha ja w marcu wyjeżdzam na tydz i Olę zostawię u dziadków wiec był czas by powoli sie do tego zabrac myślałam że zajmie nam to dlużej a tu ku mojej uciesze poszło szybciutko! Słyszałam kiedyś opinię że trudniej jest sie mamie odzwyczaić od karmienia niż dziecku ;-) chyba cośw tym jest! A tak w ogóle Kacha odezwij sie na lutówkach czasem :tak:
 
witam mamuski
dzis juz nie dam nadrobic watku ale mam nadzieje ze znajda sie jakies cenne rady
nie jest to wcale latwe zadanie
doczytalam madre zdanie i wezme sobie je do serca-ze mamie ciezej sie rozstac z karmieniem niz dziecku

ja niby chce odstawic kacpra ale podswiadomie chyba nie..............
jest to na pewno nie lada wyzwanie

kacper(pewnie i wiekszosc waszych maluchow) nie pije z butelki w ogole nie zaakceptowal
na noc pije juz mleko z kubeczka ale i tak potem musi cycusia
karmie 3 razy dziennie
 
kacha107 Ja odstawilam bo juz bylam zmeczona.w nocy moje dziecko domagalo sie cycusia nawet kilkanascie razy!!!Od kad urodzilam to przez 15 miesiecy nie spalam zadnej nocy bez pobudki dluzej niz 2 godzinki.A teraz to co innego!A po drugie to bardzo schudlam....Jest mi troche szkoda ze to juz koniec ale z drugiej strony jest super a i najwazniejsze: do tej pory nie bylo mozliwe zebym wyszla gdzies na dluzej i zostawila dziecko bo cycus a teraz tego problemu juz nie bedzie.
 
reklama
kacha107 Ja odstawilam bo juz bylam zmeczona.w nocy moje dziecko domagalo sie cycusia nawet kilkanascie razy!!!Od kad urodzilam to przez 15 miesiecy nie spalam zadnej nocy bez pobudki dluzej niz 2 godzinki.A teraz to co innego!A po drugie to bardzo schudlam....Jest mi troche szkoda ze to juz koniec ale z drugiej strony jest super a i najwazniejsze: do tej pory nie bylo mozliwe zebym wyszla gdzies na dluzej i zostawila dziecko bo cycus a teraz tego problemu juz nie bedzie.
Jakbym o sobie czytała:tak: :-)
Ja Oliwierka karmiłam 16 miesięcy i noce były męczące, a teraz śpię sobie całą noc:-)
Co do mleka modyfkowanego to ani córka, ani syn wcale go nie pili :no:
 
Do góry