reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ODSTAWMY RAZEM NASZE MALUSZKI - wszystko o konczeniu karmienia piersią

Mojego synka odstawiłam od piersi całkiem niedawno Alex ma 1.8miesięcy.Myślałam że będzie ciężej; po prostu nakleiłam plaster na pierś i wytłumaczyłam synkowi że cycuś ma kuku.Kiedy domagał się cyca pokazywałam mu zaklejoną pierś i wtedy synuś rezygnował.Trwało to kilka dni,w dzień było łatwiej bo je już wszystko a w nocy często się jeszcze budził i domagał się cyca,wtedy dawałam mu pic i zasypiał dalej.Teraz już śpi całą noc i w końcu ja mogę się wyspac.Czasami brakuje mi tej bliskości jaka towarzyszyła podczas karmienia...
 
reklama
Mam 19 miesieczna coreczke, ktora ciagle je cycusia. W dzien i w nocy po kilka razy, jestem tym juz bardzo zmeczona i chcialabym dziecko odstawic od piersi, tylko problem w tym ze nie wiem jak to zrobic. Cycus to caly jej swiat i bez niego ani rusz. Probowalam juz smoczka i butelki ale nie chce wogole nawet wziac do buzi. Cycuisa rowniez je zamiast niektorych posilkow, nie zje mi sniadania a cycusia sobie podoi itd. NIE WIEM JUZ CO MAM ROBIC I JAK PORADZIC SOBIE Z TYM PROBLEMEM. PROSZE NIECH MI KTOS POMOZE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
magdispoczytaj ten watek a napewno znajdziesz jakis sposob!Na poczatek stopniowo karmienie w dzien eliminuj itd...Ja nie dawno tak jak ty pisalam w tym watku ze mam taki problem a juz 8 dni nie karmie wogole!powodzenia!!!
Przynajmniej kilka stron wczesniej poczytaj a rozwiazanie znajdziesz.Ja za pierwszym razem jak konczylam karmienie dzienne posmarowalam tylko raz cycusia musztarda.Karmienie ranne jeszcze pozostaw skoro taki problem wystepuje ze sniadaniem a zakoncz kolejne karmienie dzienne. Ja tez mialam duuuuuze obawy ze moje dziecko nigdy z tego nie zrezygnuje.
 
Magdis musisz jeśli chces ofkors wyeliminować dzienne karmienia jak to ci się uda to próbuj nocne i naprawde spokojnie nie od razu Rzym zbudowano może to potrwać miesiąc może dwa ale jak się do tego nie zabierzesz to bedzie ci jeszcze trudniej ! Trzymam kciuki zdawaj relację na bierząco ;-)
 
Witajcie! jakies dwa tygodnie temu odstawiłam calkowicie synusia od cyca i od paru dni bola mnie piersi tzn sutki nie moge sie dotkąc i jak przytulam synka to tez bardzo boli. Co to moze byc???? Czy to moze byc spowodowane odstawiem od cyca? Moze któras tez tam miała? Bede wdzieczna za jakies informacje.:tak: :-(
 
dziekuje za wsparcie. od poniedzialku mam zamair zaczac odstawienie dziecka od piersi w dzien. najpierw bede jej dawac co godzine a z tygodnia na tydzien bede wydluzac czas, az zakonczymy na tym ze nie bedzie jesc wogole cyca. mam nadzieje ze to pomoze. trzymajcie kciuki za mnie bo naprawde sie boje, najbardziej sie martwie tym czy coreczka nie bedzie mi miala tego za zle, ale mysle ze to tylko moja matczyna wyobrazna. pozdrawiam.
 
dziekuje za wsparcie. od poniedzialku mam zamair zaczac odstawienie dziecka od piersi w dzien. najpierw bede jej dawac co godzine a z tygodnia na tydzien bede wydluzac czas, az zakonczymy na tym ze nie bedzie jesc wogole cyca. mam nadzieje ze to pomoze. trzymajcie kciuki za mnie bo naprawde sie boje, najbardziej sie martwie tym czy coreczka nie bedzie mi miala tego za zle, ale mysle ze to tylko moja matczyna wyobrazna. pozdrawiam.
Wow ! co godzine:confused: To dopiero ssak z twojego dziecka a 19 miesiecy juz ma:happy: Oj dlugo ci sie zejdzie w takim tepie;-)
 
no domyslam sie ze dlugo mi zejdzie. moj problem polega na tym ze od urodzenia dostawala cycusia na zawolanie i dlatego teraz ona rzadzi cycema nie ja. jezeli sie nudzi to naprawde potrafi co 15 minut nawet ssac i mam juz tego dosc. dlatego musze stopniowo ja oduczac zeby nie byl to za duzy szok dla niej. mam nadzieje ze mi sie to uda. pozdrawiam.
 
Po wielu probach roznych mieszanek mleka modyfikowanego dzis nastapil przelom.Kupilam tym razem Bebiko bananowe i Vanesska je wypila ze smakiem!Mam nadzieje ze tak zostanie i bedzie pic te mleko skoro juz nie cycoli....
 
reklama
czesc iwonka2006 mam do ciebie kilka pytan. czytalam forum i zauwazylam ze ty tez dlugo karmiløas piersia swoje dziecko i rowniez usypialo tylko przy cycusiu. mozesz mi poddac jakis pomysl jak zakonczyc uspianie dziecka przy cycusiu. problem tylko w tym ze moje dziecko nie lubi kolysanek, smoczka nie wezmie i butelki tez nie. co mam zrobic zeby ja oduczyc od usypiania przy cycu??????????????????? dzieki z gory. pozdrawiam.
 
Do góry