reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ODSTAWMY RAZEM NASZE MALUSZKI - wszystko o konczeniu karmienia piersią

Mija 3 dzień bez cyca ani ja nie ściągam pokarmu ani Ola nie domaga sie mleczka maminego ;-) jestem z siebie i niej dumna! Kiedyś Ola tez zasypiała tylko przy cycu aby ja odzwyczaić podawałam swoje mleko w butli ... może to jest jakiś sposób! W nocy nie budzi się wcale pierwsze pobudki sa ok 5-6 rano!
 
reklama
karolla Gratuluje oby tak zostalo! A mi sie na razie udalo w dzien wyeliminowac karmienie a od poniedzialku odstawiam ja kompletnie.Ja jakos nie umialam nigdy sciagac pokarmu zeby bylo co wlac do butelki.Mam nadzieje ze jakos bez tego sobie poradze.A jak ci zasypia wieczorem bez cyca?
 
Iwonko jak widzę że trze oczka po kąpieli daję jej butlę mleka i kłade na boczek w łóżeczku! Czekam aż zaśnie lub wypije całe mleko! Wczoraj była tak senna że wypiła tylko 70mlmleka i już zasneła myślałam że obudzi się z głodu w środku nocy ale do 7.00 było spanko! Jak zaczęłam ściągać mleko byłam w szoku że z jedenj piersi ściagnęłam ok 180ml a i tak pierś była pełna :szok: ale widzę że już laktacja przystopowała no i 3 razy dziennie szałwia! Trzymam kciuki!
 
dziewczyny ja pisze w imieniu mojej siostry poniewaz ona ma wielki problem z oduczeniem karmienia swojej corki Olki. OLenka ma 24 m-ce no i nie chce sie oduczyc ssac. Siostra zaczela pracowac wiec jak jej nie ma w domu to jest ok ale jak wraca to Ta od razu wisi jej przy cycku :zawstydzona/y: Jest jeszcze jeden problem OLa nie chce w ogole pic mleka z butelki ani jesc nababialu pod zadna postacia :-( pomozcie Jej dziekuje
 
witajcie, ja także dołączam do Waszego grona, Karolinka ma 7 miesięcy i moje mleczko już jej nie wystarcza, dlatego postanowiłam podać modyfikowane. Całkowicie wyelminowałam już podawanie cycusia w ciągu dnia, ale niestety wieczór i nocą jest trochę ciężko:baffled:

Mała w ogóle nie chce spać,jeżeli nie dam jej piersi, zawsze ładnie zasypiała w łóżeczku a od paru dni jest tylko płacz i budzenie się w nocy. Już nie wiem co mam robić, dzisiaj nakarmiłam ją z piersi na noc i zasnęła jak aniołek :confused:
 
A ja wlasnie polozylam spac dziecko bez cyca na wieczor:tak: :szok: :-) Tez bylo duzo placzu ale nie bylo tak zle i najwazniejsze ze sie udalo.Bylo to moje ostatnie karmienie.:-p Czeka m,nie ciezka noc,wiem o tym ale nie mozna sie juz wycofac Agnes2606 Najwazniejsze jest byc konsekwentnym:tak: Pomeczymy sie kilka dni i nocy ale pozniej bedzie spokoj.Trudno zasypianiem w lozeczku na nowo trzeba bedzie sie zajac pozniej,po wszystkim.Moje dziecko tez zawsze przy cycu tylko zasypialo.Ale skoro udalo sie i w dzien zakonczyc karmienie to te wieczorno nocne tez sie uda:tak: Wiec oswiadczam ze od dzis nie karmie piersia:-)
 
Iwonka2006 wiem trzeba być konsekwentym, troszkę ciężko czasem:-( , ale moja mała właśnie nie zasypiała przy cycusiu, zawsze po kąpieli ją karmiłam a potem odnosiłam do łóżeczka, śpiewałam kołysankę i ona tak zasypiała, a teraz jest płacz i muszę ją nosić, bo inaczej nie zaśnie, budzi się co kilka minut i płacze, nawet mąż jej nie potrafi uspokoić a jak tylko mnie zobaczy to się wtula we mnie i zasypia.
Nie wiem czy to może być taka reakcja na ograniczenie cycusia:eek:
 
Pierwsza noc bez cyca za nami.Myslalam ze bedzie tragedia a tu niespodzianka.Jak zasnela o 21:30 bez cyca to obudzila sie pierwszy raz o 3:45(normalnie to by bylo z piec razy pobudka w miedzy czasie),wziela sobie picie,napila sie i poszla znow spac.Kolejna pobudka byla o 6:30 z placzem ale kilka minut i spokoj z tym ze juz nie poszla wiecej spac bo normalnie to spimy od 20:00 do 8:00 z licznymi pobudkami na cyca ale to juz mam nadzieje ze przeszlosc.Acha zapomnialam napisac ze tak jak przy zakonczeniu karmienia w dzien posmarowalam sobie piers odrobine musztarda chrzanowa.
 
48 godzin bez cyca:tak: Ale tym razem noc juz nie byla spokojna:no: Z wielkim placzem polozylam wczoraj dziecko spac a w nocy byly 4 pobudki i histeria o cyca.Nie poddalam sie :happy: i nie dalam cyca.Jestem nie wyspana ale nie bardziej niz nie kiedy po nocy z uwieszonym dzieckiem przy cycu.
 
reklama
Iwonka super gratuluję! U nas już prawie 10 dni bez cyca ;-) nocki super no może jedna była do bani ale to przez zęby! Dziecko pije już każde mleczko najpierw w nocy jak się budziła dostawała wodę mineralną teraz śpi nieprzerwanie całą noc !!
 
Do góry