reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ODSTAWMY RAZEM NASZE MALUSZKI - wszystko o konczeniu karmienia piersią

No! Uwaga! Ululałam właśnie pierwszy raz Agnieszkę bez cycka na wieczór. Nie było tak żle. Płakała może z 10 minut. Jakby tak było w nocy, to da się wytrzymać. Boję się tylko co będzie jak się obudzi i będzie głodna. Zjadła kaszę łyżką 1,5 godziny wcześniej. Do spania zrobiłam mleka w butelkę, ale moje dziecko jak zwykle ją olało. Pluje i koniec. Za Chiny Ludowe nie chce mleka przez smoczek.

Trzymajcie kciuki! Byle do rana!
 
reklama
A ja sobie pomyślałam ze moze by tak skonczyc karmienie. Młody ma 8 miesiecy i karmie go juz tylko rano i wieczorem. No i spróbowąłam mu nie dac wieczorem dostał butle (z tym nigdy nie bylo problemu) i poszedł spac jak zwykle ale nie mógł zasnąc i musiałam dac smoczek na chwile do zaśnięcia. Rano miałam tak bolesne i twarde cyce ze szok:szok: Oczywiscie tak sie jakos dziwnie czułam ze mu nie dałam cyca wieczorem:eek: No i na drugi dzień moja konsekwencja w działaniu upadła bo dałam mu wieczorem cyce i znowu poszedł spac jak zwykle bez płaczu.
Tak sobie myłse ze on ma duzy wysiłek zeby zjesc cyce i to pozwala mu zasnąc a przy butli nie musi sie wysilac i dlatego tak było. Chociac jak rano po przebudzeniu dostanie tylko butel to jak go połoze spowrotem do łóżeczka to zaspypia hmmmm:baffled: nie wiem.
No ale jak ja mam o dostawic:no:
 
wypróbowany sposób....
posmarowac sobie cycusie wycisnietym czosnkiem....przez cały dzien chodzic ztym smrodem,
ja pytałam synkachcesz cycusia, trzy razy wzioł go do buzi, i zawsze było beeeee.... wieczorem przed spanie znowu sie natarłam , w nocy sie przytulił powąchał odwrócił głowe i mówił didi be... minoł miesiac Olek spi calą noc, wczesniej budził sie 10 razy , zasypia sam, rozstalismy sie bez bólu ...i ja odetchnełam... cycki miałam obrzmiałe prze tydzien i to równiez sie uspokoiuło....nadmienie ze Olus był wielkim ssakiem niepotrafił usnąc bez cycusia
 
zaneta To tak jak ja mam wielkiego ssaka w domu i noce przez to sa nie do zniesienia.Na razie w dzien ja oduczam ssania i jej nie daje cyca choc tak jak dzis bylo z tego powodu pol godziny placzu przed drzemka.Za kilka dni zrobie probe z tym czosnkiem na noc.Mam nadzieje ze pomoze i u nas.
 
iwona zacznij w dzien.... jak dziecko bedzie chciało cycusia daj... u nas była tylko 1 noc z czosnkiem....i nie zmywaj z siebie tego ...niech smierdzi... i mów ze cycusie sa chore i sa beeee... u mnie poskutkowało w 100 % teraz przesypiamy cała noc... odrzyłam normalnie... z Olem przy piersi byłam jak mara senna ciagle niewyspana.....

pisz jakie są twoje postepy
 
żaneta Mi osobiscie smrud czosnku nie przeszkadza:happy: ale juz uprzedzilam swojego ze robie taka probe wiec nie ma wyjscia bedzie musial miec w lozku taka pachnaca zonke:-) :-) :-) :-D Ale jestem ciekawa jak bylo u Was z drzemka w dzien jak jeszcze karmilas piersia bo jak ja swojej dawalam kiedy chciala to normalnie najpozniej o 12:00 szla spac a teraz jest placzu troche jak nie daje w dzien cyca i nawet o 15:00 potrafi dopiero pasc ze zmeczenia ale na moich rekach.Jak teraz wyglada sytuacja ze spaniem w dzien po odstawieniu:confused:
 
olkowi dawałm cycka tylko w nocy do nocnego spania.... w dzien sie domagał ryczał, ale nie dostawał...wkuzyłam sie pewnego przedpołudnia bo mnie zaczoł rozbierac i darł sie jak opentany didid.... i poszedł czosnek w ruch .... to było 10 grudnia..... i od tego czasu didi poszły w zapomnienie....:-) :-) :-)
 
Witajcie dziewczynki pozwólcie się ze przyłącze do was! Moja córcia niedługo kończy rok - dokładnie 30 stycznia powoli próbuję ją odzwyczajać od piersi gdyż w marcu zostaje z dziadkami na tydzień i chce aby do tego czasu odzwyczaiła sie od piersi! Ola ssie pierś na noc przed snem no i wnocy daję jej pierś czasem dawałam jej w ciągu dnia przed drzemką dziś nie dostała wcale piersi, już od kilku dni próbuję jej dawać tylko przed snem, przekonała się tylko do jednego mleka modyfikowanego Nestle junior waniliowe innego do ust nie weźmie! Za to moje piersi popołudniu są nabrzmiałe i obolałe szczególnie prawa gdyż w lewej mam dużo mniej mleka! Nie wiem czy dobrze robię ale trochę sciągam laktatorem mleko bo piersi aż bolą - dziś leciutko ściągnęłam mleko by pierś była miekka i wyszło tego 140ml wiec dość dużo :confused:
CHciałabym spytać Was czy szałwia rzeczywiście redukuje laktacje? Piję i pije i nic jak było tak jest :wściekła/y:
Aha powiedzcie mi co zrobić aby ja oduczyć od nocnego cycania ?
Trzymajcie kciuki mam nadzieję że mi się uda do marca - musi się udać !
 
reklama
Witam
Karolla jeśli kończysz karmienie to nie odciagaj pokarmu, bo takie odciąganie stymuluje laktację
Jeśli piersi bardzo bolą to ściągaj tylko troszeczkę

A co do nocnego karmiecia to ja poprostu pewnej nocy nie dałam cyca i już było trochę krzyku ale trzeba to przeżyć nie ma innego wyjścia
Karmiłam Oliwiera 16 miesięcy i wcale nie rezygnował z ssania wręcz przeciwnie noce były do bani
A co do smarowania brodawek czosnkiem to u mnie pewnie by się nie sprawdziło bo w nocy Oliwier budził się na cyca ale oczy miał zamknięte i nie wybudzał się do końca i gdybym mu dała pierś z tym czosnkiem to bez płaczu i tak by się nie obyło
 
Do góry