reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ODSTAWMY RAZEM NASZE MALUSZKI - wszystko o konczeniu karmienia piersią

Wiki ja właśnie zaczęłam ściagać laktatorem tylko tyle by piersi nie była nabrzmiałe dziś 3 dzień kiedy Ola nie dostaje cyca w dzień, na noc dostaje w butli moje mleko ściągnięte w ciągu dnia no i w nocy jak się budzi to ma cyca to jedyna pora kiedy jej daję poczekam z tydzień aż moja laktacja trochę przystopuje i wtedy będę próbowac by w nocy też nie podawać piersi! Powiedzcie czy lepiej dawać herbatkę przez pierwsze noce czy robić jej mleczko modyfikowane?
 
reklama
Olek Jak Przestałam Go Karmic Piersią To W Nocy Nic Nie Chce Pic... Przez Pierwsze Dni Mialam Zrobiona Herbatkie I Mleczko Na Wszelki Wypadek , Ale On Na Wszytko Mówił Nie.... A Teraz Juz Nic Nie Robie Rano Gdy Sie Obudzi Daje Mu Soczek Albo Wode Mineralna... I To Wystarcza
 
Parę dni temu dołączyłam do grona mam próbujących zakończyć karmienie piersią i muszę prosić Was o radę.
Mój synek- Miłosz skończył 10 miesięcy, na wiosnę chcę go całkowicie odstawić od piersi, więc myślę, że już teraz muszę zacząć ograniczać ilość karmień- chociaż w dzień. Teraz mały dostaje pierś rano po przebudzeniu, drugi raz ok.godziny drugiej przed drzemką (niestety zasypia wyłącznie przy piersi- nawet w dzień), potem wieczorem, no i w nocy domaga się piersi nawet kilka razy. Chciałabym na razie wyeliminować karmienie poranne, ale jest pewien problem: Miłosz nie toleruje ani mleka modyfikowanego ani żadnej kaszki (probowałam rożnych kaszek, różnych smaków i różnych sposobów podania- na próżno), czym więc zastąpić swój pokarm, aby dostarczyć mu odpowiedniej ilości niezbędnych składników odżywczych? Dopiero od niedawna może jeść serki i jogurty, ale na razie tylko 2-3 razy w tygodniu. Oprócz tego je już zupy,mięso, owoce, pieczywo, sporadycznie wędliny. Może powinnam poczekać z odstawieniem aż będzie mogł jeść więcej przetworów mlecznych?
Może macie podobne doświadczenia? Proszę o radę.
 
aneta81Nie napisalas czy takie produkty jak np kaszka smakowa to podajesz w butelce czy lyzeczka bo moze poprostu twoje dziecko nie akceptuje picia w butelce mleka a lyzeczka chetnie by zjadlo jak je obiadki.Bo np moja corka tez nie chciala z butelki zadnego mleka modyfikowanego a kaszke jadla chetnie ale tylko jak ja karmilam lyzeczka.
 
Aneta u nas też problem z podawniem mleka modyfik. ja ściągam troszke pokarmu co pare godzin i na koniec dnia mieszam go z mieszanka modyf. dziecko nie odrzuca mleka bo czuje mleko matki i z czasem mieszanki daję się coraz wiecej a mleka z piersi coraz mniej taki jest mój sposób i póki co działa!
 
Miłoszek nigdy nie chciał pić z butelki, więc kaszki podawałam mu łyżeczką, ale i tak nie chce. Może faktycznie spróbuję mieszać sztuczne mleko ze swoim. Poradzę się jeszcze pediatry i napiszę, co postanowiłam.
Dzieki bardzo za podpowiedzi.
 
No to sie pochwalę Ola dostaje teraz pierś już tylko raz dziennie,wcale się nie domaga maminego mleczka dziś cycuś był rano po przebudzeniu gdyż czułam że po całym dniu i nocy piersi trochę bolą, na noc moje dziecko wypiło 250ml mleka nestle i spało do 6.30 co było dla mnie szokiem bo jeszcze nigdy nie przespała nocy mogę wiec stwierdzić że odstawianie się udaje czego i wam życzę!
 
Witam zapisuję się do mam odstawiających dzieci od cycuszka.Narazie jeszcze karmię chcę to zrobić stopniowo .Jeszcze nie podałam mleka sztucznego chyba dziś na noc podam pierwszą butlę.Tylko problem u mnie taki że mała bez cycusia nie zaśnie .Stasznie płacze jak ma zasypiać sama kończy się to na tym że ją biorę i znów daję cycka a ona potem zasypia przy nim.Będę miała strasznie ciężko ją przestawić dlatego chcę to robić stopniowo.Miała któraś z mam podobnie.Udało się???Ja jak narazie tego nie widze/
 
Dziewczyny jeśli chcecie przesypiać noce bez pobudek to najlepiej w nocy nic dziecku nie dawać
bo jeśli pierś zastąpicie butelką to będziecie wstawać właśnie po to żeby dać tą butle
 
reklama
JA karmiłam do roku...jadła praktycznie tylko cycka,bo nie chciała ani obiadków,ani kasz...nic praiwe reszta to był dodatek...najpierw wyeliminowałam karmoenia w ciągu dnia zostały tylko ncne,po przebudzeniu i na noc,a potem hurtem pozostałe,ale na noc uszykowałam tylko czystą wodę,bo nie chciałam się ładowac w nowe zwyczaje,które potem trzeba by było eliminowac...nigdy nie piła butli,więc woda też była w kubeczku...wszystko zajęło nam jakieś 2 tygodnie...nocne karmienia były wyeliminowane w 2 dni,więc chybe nieźle...aha...ewa też zasypiała tylko i wyłacznie przy cycu i jedyny minus był taki,że zaczęła wcześniej wstawac:)aha i nie piła nigdy mleka modyfikowanego,bo nie chciała,ale jadła kaszki i przetwory ale mówię tu o derkach,jogut=rtach,deserkach,bo kanapek nie je do tej pory,a ma 3,5 roku..i tak bez mleka samego w sobie była odkąd skończyła rok do czasu aż miała jakieś 1,5 roku i wtedy zaczęła pic kako,ale na krowim zwykłym mleku...ależ się rozpisałam:))))))))))))))))))))))
 
Do góry