reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odskocznia;))))

Hej,
Jestescie w koncu w jakims wiekszym skladzie:) Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!!!

Ja mam dzis wolny wieczór,M wyszedl,dziecko spi od 20stej wiec mam chwile,zeby w spokoju sie krzatac po domu:) Z tej radosci nie wiem co robic:))) Nie bylam przygotowana:)

Karola trudno cos Ci poradzic.Powiem,ze Ci wspolczuje,ze na pewno jestes zmeczona,kazdy by byl a jeszcze we wczesnej ciazy potrzeba snu i odpoczynku jest zwiekszona.Czytam czesto rozne wypowiedzi Matek nt snu dzieci i niektorzy przechodza ciezkie miesiace a pozniej w perspektywy czasu mowia,ze to kwestia dojarzalosci,ze dziecko wyrasta z tego itp,ze trzeba to przetrwac.
Ja dla spokoju poszlabym do jakiegos specjalisty,nie wiem czy do pediatry ale moze do psychologa dziecięcego?W tym wieku jeszcze nie da sie z dzieckiem porozmawiac ale na pewno sa jakies sposoby dotarcia do malej glówki.
Ja nadal spie z Ola ale chcialabym ja wyprowadzic juz do siebie,bo to sie staje niebezpieczne,strasznie sie obija o sciany,glowa uderza jak sie przewraca na boki czy przybiera jakies dziwne pozycje,lozeczko jednak jest bezpieczniejsze,bo drewniane.Budzi sie w nocy mimo wszystko 3x minimum,tez marzy mi sie ciagly sen ale co zrobic?Trzeba to przetrwac.

A ja uwielbiam swinke Peppe ale tylko w oryginale.Polski dubbing jest straszny,osoba,kt podklada glos Peppy jest sztucznie rozentuzjazmowana.Ola bardzo lubi Peppe,na gwiazdke nie ma problemu z prezentem:) Ksiazeczki,maskotki,gazetki,naklejki:) Choc ogolnie jestem przeciwna wkrecaniu dziecka w bycie fanem jakiegos stworka a juz bron Boziu rozowych ksiezniczek czy jakis kucykow czy innych landrynek.
Ta bajka jest ok,zwykle historie milej rodzinki,od razu ja polubilam choc kiedys na haslo Peppa Pig reagowalam zle.

W Irlandii 5 stopni odczuwa sie mocniej niz w Polsce,bo tutaj jest b.duza wilgotnosc powietrza i ten chlod jakos tak przylega dk czlowieka,brrr
Jak przyjechalam do Irl w 2007 roku to pierwsza i druga zima light :) latalam w trampakch,bez czapki,w cienkim plaszczyku ale pozniej sie tu zaaklimatyzowalam i teraz 5 stopni to dla mnie Syberia!Nie wiem jak wytrzymam kiedys zime w Polsce.
Irlandczycy potrafia chodzic na krotki rekawek o tej porze,dzieci bez czapek chodza,nawet takie malenkie.Widzielismy noworodka w samym spioszku,bez czapki na rekach u taty!
Zawsze latwo rozpoznac polskie dziecko w wozku:)hehe Czapa,szalik,rekawiczki,budka postawiona a jeszcze czasem folia:) a dzieci irlandzkie biegaja po parku w rozpietych kurteczkach:) I zgadnijcie kto nie choruje?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej Lili!
Gdzie bywasz jak ciebie nie ma? :-)Co u was? Jak dziewczyny?

Tak, my już w domku od ponad miesiąca. Jest fajnie, nawet się szybko przestawiliśmy.
Co prawda tata wiecznie w pracy ale udaje nam się wygospodarowac trochę czasu razem.
W nastepnym tygodniu zaczynamy nauke plywania dla maluchów i będziemy chodzić we troje. Podgrzewany basen w niezlym hotelu, będzie super :-)


No i słuchajcie, jestem o krok od zapisania się na fitness.... :-D:szok: Nowy rok zaczynam z przytupem.....
mam nadzieję ,że mi nie przejdzie...i się faktycznie zapiszę..bo najczęściej odpuszczam wymyślając miliony wymówek
 
Emy, jakoś tak zaległam na wrześniówkach 2012, no bo Weronika, ale teraz trzeba lepiej rozgospodarować czas na BB.

Ja już się zapisałam na siłownię + zumba + coś tam jeszcze z fitnessu, nie pamiętam latino albo zwykły aerobik, ale chyba można mieszać raz to raz to. :-)

Jutro idę. :tak: A. jedzie z dziewczynami do babci i dziadka do Poznania, bo Adrianna domaga się wizyty u nich, a potem jadą na zamknięty plac zabaw, a ja będę mieć dobre 5-6h dla siebie. O rajuśku.

AniołkowaMama - no właśnie ja jestem przygotowana na niedzielę, że będę sama samiuśka pół dnia. I też z tej radości świra dostaję. :laugh2:
 
O rajuśku! To jesteś lepsza ode mnie. Już się zapisałaś. Ja liczę na to, że to pływanie z Alim mnie rozrusza i zmotywuje na jakąś zumbę czy pilates. W każdym razie obczaiłam już mniej więcej gdzie chcę ćwiczyć, a to już połowa sukcesu :-)

6 h w samotności! Bomba! Też bym chciała...
 
aniołkowamamo kurcze sama juz nie wiem...myślimy z mężem,że problem siedzi też w tym,że mała jest głodna w nocy.ona jest na nutramigenie to nie mleko tylko hydrolizat,ma mniej kalorii nie jest takie syte jak modyfikowane.zje ok 100ml i idzie spać,ale po 2,3h znowu zaczyna sie marudzenie,wiercenie i jak dostanie butle to idzie spać...choć nie zawsze...chce jej kupić jakieś modyfikowane,hippa albo bebilon i zacząć mieszać...alergia jej odpuściła jak narazie,je dużo w dzień i wiele posiłków wieć nie ma co sie dziwić,że w nocy jest głodna jak to niby mleko ma tak mało kalorii...
 
Karola Kochana. Nutramigen jest bardzo kaloryczny. Ma więcej kcal i kJ niż np bebiko HA. Na nutramigenie dzieci szybko przybierają na wadzę, bo jet on szybciej przyswajany ponieważ jest zhydrolizowany. Też myślałam że Oliwka się nim nie najada. Ale lekarz kazał mi spr właśnie na opakowaniach jaka jet kaloryczność.


A sprawdzałam teraz i zwykłe mm bebiko ma tyle samo kalorii co nutramigen.
 
Ostatnia edycja:
emy, gatto, ja nie znoszę tej gąbki jak.. :confused2: a mój mąż uwielbia i sam ogląda, już mi zapowiedział, że będzie z Zojką oglądał.. :baffled::oo: inne tego typu dziwactwa również.. nie znoszę tego brrrrrr

AniołkowaMamo - polskie dzieci są najczęściej przegrzewane w tych czapkach, szalikach itd.. stąd krótka droga do choroby, ja swojej bździągwy tak nie opatulam, kurtki jeszcze nie miała na sobie, kombinezon też leży w szafce.. używam tego Maxi-Cosi Śpiworek do fotelika CabrioFix Origami Rose 2014 - Sklep internetowy Agito.pl - stópki tylko rajstopkach i spodenkach a na górę cieplejszą bluzę na polarze. W kombinezonie była gorąca i darła się okrutnie :-D
 
Plenitude - dziewczynki oglądają tylko Reksia, Bolka i Lolka, Kubusia Puchatka (nową wersję, jest bardziej przyjazna), Dora, Myszka Mickey (i starą i nową) Kota Filemona oraz Tomek i Przyjaciele i to chyba wszystko, czasem Krecika, a no bajki Dinsey'a typu Król Lew, Zakochany Kundel, w przedszkolu jak robiliśmy prezenty dla dzieci to mamy dziewczynek niektóre bardzo chciały kucyki Pony, bo dzieci mają w to pościele, pidżamki i nie wiadomo co jeszcze, a Adrianna nie wie co to Kucyk Pony. :-p I tak dostała na Gwiazdkę od rodziny to w ogóle się tym nie bawi. Za to Weronika się bawi, ale dlatego, że ona kocha wszystkie lale i lalo-podobne rzeczy.
Nie wyobrażam sobie włączyć tej gąbki, ba ja nawet nie widziałam ani jednego odcinka tego, ale sam wygląd mnie odrzuca.
:-p


AniołkowaMama - moje jeszcze w tym roku kombinezonu nie widziały, a wczoraj latały po ogrodzie cały dzień, przyszły tak głodne, że myślałam, że zanim na talerze nałożę, to zjedzą mnie. :-p
 
reklama
Lili ja z tego co mój mąż ogląda kojarzę tylko spongeboba i pingwiny z Madagaskaru, reszty nawet nie próbuję zgadywać ale to nic z tych przez Ciebie wymienionych :eek: oj będzie się działo jak zaczną oglądać te bajki hehe
 
Do góry