reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Odskocznia;))))

Hello ,
ja mam chłopakowe BB i logowanie jest po nowemu a potem już po staremu :)

Emy , ja wracam do plastrów , choć gin namawia na spiralke , ale ja nie mam przekonania do tego kurka wodna

Milan zdrowieje , dziś na kontroli już osłuchowo czysty :)
 
reklama
Emy ja praktycznie uzywam takiego pierscienia co sie nuvaring nazywa. Szczerze mowiac wolalabym na gumkach ale przez moja endometrioze koniecznie musze uzywac antykoncepcji hormonalnej. Generalnie jestem zadowolona, trzymam go w srodku 3 tyg potem tydzien przerwy i od nowa. Na poczatku strasznie sie wkurzalam bo mialam plamienia,ale potem przeszlo.
Pamietam tez mialam taka kolezanke, ktora nie miala innych tematow jak jej synek i niestety nasza znajomosc sie skonczyla, bo pozniej po prostu wykrecalam sie ze spotkan z nia. Szkoda bo na studiach przed porodem byla super!!
 
hej,
Emy swiete slowa!!!I jak zawsze piszesz madrze:)
Dla mnie moja córeczka jest calym swiatem ale jakos nie mam potrzeby opisywania w szczegolach co jadla,ile a pozniej jakie byly tego efekty w pieluszce czy w nocniku.
Lubie o niej mowic ale zawsze mysle czy to kogos interesuje.Na forum ludzie nie chca znac takich szczegolow.Rozumiem,ze ludzie tez szukaja tutaj porady,maja watpliwosci itp,nie przeszkadza mi to,nie musze czytac ale sama w takie dyskusje nie wchodze.
Kiedys mialam kolezankem z kt jezdzilam razem autem do pracy.Ona byla w ciazy i kazda podroz z nia to byly jej rozwaznia nt ciazy,jej samopoczucia oraz zakupow,kt poczyni.Ja wtedy nie bylam w temacie,nie myslalam o tym jeszcze wiec mnie to strasznie draznilo,do tego stopnia sie przesiadalam sie na autobusy:)))
I wtedy pomyslalam,ze nie chce taka byc dla innych.Nie kazdy potrafi powiedziec,ze nie chce tego sluchac-sama nie potrafie:) wole robic uniki:)
W pracy bylysmy w ciazy we 3 babki i oczywiscie na przerwie temat ciazy,samopoczucia,zakupow,lekarzy- do znudzenia,dziewczyny nieciazarne sluchac tego nie mogly.Ja zawsze siadalam z dala od moich kolezanek ciezarnych i gadalam normalnie w ludzmi o pogodzie chocby.Wszyscy uwazali mnie za dziwna,ze nie trzymam ze swoimi,ze nie gadam o tym non stop:) Nawet mnie zaczely same zagadywac jak sie czuje,jak tam dziecko sie miewa:)

Co do antykoncepcji dla karmiacych: juz samo karmienie powoduje,ze poziom prolaktyny jest wyzszy i libido spada niemalze do zera a jesli jeszcze zapodac sobie hormony w tabsach to nie wyobrazam sobie tego! Libido w skali 1 do 10 równa sie minus 100:)
Bynajmniej ja tak mam.
Pewnie da sie dobrac dobre tabletki,porobic badania itp.Znam wiele kobiet,kt braly tabl.dla karmiacych i stwierdzily,ze to sie chyba mija z celem,zabezpieczac sie ale miec jednoczesnie totalna niechec.Nie jestem zwolenniczka spirali i innych wynalazkow a metody naturalnej sie boje...nie ufam...

Mam pytanie do p.Moderator.Czy mozna zmienic nick?Kiedy zakladalam konto bylam w strasznym stanie i nic innego mi nie przyszlo do glowy wtedy.Nie zebym sie nie czula Mama moich Aniolkow ale...jakos mnie ten nick oniesmiela,dziwnie sie z nim czuje.Czy mozna zmienic czy trzeba zalozyc nowe konto?
 
Ostatnia edycja:
dzień dobry...

emy ja też długo zastanawiałam się nad antykoncepcją...na gumki jestem uczulona tzn na te nawilżaczę,po tabletkach źle sie czuje,jestem rozdrażniona itd,zastanawiałam sie nad spiralką,mój gin bardzo to chwali,jest na max 3lata,koszt to 80zł,same plusy wg niego sporo pacjentek ją ma,w każdej chwili mozna wyjąć,odczekasz sobie cykl i możesz sie starać o dzidzie.dużo nie brakło i bym sie zdecydowała,ale dziewczyny z bb stwierdziły,że dobrym sposobem jest też kalendarzyk.mam cykle jak w zegarku 30dni,owu wiem kiedy jest,czuje to aż za dobrze:eek::confused2:...@ zawsze w terminie wiec my juz 4msc w ten sposób sie zabezpieczamy.jak Ali? jak te jego drgawki? coś sie uspokoiło???
aniołkowamamo..kurcze nie zmieniaj nicu..kązdy się tu juz przyzwyczaił,że ty to ty:-p,ale jeśli tobie jest z tym źle to zmień.będziemy musiały się przyzwyczaić.
 
cześć:tak:
Co do opowiadania innym o moim dziecku itp itd. Nie opowiadam wszystkim, to jest moje pierwsze dziecko więc mimowolnie potrzebuję porady. Ale wiecie co? dziekuję Bogu za to że mam o czym rozmawiać. I chociaż praktycznie każda rozmowa schodzi na temat co tam u małej, nie żałuję. Bo mam o kim rozmawiać...
 
Aniolkowa wydaje mi sie, ze nie mozna zmienic nicku, musialabys chyba zalozyc nowy profil. Widze, ze masz malo postow, wiec jakbys zmienila i nam o tym powiedziala, ze to ty to przyzwyczailybysmy sie:-D

Musze napisac, ze ja lubie rozmawiac o moim dziecku, ale nie tylko o niej:-D:-D Tak jak Kwiatuszek napisala, przy pierwszym dziecku czesto potrzebujemy porady lub upewnienia sie, ze wszystko ok, albo po prostu opowiedzenia jakiegos waznego czy smiesznego wydarzenia. Wg mnie jest to calkiem normalne i naturalne. Ja akurat szukam rownowagi pomiedzy gadaniu o mlodej i po prostu gadaniu o pier.dolach:-D:-D

Karola nie boisz sie jednak troche?? kurcze wiesz, te plemniczki to dziki moga byc szybsze niz twoje obliczenia :-D:-D
 
AniolkowaMama co do niku. Ja mam nowy. Kiedyś miałam przez jedno k. Zapomnialam hasła, zalozylam nowe konto i Lilijanna napisala do mnie czy nie chcę połączyć tych dwoch kont.
 
gatto nie boję się.gdybym sie bała ni stosowała bym takiej metody.wiadomo,ze organizm kobiety jest nieprzewidywalny tak do końca i w 100%,ale jakoś nie mam obaw...wieksze miała bym gdy bym stwosowała jakąś antykoncepcję,bo bała bym się czy uda mi się później zajść w ciąże-mam tu na myśli tabletki i spiralke...stwosująć prezerwatywy też można się "poślizgnąć"...ja chce mieć drugie dziecko.nie teraz,ale ogólnie chcę i mój mąż także...ostatnio nawet szukałam czegoś w szafie i wypadł mi wielki worek z małej ciuszkami za małymi i mąż do mnie że trzeba je zostawić dla drugiego dziecia no chyba,że bedzie chłopak to sprzedamy,rozdamy...ale ja chcę trójkę hehe.generalnie gdyby coś się przesunęło i okazałoby się,że jestem w ciąży to tragedi nie będzie.
 
reklama
ja wlasnie sie boje. wiem ze przy karmieniu sa nikle szanse zeby zajsc, ale jednak sa i znam wiele takich przypadkow. kalendarzyk odpada przy moich cyklach, nie wiadomo kiedy jest owulacja i czy jest.
wiem, libido marniutkie,jednak tesknie, nie widzialam meza 5 m-cy. zreszta powoli trzeba wracac do ludzkich przyjemnosci
postaram sie dopasowac jakies leki badz plastry. pogadam z ginem o tych krążkach

dzis jadlam pyszny rosół z kaczki z imbirem i pierożkami z miesem :-)
pycha
polecam zetrzec troche imbiru do rosołku. supper sprawa na zimne dni

buziaki!
 
Do góry