reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

odpieluchowanie

My mamy ochronną nakładkę na materac (kupiona jakiś czas temu w Biedronce) i nieprzemakalną poszewkę na poduchę ( na to zakładam zwykłą poszewkę). Na początku zdarzało się małej zsiusiać, zazwyczaj się budziła, choć nie zawsze. Nie zakładaliśmy pampków na noc bo bałam się, że nie przestawi się na kontrolę pęcherza. Mimo tego, że mała wysiusiała się przed spaniem wysadzaliśmy ją na spaniu jak kładliśmy się spać, koło 23-24 i wypadki zdarzyły się pojedyncze
No wlasnie wiem ze byly takie podklady nieprzemakalne w biedronce, ale nie zdecydowalam sie wtedy na nie. W koncu kupilam takie nieprzemakalne rpzescieradelka coral tpu z gumką, sa dosc tanie i rzeczywiscie sprawdzaja sie. Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
 
reklama
U nas dużą pomocą była książka o Bolku i jego nocniku (dane i okładka pod adresem: Coś dla najmłodszych… | Świadomi Rodzice to MY), wiem, że jest również wersja żeńska (tej samej autorki). Pięknie wydana, zabawna, oswaja z nocnikiem, częściami ciała. Przez to, że tak po prostu, bez "zadęcia", mówi o robieniu siusiu i kupki, jest pomocą nawet dla dzieci, które wstydzą się jak zrobią kupkę :-)
 
Chciałam się pochwalić że na dniach udało nam się :) Zaczęło się od tego, że jak zwykle robiła mi cyrk z przewijaniem nie chciała podejść uciekała wyrywała się, więc zdjęłam pieluchę i powiedziałam jej że w takim razie nie dam jej nowej :) i założyłam majtki i spodnie, wytłumaczyłam że jak coś to ma iść na nocnik i co? dwa razy zrobiła kupkę w majtki dwa razy kałuże na podłogę i chyba po tej drugiej kałuży zrozumiała co i jak bo od tamtej pory 100% trafień na nocniczek :) mało tego jak wychodzimy na dwór to zakładam jej pieluszkę i jak wracamy to ona jest sucha a mała leci od razu na nocnik :) na noc jeszcze pieluszki daję bo budzi się zasiusiana ale to z czasem :)
 
Cześć wszystkim!chciałam się was poradzić co i jak.Mam synka,w marcu skończy dwa lata a ja nie mam pojęcia jak zabrać się za nocnik.Kilka razy próbowałam go sadzac ale nie chce siedzieć i ucieka.Ratunku!
 
multimama2 - podstawa to nie możesz go zmuszać bo jeszcze bardziej się zniechęci, postaraj się ograniczyć wysadzanie na nocnik do jednego dziennie (najlepiej zaraz po przebudzeniu, może jak będzie jeszcze zaspany to nie będzie uciekał, poza tym po przebudzeniu dzieci zwykle robią siku więc jest największa szansa że uda ci się go wysadzić i zrobi siku do nocnika, wtedy go bardzo pochwalisz, będziesz bić brawo i może to też go zmotywuje), możesz też wykorzystać gadżety aby chciał siedzieć na nocniku, w naszym przypadku sprawdziły się tatusiowe gazety samochodowe ;-) nasz synek to samochodziarz, a takie gazety mógł oglądać tylko siedząc na nocniczku ... no i nie stresuj się bo twoje nerwy udzielą się dziecku i jeszcze bardziej nie będzie chciał siadać, czasami lepiej odpuścić, postaraj się też aby synek mógł podpatrzeć was w toalecie (najlepiej tatę bo to męski wzór dla synka ;-)), może też zamiast nocnika wybrać nakładkę na sedes, tak aby synek mógł robić siku tak jak tata i poczuć się dorosły ;-) życzę dużo wytrwałości i nie załamuj się, mój synek zaczął wołać siku dopiero jak miał 2 i pół roczku ;-)
 
POMOCY!!!!!!!!!
Drogie mamy ratujcie!!!!
Moja córka ma 2 latka, od 10 stycznia uczymy się życia beż pampersów.....pierwszego dnia ani razu nie udało nam się zdążyć do nocnika......2 dzień był juz ok...dawała sygnały,że chce siusi....trzeci i czwart dzień jest porażką...ma kryzyzs jakis...trzyma do odstatniej chwili , płacze..krzyczy i w koncu jak juz nie wytrzyma sika w majtki....nie pomagają nagrody przekupstwa....macie jakieś rady?????
 
reklama
rada 1. przeczytaj cały wątek od początku, jest w nim mnóstwo rad jak zacząć odpieluchowanie
rada 2. nie zamartwiaj się tak bo po kilku dniach nie możesz wymagać aby dziecko umiało wołać siku
rada 3. wysadzaj ją póki co tylko rano zaraz po przebudzeniu, dzieci zwykle wtedy robią siku i jak zobaczy o co chodzi a ty będziesz jej bić brawo to łatwiej się nauczy
rada 4. być może po prostu nie jest jest jeszcze gotowa na nocnik, póki co niech chodzi w pampersiku i próbuj ją wysadzać tylko rano i przede wszystkim NIGDY się nie denerwuj bo jak tylko córcia podłapie twój stres to w ogóle nie będzie chciała na nocnik
 
Do góry