reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzenia - pomocy!

Co używacie na pupki waszych maluszków w razie odparzenia?


  • Wszystkich głosujących
    123
Ja Ci nic nie doradzą ani nie pocieszę. Maks jest typem nieprzesypiacza nocy:) Dalej budzi się co dwie godziny. Flachę dostaje o 20 i o 6 rano. W nocy łyka wodę i budzi się na nią.
Dla pocieszenia powiem że po tylu miesiącach nie spania wystarczy 5 godzin na dobę snu i czujesz się świetnie. Ja pamiętam że jak był mały to chodziłam wiecznie niewyspana (a spał więcej niż teraz bo budził się co 4 godziny o 24 i o 4 ) a teraz chodzę do pracy i czuję się wpyczęta chociać dziś nie spał od 1.15 do 4 o 7 pobudka i do pracy:)
Ja bym na twoim miejscu jednak karmiła w nocy. Młoda jest bardzo malutka, mało przybiera na wadze (w nocy masz bardziej kaloryczny pokarm) a i tak się budzi (budzenia wynika z niedojrzałości systemu nerwowego to że dziecko nie potrzebuje jeść nie znaczy że będzie spało a jak dasz cyca to przynajmniej szybko zaśnie.
 
reklama
Moim zdaniem to dziecko samo sobie ułoży kiedy chce przesypiać noc, próbowałam z herbatkami , a i tak się budziła do czwartego miesiąca dwa razy w nocy o 2 i 4, trochę zjadła i dalej lulu.Teraz ma osiem i śpi do 4,5 zjada i śpi do siódmej. Raz nawet do ósmej. Nie wiem co to za lekarz, ale wydaje mi się, że nie ma racji takie malutkie dziecko jeszcze potrzebuje nocnego karmienia i bliskości. a do niewyspania naradę da się przyzwyczaić:)
 
Ja nadal karmię Małego na żądanie. Zazwyczaj budzi się w nocy dwa razy ( rzadko jeden). Za kilka tygodni zacznę wprowadzać pierwsze posiłki może wtedy coś się zmieni i będzie mniej jadł w nocy. Chociaż te noce nie są takie straszne. :-) Zawoła że chce jeść, naje się i momentalnie usypia. :-) Fakt snu brakuje a raczej jego ciągłości ale można się przyzwyczaić.
Poza tym dodatkowym atutem karmienia nocnego jest to że mleko wtedy jest bardziej wartościowe a dla mojego Maluszka zrObię wszystko co najlepsze ;-)
 
Poza tym dodatkowym atutem karmienia nocnego jest to że mleko wtedy jest bardziej wartościowe a dla mojego Maluszka zrObię wszystko co najlepsze ;-)

właśnie. zgadzam się. powrót na studia będzie ciężki bez snu ale czego się nie robi dla dziecka. w ciągu 2 tygodni przybrała 60g więc odstawiam herbatkę czy wodę i będę karmić na każde życzenie. niestety lekarz kazał kupić mleko modyfikowane i po kąpieli dawać raz dziennie. zobaczymy co będzie. kupiłam jeszcze herbatę na laktacje bo mało mleka chyba mam no i wychodzi na to ze mało wartościowe jest :(
 
Nie ma czegoś takiego jak mało wartościowe mleko. :-) Mleko zmienia się do zapotrzebowania dzidziusia i to może potrwać klika dni
A fakt jak na dwa tyg. to przybrała mało. Zastosuj się więc do zaleceń lekarza. Jest duże prawdopodobieństwo że Mała będzie po takiej butli fajnie w nocy spała ( dłuży sen ).
powodzenia :-)
 
reklama
Do góry